Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Zespoły tworzące muzykę metalową

Muzyka metalowa osłuchiwana jest nie szczególnie przez zatwardziałych i wieloletnich fanów tego gatunku, lecz bardzo często również przez innych. Specyfiką tej muzyki jest to, że oparta jest w głównej przede wszystkim na cięższych brzmieniach. Niesamowite kawałki, jakie podciągnięte zostały do rangi klasyków, dają się w prosty sposób zapamiętać. Zespół slayer, który został założony w 1981 roku w Huntington Park w Kalifornii, słuchany jest do dziś i nic nie zapowiada zmiany.

Mityczna grupa muzyczna Behemoth

koncert zespołu Behemoth

Autor: Bruno Bergamini
Źródło: http://www.flickr.com

Pagan metal, black metal czy death metal. Te nazwy nie są nieznane dla słuchających muzyki tworzonej z prawdziwą pasją przez grupę behemoth. Bestie, jak tłumaczona jest nazwa grupy, powstały w październiku 1991 roku w Gdańsku. Uprzednią nazwą zespołu był Baphomet i wówczas fokusowano się na kawałkach w stylu black metal.

Myślisz, że ten materiał jest warty zainteresowania? Jeżeli tak, to z pewnością zainteresuje Cię też ta rekomendowana oferta (https://sklepmuzyczny.pl/c,105-sluchawki), ponieważ odnosi się do zbliżonej problematyki.

Z czasem, gdy zespół wchodził coraz bardziej w wytyczne komponowania metalowych kawałków, muzycy odeszli od swych twardych zasad i odświeżyli repertuar o inne style.

Slayer pokazuje klasę oraz pełnię możliwości w każdym kawałku

Slayer koncert

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród fanów muzyki metalowej, tworzonej od początku lat 90. przez amerykański zespół slayer, znaleźć można niezwłocznie osoby w różnym wieku. Zespół założony został na przedmieściach Los Angeles i już od początku swej działalności planował rozwój kawałków. Inicjatorem był Kerry King, jaki razem z Jeffem Hannemanem dali początek wielu hitom na gitarach. Dave Lombardo to pochodzący z Kuby perkusista, natomiast w skład grupy wchodzi także basista i wokalista Tom Araya z Chile.

Zainteresowanie muzyką metalową na rynku w Polsce

Zwracając uwagę na nasz rodzimy zespół metalowy behemoth, swoje początki bierze z niczym nieskrywanej pasji artystów z Gdańska. Gitara akustyczna używana przez muzyków nadaje specjalny klimat poszczególnym kawałkom. Wyjątkowe kawałki są entuzjastycznie przyjmowane również przez młodych słuchaczy. Lider zespołu, Adam Nergal Darski, jest zarówno kompozytorem, jak i autorem tekstów.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska