Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

W jaki sposób wybrać wysokiej jakości instrument dęty dla siebie?

Sprzęty grające to przede wszystkim przyrządy stworzone specjalnie po to, żeby stworzyć muzykę. Powstawały od dawien dawna i teraz stanowią niezwykle liczną grupę przyrządów służących tworzeniu muzyki. Jednak instrumentem muzycznym bywają również rzeczy zupełnie nie związane z muzyką, na przykład przedmioty codziennego użytku.

Harmonijka

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Przykładowo jednostajnie wydobywane dźwięki w czasie pisania na maszynie bądź też mieszania łyżeczką herbaty mają szansę stać się częścią kompozycji muzycznej. Jednak za pomocą przedmiotów domowego użytku da się tworzyć tylko nieskomplikowane dźwięki oraz melodie.

Żeby powstała skomplikowana kompozycja muzyczna, niezbędne są bardzo skomplikowane instrumenty muzyczne. Instrumenty muzyczne podzielono na mniejsze części, przeważnie ze względu na materiał, z którego je wykonano lub ze względu na sposób uzyskiwania dźwięków. Pierwszy podział zawiera podgrupy instrumentów perkusyjnych, dętych blaszanych i drewnianych a także strunowych i klawiszowych. Najbardziej złożoną i prawdopodobnie największą gromadą instrumentów są aerofony, pośród których najbardziej wyróżniają się instrumenty dęte, np. muzyczne instrumenty harmonijki.

Dalszy podział przedstawia instrumenty dęte drewniane, do których należą zwłaszcza flety, dęte flugelhorny lub fagoty oraz instrumenty dęte blaszane, jak na przykład flugelhorny, harmonijki czy trąbki. Fletnie są instrumentami zaliczanymi do najstarszych w historii. Historia ich powstania jest związana z mitem o Hamadriadzie Syrinks. Fletnie to cienkie drewniane piszczałki ułożone w jednym lub (więcej o przejdź do strony podwójnych rządkach powiązane razem ze sobą.

Żeby zgłębić informacje na przedstawiany temat, to wcześniej poznaj pozostałe wiadomości na to zagadnienie – wszystkie materiały przeczytaj tutaj (http://www.muzyka-bez-zaiks.pl/muzyka-w-hotelu/).

Fletnie to stosunkowo nieskomplikowane w budowie sprzęty, a jednak dźwięki z nich uzyskiwane pozwalają stworzyć muzykę zarówno piękną jak też skomplikowaną. Flety jedynie nazwą nawiązują do uprzednio opisanych. Flet to przeważnie wydłużona drewniana rurka z wydrążonym wnętrzem oraz kilkoma lub więcej otworkami na długości. Flety podzielono na poprzeczne oraz podłużne. Flugelhorny to z kolei instrumenty wchodzące w skład klasycznej orkiestry. Są zwykle mylone z trąbkami. Harmonijki zaś popularne są pośród amatorów ale nie tylko. Harmonijki zamiennie nazywa się organkami.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska