Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

W jaki sposób i po jakim czasie trzeba dokonać wymiany filtra w odkurzaczu?

Odkurzacz to obecnie podstawowy element AGD w każdym domu. Trudno nam sobie wyobrazić codzienne sprzątanie bez zastosowania odkurzacza. Ale czy mamy świadomość, kiedy powinniśmy dokonać wymiany filtra? Nikt nie ma wątpliwości, iż odkurzacz to jeden z tych sprzętów AGD bez, jakich ciężko sobie wyobrazić precyzyjne wyeliminowanie brudu. Chyba żaden odkurzacz nie jest w stanie doskonale odkurzać nieczystości i kurz oraz zatrzymywać go w swym wnętrzu jeśli zapomnimy, że niezwykle istotną czynnością będzie wymiana filtra w odkurzaczu.

Pośród dostępnych dzisiaj na rynku modeli odkurzaczy znajdziemy modele wyposażone w różnorodne typy filtrów. Kupić można tego typu sprzęty nie tylko z filtrami tekstylnymi, lecz również z filtrami wodnymi oraz antyalergicznymi. Sygnałem, iż konieczna będzie wymiana filtra w odkurzaczu będzie słabe zasysanie i szybko nagrzewający się odkurzacz. Jest to pora, kiedy powinniśmy wyciągnąć filtr i wymienić go na nowszy. Wymiany nie wymagają tylko filtry wodne. Tego rodzaju filtr należy jedynie wyjąć ze sprzętu, wylać wodę z zanieczyszczeniami i dokładnie wymyć. Zostało już wspomniane, w takich sprzętach stosowane są trzy rodzaje filtrów: tekstylne, antyalergiczne i na wodę. Filtry tekstylne produkowane są z różnych materiałów: specjalistycznego gatunku włókien sztucznych, pianki albo z flizeliny. Tego rodzaju filtry musimy wymieniać najczęściej. Filtry dobre dla alergików produkowane są z włókien szklanych z mieszanką żywicy. Tego typu filtry niezwykle dobrze zatrzymują wszelkiego typu zanieczyszczenia, toteż tego typu sprzęty z filtrem antyalergicznym są szczególnie zalecane tym,którzy cierpią na alergię

Zobacz jak to wygląda:
.

odkurzanie

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

Filtry antyalergiczne wymieniane są raz na rok, ale trzeba zapamiętać , by regularnie je czyścić. Po dokładnym umyciu filtr należy pozostawić do wyschnięcia. Gdy dobrze wyschnie można go ponownie włożyć go do odkurzacza. Osoby z alergią mogą wybrać także odkurzacz z filtrem wodnym. Także dokładnie zasysa wszystkie pyłki oraz zanieczyszczenia, podobnie jak odkurzacz uzupełniony o filtr antyalergiczny. Po zakończeniu pracy wylewamy zanieczyszczoną wodę z filtra i starannie go umyć – .

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska