Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Teraz prowadzenie swojej strony internetowej to duże wyzwanie – radzimy Ci, jak poradzić sobie z kwestiami prawnymi w takich przypadkach

W dzisiejszych czasach nie bez powodu mówi się, że internet jest niemalże największym medium reklamowym, a w dodatku miejscem, w których niemalże najłatwiej zaistnieć. Kiedy myślisz o otworzeniu własnej strony internetowej lub bloga, wtedy z pewnością nie powinieneś się dłużej zastanawiać – jeśli tylko będziesz wytrwały i będziesz prowadzić stronę na bieżąco, wtedy z pewnością będziesz mógł liczyć na popularność albo przynajmniej na możliwość zarabiania na blogu.

Jeżeli zdecydujesz się na zrobienie własnego miejsca w sieci, wówczas zdecydowanie powinieneś zastanowić się, jak spowodować,a by było ono atrakcyjne dla Twoich czytelników. Oczywiście sporą wartością jest zawartość merytoryczna – szczególnie w przypadku blogów – jednak musisz również sprawić, aby Twój blog był atrakcyjny wizualnie. Jeżeli chcesz czymś przyciągnąć czytelników, wówczas powinieneś umieszczać na stronie wiele zdjęć, a może dodatkowo zastanowić się nad zamieszczeniem tam podkładu muzycznego.

Muzyka do prezentacji

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście w takich sprawach musisz liczyć się z przepisami o ochronie praw autorskich – dlatego w związku z wieloma pytaniami radzimy dzisiaj, jak legalnie móc zamieścić muzykę cudzego autorstwa na swoim blogu.
Kiedy chcesz umieścić na witrynie internetowej jakiś podkład muzyczny, jednak nie masz konkretnego pomysłu na to, co mogłoby to być, wówczas zdecydowanie powinieneś odwiedzić przede wszystkim internetowy bank muzyczny. Takie banki to miejsca, gdzie za nieduże pieniądze można kupić całkowicie legalnie podkłady muzyczne, które później można wykorzystywać na swoich stronach internetowych. Co istotne, niemalże żaden bank muzyki nie pobiera opłat za przesłuchanie zgromadzonych tam plików muzycznych – dzięki temu możesz przesłuchać niemalże wszystko i wybrać konkretnie to, co Cię interesuje.
Jeśli masz mocniej sprecyzowane kryteria, wtedy również dość łatwo będziesz mógł wyszukać dokładnie to, czego Ci potrzeba. Kiedy interesuje Cię dla przykładu royalty music, wtedy najczęściej wystarczy tylko wybrać konkretną kategorię na witrynie internetowej banku muzyki. Autor:

Polecamy przede wszystkim korzystanie z banków zagranicznych – najczęściej nazywają się one zwyczajnie music stock. Zwykle zdarza się, że można tam legalnie zakupić mocno znane podkłady muzyczne. W Polsce banki muzyki nie są na razie niestety tak nader modne.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska