Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Sztuka prania – podpowiedzi

Należyte pranie konfekcji, mimo że wpisuje się w naszą powszednią rutynę, jest nie byle sztuką. Ze względu na powtarzalną istotę tejże pracy, czasem zapominamy o istotnych elementach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym etapie, począwszy od segregowania, a skończywszy na poprawnej pielęgnacji pralki. Oto porady, jakich zastosowanie pozwoli opanować sztukę prania do perfekcji.

pranie

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie sortowania prania zwracaj baczność nie jedynie na barwy, ale też na typ materiałów. Kolory winny być podzielone na jasne oraz ciemne, gdyż nawet przy praniu w niskich temperaturach niektóre barwniki mogą farbować. Następnym kryterium w czasie sortowania będzie rodzaj tkaniny – rozdzielamy pranie zależnie od rodzaju nici na naturalne jak też syntetyczne, jako że wytyczne tyczące się ich prania są zróżnicowane. Dobrym wyjściem może być kosz z kilkoma komorami na pranie, ułatwiającymi segregowanie – polecam informacje.

Za każdym razem stosujmy się do zaleceń producenta ukrytych w symbolach na metce wszytej w odzieży. Kiedy jakieś ubranie nie posiada metki, obchodźmy się z nim bardzo łagodnie. Żeby zabezpieczyć konfekcję przed uszkodzeniami w trakcie prania, za każdym razem sprawdzajmy kieszenie, starajmy się związywać sznurki jak też nie przepełniajmy pralki. Odzież w szczególności narażoną na uszkodzenia w trakcie prania warto wkładać do worków na pranie. Zwracajmy baczność

pranie

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com

również na stan naszych ciuchów przed włożeniemich do bębna. Pranie okryć z poluzowanymi guzikami, biustonoszy w złym stanie bądź garderoby z rozdarciami, zaszkodzić może nie jedynie naszej pralce, ale również ubraniom.

Poprawne posortowanie odzieży, to pierwszy krok w sztuce perfekcyjnego prania. Następny to właściwe załadowanie bębna pralki. Pamiętajmy, iż nie należy w całości napełniać bębna. Pozostawienie wolnego miejsca, ażeby ciuchy mogły się bez problemu obracać w bębnie, jest konieczne do pozyskania odpowiednich rezultatów prania. Zależnie od typu materiału winniśmy pozostawić w pralce odpowiednią ilość wolnego miejsca. Tkaniny bawełniane wymagają najmniej wolnego miejsca – wystarczy jak będzie ona odpowiadać wielkości ręki włożonej ponad pranie – porównaj. Tymczasem materiały sztuczne winny zajmować nie więcej aniżeli 40-60% bębna.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska