Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Rozwój techniki przyniósł ze sobą konieczność komputeryzacji w każdej wykonywanej pracy. Dzięki niemu to co wytwarzamy wykonujemy bez usterek,a zadaniem komputerów jest tą pracę po prostuułatwić prostszą.

Jeszcze dwadzieścia parę lat temu , kiedy komputery dopiero co wchodziły do użytkowania ogromna liczba ludzi była przerażona. Nikt wcześniej poza najprostszymi w budowie i obsłudze commodore 64 przeznaczonymi przede wszystkim do gier nie miał z nimi do czynienia. Przerażała wizja obsługi i co najważniejsze codziennego posługiwania się nimi w pracy. Na tamten okres było to tak niebywałe, że przerażało wszystkich.

Dotąd każdy

komputer w aptece

Autor: Internet Archive Book Images
Źródło: http://www.flickr.com

znał własne obowiązki , wykonywał je tak jak ich go nauczono i ta szybka zmiana niejednemu nie tyle co zbędna , to bardzo zawiła . Pomału i z przeminięciem czasu zaczęto jednak cenić korzyści, jakie to przynosi.

Czy zaciekawiłyby Cię inne wiadomości (http://www.webtec.pl/) na wybrany temat? Zachęcamy do przejrzenia nowego tekstu. W nim zapoznasz się z przeróżnymi wiadomościami.

Oczywiście nie mowa w tym momencie tylko i wyłącznie o gałąź przemysłową, gdzie bez całościowej komputeryzacji praca byłaby w obecnym czasie niemożliwa. Gdy w sklepach pojawiły się kasy fiskalne monitorujące każdego dnia obrót każdego nawet najmniejszego punktu handlowego, sprzedawcy podchodzili do tego bardzo sceptycznie. Zamiast usprawnień w pracy widzieli raczej same niedogodności i przeszkody. Dotąd używane karteczki do sumowania pozycji i obliczania należności musiały zniknąć , a każdy rachunek obliczała maszyna. I choć początkowo podchodzono do nich bardzo nieufnie, dziś kasy fiskalne to nie wyłącznie obowiązek, ale ogromne udogodnienie. Żaden ekspedient teraz chyba by sobie nie poradził , gdyby obliczeń nie wykonywały za nich kasy fiskalne. Niesamowicie

kasa fiskalna

usprawniają pracę, pomyłki jeśli wystąpią to wyłącznie z winy obsługującego, bo co jak co ale komputery się nie mylą.

Po latach obycia i powszechnego używania uwierzyliśmy w to, że komputery w każdym zawodzie są konieczne. Teraz dużo ogromnych hal produkcyjnych, warsztatów sklepów i wszystkich innych instytucji nie miałoby podstaw do działania gdyby nie komputery. Zdominowały naszą pracę to jasne w bardzo korzystnym tego słowa znaczeniu i nasze życie, ale bez ich wsparcia nikt nie wyobraża sobie wykonywania jakiejkolwiek pracy. Nie wyobrażamy sobie bez nich życia w takim znaczeniu, że większość firm jest zaopatrzona w agregaty prądotwórcze by wykonywać pracę w przypadku braku w dostawach energii elektrycznej. To najtrafniejszy dowód na to, iż komputery są potrzebne .

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska