Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Rola obsługi technicznej imprez

Oświetlenie sceniczne pełni niebywale ważną funkcję podczas występów właściwie każdego rodzaju. Zapewnieniem jak najlepszego oświetlenia na scenie trudnią się dedykowane firmy, jakich głównym zadaniem jest obsługa techniczna imprez (wynajem (polecamy czytaj dalej o obsłudze technicznej imprez)). Zastosowanie jak najlepszego oświetlenia może sprawić, że nie tylko pojawiający się na scenie artyści będą lepiej prezentować się przez odbiorców widowiska.

image - muzyka

Autor: Tomasz Ośmiałowski
Źródło: http://www.flickr.com

Coraz częściej jednym z kluczowych zadań oświetlenia sceny jest wywołanie odpowiedniego nastroju, adekwatnego do pojawiających się scen.

perspektywa - muzyka

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Obsługa techniczna imprez musi zatem przed przygotowaniem występu ustalić z artystami czy też innymi odpowiedzialnymi za to jednostkami, jak dane oświetlenie sceniczne (wynajem (polecamy oferta oświetlenia scenicznego od firmy EVENTROOM)) ma zachowywać się w czasie występów. Bardzo często bowiem, zwłaszcza podczas koncertów można spodziewać się włączenia dodatkowego oświetlenia w kulminacyjnym momencie występu.

Obsługa techniczna imprez ma niewątpliwie ważne zadanie do zrobienia, bowiem zwykle oświetlenie ma kluczowy wpływ na odbiór artysty przez widza. Nic więc dziwnego, że przygotowania przed istotnymi występami rozpoczynają się na długo przed przyszłym wydarzeniem. Osoby odpowiedzialne za obsługę techniczną imprez mają poza tym inne wyzwania przed sobą.

Kolejnym, bardzo ważnym aspektem wpływającym na odbiór artysty przez obserwatora wydarzenia jest nagłośnienie estradowe (wynajem (polecamy Poszukujesz firmy, która zapewni nagłośnienie estradowe)). Zbyt głośna muzyka lub niewłaściwie skomponowane dźwięki instrumentów muzycznych mogą sprawić, że widzowie będą raczej bardzo niezadowoleni z danego widowiska. W skrajnych przypadkach może to doprowadzić nawet do rezygnacji z uczestnictwa w takim wydarzeniu. Nagłośnienie estradowe odgrywa więc dość ważną rolę w przygotowywaniu występów artystycznych.Obsługa techniczna imprez musi wobec tego z konkretnym wyprzedzeniem nie tylko przygotować wszystkie urządzenia, ale również wykonać różne próby oświetlenia i nagłośnienia. Jest to niezbędne, gdyż tylko dzięki wielu próbom można zweryfikować, że planowane wydarzenie będzie przygotowane naprawdę perfekcyjnie. Nic więc dziwnego, że w przypadku bardzo ważnych wydarzeń niezwykle często przygotowania techniczne zaczynają się dużo wcześniej przed planowanym wydarzeniem scenicznym.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska