Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Połączenia obwodów – wyłączniki i styczniki

Styczniki są powszechnie zastosowywane do zespolenia różnorodnych sieci. To swojego rodzaju łącznik z silnikiem elektromagnesowym oraz obwodami głównymi. Odróżniają się niezmiernie wysoką trwałością, a także liczną częstotliwością łączeń.

lampa wisząca

Autor: FALKO
Źródło: FALKO

Jeśli mowa o układ stycznika to jest on zbudowany z trzech podstawowych elementów, a dokładnie: izolacyjnej podstawy, rdzenia stycznika oraz rdzenia nieruchomego. Jego właściwością podstawową jest mały wymiar i ciężar. Styczniki wyposażone są w przekaźnik, który oszczędza je przed obciążeniami. Podkreślić warto, ze posiadają różnorakie przeznaczenia, między innymi w grzałkach, wentylatorach lub pompach.

Styczniki to na tyle istotny fragment, że wcześniej wspomniane narzędzia po prostu nie funkcjonowałyby bez niego. Tworzony jest w licznych modelach po to by w pełni odpowiadał potrzebom potencjalnych klientów. Prawidłowy ich dobór umożliwi sprawne działanie dużej ilości narzędzi elektrycznych. Obszerny wybór rodzajów styczników świadczy o tym, że mają one bezsprzecznie ogromne Przeznaczenie. Wyróżnić warto styczniki niskonapięciowe oraz wysokonapięciowe, prądu stałego i zmiennego. Grupować można je też ze względu na model napędu i torów urządzeń.

Tak jak styczniki są spinaczami, tak wyłączniki krańcowe używa się do wyłączania i włączania prądu w instalacjach niskonapięciowych. Krańcowe wyłączniki wykorzystywane są zależnie od klasyfikacji do włączania i wyłączania oświetlenia. W czasie wykończenia mieszkania lub lokalu użytkowego trzeba pomyśleć się nad wyborem prawidłowego wyłącznika krańcowego. Wyłączniki krańcowe dzielimy na: pojedyncze, które służą do wyłączania między innymi jednej lampki w pokoju; świecznikowy, który jest w większym stopniu skomplikowany – włącza i wyłącza lampy rozdzielone na obszary (kiedy lampa ma cztery żarówki z czego jednym przyciskiem wyłączamy trzy z nich, a drugim jedną); dzwonkowy – obsługuje jak sama nazwa pokazuje – dzwonek w domu. Wyłączniki krańcowe to narzędzia, których funkcjonalność jest ogromna i upraszcza działanie na co dzień.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska