Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Organizacja imprez masowych w kilku krokach – wymogi techniczne i formalne imprezy

Realizacja imprezy, tworzonej dla ogromnej liczby odbiorców, to poważne zadanie. Aby impreza była udana i całkowicie bezpieczna, należy zadbać o wiele rozmaitych kwestii, jak obsługa techniczna imprez, albo wynajem agregatów prądotwórczych. Warto rozpocząć od zaplanowania zadań, by nie zaniechać żadnego z ważnych zagadnień.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/
Zanim przystąpimy do organizacji widowiska, trzeba dowiedzieć się, czy planowana impreza jest imprezą masową. Uwarunkowania prawne szczegółowo określają, jaką metodą kwalifikuje się wydarzenia rozrywkowe, przeznaczone dla większej liczby osób. Jeśli zamierzamy przygotować event na ponad 500 osób w zamkniętej przestrzeni lub 1000 osób na otwartej przestrzeni, wymagane jest uzyskanie stosownych uprawnień. Poza sprawami czysto dokumentacyjnymi, obowiązkowo należy zadbać o 100-procentowe bezpieczeństwo uczestników. Przygotowując imprezę, trzeba zadbać o wymaganą liczbę i dobre oznakowanie dróg ewakuacyjnych, zagwarantować punkty sanitarne i wyposażyć imprezę w sprzęt ratowniczy.

Źródło –

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International
Jeśli miejsce imprezy jest już przygotowane pod względem bezpieczeństwa, możemy zająć się właściwymi przygotowaniami. Imprezy masowe wymagają dobrego nagłośnienia i odpowiedniego oświetlenia – jeśli choć część programu odbędzie się po zachodzie słońca. Dużym ryzykiem jest polegać na energetycznej sieci miejskiej i to z kilku powodów: po pierwsze, przy tak dużym dodatkowym obciążeniu nietrudno o spięcie, a ponadto, stosowanie dużej ilości kabli i przedłużaczy jest kłopotliwe. Obsługa techniczna imprez wymaga wyjątkowego podejścia do zagadnienia, dlatego najlepiej zdać się na specjalistów, którzy zajmą się wszystkim, w czasie, gdy my będziemy dopinać na ostatni guzik szczegóły imprezy. Jeśli jednak chcemy zorganizować wszystko samodzielnie, warto uprościć sobie pracę i zagwarantować sobie odpowiednie zabezpieczenie techniczne. Temat, który koniecznie powinien nas zainteresować, to wynajem agregatów prądotwórczych – kliknij tutaj. Dzięki temu zmyślnemu urządzeniu, nasza impreza będzie zasilana z samodzielnego źródła energii elektrycznej, nie musimy więc obawiać się, że zabraknie prądu i zaproszona gwiazda nie będzie mogła zagrać na swojej gitarze elektrycznej. Dopiero, kiedy poradzimy sobie z zagadnieniami prawnymi i technicznymi, możemy rozpocząć przygotowywania części artystycznej imprezy, zatroszczyć się o zaplecze restauracyjne, rozważać nad szczegółowym programem imprezy, lub znaleźć patronów medialnych.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska