Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Obecnie rozwój technologiczny ma miejsce w niespotykanym dotąd tempie.

W dzisiejszych czasach rozwój technologiczny odbywa się w niespotykanym dotąd tempie. Standardem stała się sytuacja, w której telefon zakupiony nie więcej niż dwa lata temu uznawany jest za staroć, który należy jak najszybciej wymienić.

Cloud

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Codziennie w telewizji i internecie widzimy mnóstwo reklam ukazujących kolejne nowinki technologiczne oraz zachęcających do ich jak najszybszego zakupu. Spora część z nich od swoich poprzedników różni się tylko odrobinę większym ekranem albo troszkę szybszym procesorem. Co jakiś czas pojawiają się jednakowoż innowacje, które faktycznie mogą ułatwić życie. Jedną z tych innowacji są dane w chmurze (Interesujące informacje o danych w chmurze). Mimo iż nie jest to punkt zwrotny na miarę wynalezienia silnika spalinowego, jednak obecnie korzysta z nich większość ludzi często nawet nie wiedząc o tym. Dane takiej jak np. listy naszych kontaktów, kopie zapasowe plików, zapisy naszych rozmów, czy nawet coś tak banalnego jak nasze osiągnięcia w różnych grach, w większości wypadków są automatycznie przechowywane w chmurze, jeśli tylko urządzenie z którego korzystamy jest połączone z internetem. Taka sytuacja ma naturalnie zarówno wady, jak i zalety. Bez dwóch zdań zapisywanie danych w chmurze może być przydatne np. w momencie gdy zmieniamy smartfon i po uruchomieniu nowego trzeba tylko zalogować się na swoje konto, a wszystkie dane jak na przykład lista kontaktów czy też ustawienia aplikacji automatycznie pojawią się na nowym sprzęcie. W aspekcie wad powinno się wspomnieć zwłaszcza o kwestiach bezpieczeństwa. W ostatnim czasie kilkakrotnie mogliśmy usłyszeć o aferach, w ramach których wyciekły prywatne zdjęcia celebrytów. Takie sytuacje podsuwają myśl, że technologia (szerzej pod adresem http://www.rfid.zone) ta nie jest do końca bezpieczna, nie wyłącznie dla ludzi sławnych, ale także dla każdego z nasz. Kolejnym wartym wspomnienia przykładem rozwoju technologicznego jest rozwój otwartych systemów operacyjnych. Ten typ systemów operacyjnych jest konkurencją dla klasycznego oprogramowania. Charakteryzuje je otwarta struktura oraz fakt, że bez żadnych reperkusji można je dowolnie modyfikować. Przykładem takiego wolnego i otwartego oprogramowania może być centos server, który ostatnio zyskuje na popularności – Dalsze informacje o centos server.

Konkludując postęp technologiczny jest częścią naszego życia i w tym momencie raczej nie można go już powstrzymać. Codziennie korzystamy z nowoczesnych, czasem nawet nie poświęcając temu uwagi. Nowinki te mogą wprowadzić wiele pozytywnych zmian, ale także niekorzystnych sytuacji. Ważne jest, aby używać ich z rozwagą oraz pamiętać, iż to technologia (przeczytaj więcej tutaj) powinna pracować dla nas, a nie odwrotnie.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska