Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Nowoczesne rozwiązania stosowane do emisji obrazów czyli podstawowe informacje o zaletach ekranów LED.

Chyba żadna duża impreza sportowa czy kulturalna nie może się obecnie obejść bez odpowiedniej wizualnej i muzycznej oprawy. Porządne nagłośnienie i ekrany LED pozwolą na znacznie lepszy odbiór tego, co dzieje się na scenie czy boisku. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej technice, pozwalającej na realistyczne wyświetlenie obrazu na dużych ekranach z diod LED.

Ich możliwości zostały niedawno odkryte, i cały czas pojawiają się nowe, lecz już dzisiaj są na tyle duże, żeby można je było z powodzeniem wykorzystywać w komercyjnych zastosowaniach

led

Autor: Angel Breton
Źródło: http://www.flickr.com

. Ogromną zaletą ekranów LED jest możliwość łączenia ich w ekrany o dużej powierzchni. Posiadają one modułową budowę, dzięki czemu jednokrotne zrobienie ekranu na mecz nie jest żadnym problemem, a później da się go złożyć i przetransportować w inne miejsce.

Możliwości wykorzystania takich ekranów będą jednak znacznie większe, niż jedynie mecze i koncerty. Coraz częściej wykorzystuje je rynek reklamy, gdyż są rewelacyjnym nośnikiem, zaczyna się je także spotykać jako tablice informacyjne na dworcach czy w innych handlowych albo publicznych obiektach, np. polecana witryna.

Jedną z głównych zalet paneli typu LED jest ich rewelacyjna odporność na oświetleniowe warunki. Świecą one świetnie w każdych warunkach, czy będzie słoneczny dzień, czy też całkowite ciemności. W każdym przypadku obraz ma doskonałą jakość, a wszystko to zapewnia użycie wydajnych, mocnych diod. Typowy ekran LED złożony jest z paru tysięcy malutkich punkcików nazywanych pikselami, a każdy z takich pikseli może być niezależnie sterowany.

Dzięki temu da się na ekranach tego typu emitować dynamiczne, wielokolorowe ujęcia, podobnie jak na ekranach monitorów czy telewizorów. Piksele złożone są z trzech niewielkich, kolorowych diod – mają one kolor niebieski, zielony i czerwony Ustawiając odpowiedni poziom natężenia świecenia całej trójki dostaje się ostateczną barwę piksela, którą widzi odbiorca. Następną cechą ekranów LED są ogromne możliwości sterujące, dzięki wykorzystaniu specjalistycznych programów można na nich wyświetlać praktycznie wszystko co będzie się chciało.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska