Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Nowatorskie rozwiązania informatyczne dla firm czyli plusy i minusy serwerów w chmurach.

Najnowsze technologie wkraczają w coraz więcej rejonów codziennego życia. Jeszcze do niedawna jedynie duże firmy mogły sobie pozwolić na kupno wydajnych serwerów i oparcie na nich swojej infrastruktury informatycznej. Dzisiaj, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, nawet małe firmy mają dostęp do praktycznie nieograniczonej mocy obliczeniowej i miejsca na dane, a wszystko to dzięki chmurom obliczeniowym.

chmura

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Chmury funkcjonują od niedawna, ale patrząc na dynamikę ich wzrostu należy się spodziewać, że szybko staną się podstawowym elementem infrastruktury IT w wielu firmach. Mają kilka niezwykle istotnych zalet, ale co oczywiste także wady, o których należy wspomnieć. Dla większości firm usługa ssd cloud server jest po prostu bardzo praktyczna – nie trzeba zamawiać żadnych maszyn, organizować dla nich miejsca i później zatrudniać osobę do zarządzania nimi – informacje o ssd cloud server. Całość zarządzania sprzętem, jego utrzymywanie i serwis będzie należeć do firmy, w jakiej się wykupuje usługi, klientów tak naprawdę absolutnie nie interesuje, co się w serwerowniach dzieje.

A żeby utrzymać bezpieczeństwo i wydajność usług, to niekiedy dużo się może dziać, szczególnie jeśli chodzi o bezpieczeństwo danych. Bo właśnie bezpieczeństwo jest kolejnym aspektem, dla którego usługi w chmurze są tak popularne. Informacje są przechowywane w odpowiednio zabezpieczonych serwerowniach, regularnie są wykonywane ich kopie bezpieczeństwa, i to wszystko powoduje, że są one dużo lepiej ochraniane, niż w przypadku trzymania ich na jakimś

cloud server

Autor: www.cloudia.pl
Źródło: www.cloudia.pl

serwerze w firmie.

Nie można zapomnieć także o wygodzie użytkowania, przez to że chmura działa u niezależnego dostawcy, to do danych firmowych można się dostać z każdego miejsca, z jakiego ma się dostęp do sieci. O tym, jakie jest to wygodne, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Wielu właścicieli jednak trochę się obawia chmur, wskazując na ich wady. Najczęściej poruszaną jest wyjście z ważnymi danymi poza firmę – tak naprawdę to do końca nikt nie wie, kto będzie mógł się do nich dostać, i niejeden właściciel jednak nie chce podejmować takiego ryzyka.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska