Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Najnowsze techniki wytwarzania obrazów

Wysokiej klasy urządzenia służące przesyłaniu informacji reklamowych mierzonych do wielkiej rzeszy klientów to aktualnie jedyna technika uniwersalnie stosowana, która umożliwia wysyłanie obrazów o niezwykle wysokiej jakości przy zachowaniu doskonałej widzialności przez użycie wysokiej mocy diod ledowych.

telebimy elektroniczne

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com
Jak dotąd jedynie tak zwany ekran LED (ekran led zgierz krótka/armii krajowej) – bo to o nim mowa – pozwala efektywnie pokonać silne światło słoneczne. Czyni go to bardzo dobrze widocznym w silnym świetle dziennym. Do przetworzeniu obrazu cyfrowego wykorzystuje się przeważnie sygnał DVI, który jest nadawany z karty graficznej komputerów przemysłowych. Obraz ten trafia do sterownika telebimu poprzez przewód – więcej w serwisie – , gdzie przetworzony zostaje przez graficzny procesor, którego zadaniem jest podzielenie obrazu na kwadraty przesyłane bezpośrednio do poszczególnych modułów . Każdy z modułów znowu zmienia każdy fragment obrazu przy użyciu tak zwanego procesora wizyjnego i na koniec obraz transmitowany jest do elementów emitujących mieszczących diody ledowe. Istnieją dwie technologie tworzenia takiego typu obrazu. Jedną jest technika, w jakiej na każdy punkt wchodzą 3 diody LED: zielona, czerwona i niebieska. Diody LED działają podobnie jak w zwyczajnym monitorze telewizyjnym, to znaczy poprzez kombinację jasności świecenia pojedynczych diod ekranu. W ten sposób ekran LED (monitory ledowe zielona góra podgórna) generuje obraz w rozmaitych barwach. Technologia ta ma zastosowanie głównie w telebimach stosowanych na zewnątrz, w których używa się diody SMD jak i w ekranach LED wewnętrznych (jednak o o małej rozdzielczości).

monitor

Autor: uPrism co.,ltd.
Źródło: http://www.flickr.com
Druga technologia generowania obrazu przy zastosowaniu diod LED przynosi dużo większe możliwości jak też zachowuje większą głębokość kolorów. W celu otrzymania jak najlepszej jakości obrazu w monitorach z piksel bis zastosowano na z pikseli cztery diody ledowe – o jedną w kolorze czerwonym więcej.

Czy poszukujesz obecnie czegoś ciekawego? Jeśli tak, to zerknij na stronę, która niewątpliwie wyda się Tobie emocjonująca. Odnosi się ona do zbliżonej problematyki.

Mamy więc: dwie czerwone, jedną niebieską oraz jedną zieloną. Użycie tego układu diod wynika z nielinearnej czułości naszego wzroku na barwy. Układ taki umożliwia też korekcję jasności wszystkich diod ledowych w taki sposób by móc zmniejszyć fabryczne niezgodności w natężeniu i jasności emitowanego światła pojedynczych pikseli.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska