Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Na którym instrumencie warto nauczyć się grać?

Muzyka ogrywa bardzo duże znaczenie w naszym życiu. Słyszy się ją codziennie na każdym kroku, w domu, sklepie czy pracy. Od wieków pieśni były wyrazem kultu religijnego albo pełniły funkcję towarzyską, a wraz z upływem czasu tworzono coraz bardziej skomplikowane i zróżnicowane utwory.

Gra na bongosach

Autor: Tim Blair
Źródło: http://www.flickr.com
Przez wiele lat bardzo się też zmieniły instrumenty muzyczne, czyli przyrządy zrobione przez człowieka i służące do wydawania dźwięków. Już przed wieloma wiekami ludzie zaczęli używać najróżniejszych konstrukcji z drewna, przy pomocy jakich tworzyli dźwięki, czy to podczas obrzędów religijnych, czy w czasie pracy i zabawy.

Kolejnej lata zaczęły przynosić coraz większą różnorodność instrumentów, zaczął się też pojawiać rozdział na różne ich rodzaje, czyli strunowe, dęte i perkusyjne. We wszystkich tych rodzinach można dodatkowo rozróżnić sporo różnych typów instrumentów, które się różnią rozmiarami i sposobem tworzenia dźwięków. Przed kilkoma dekadami, po odkryciu elektronicznych układów zaczął się pojawiać kolejny rodzaj instrumentów, w nich z kolei do wytwarzania dźwięku zostały zaprzęgnięte tranzystory i oporniki. W ten sposób zaczęła się rodzić era elektronicznej muzyki.

W dzisiejszych czasach różnego rodzaju syntezatory są bardzo popularne zarówno w gronie zawodowych muzyków, ale też pośród amatorów amatorskiego grania. Bardziej zaawansowane egzemplarze posiadają wiele różnych funkcji i ustawień, i mogą idealnie naśladować kilkadziesiąt różnych instrumentów. Typowe najlepsze instrumenty klawiszowe wymagają sporej przestrzeni, oprócz tego są dość drogie i potrzebują należytej obsługi. Porządne pianino albo fortepian kosztować może niekiedy kilkadziesiąt tysięcy złotych, ale w takiej kwocie otrzymuje rewelacyjny instrument muzyczny. Tymczasem rzeczywiście porządny, wysokiej klasy syntezator to ułamek kosztów zakupu tradycyjnego instrumentu, a przecież możliwości posiada znacznie większe, dlatego też jest często wykorzystywany przez instrumentalistów w wielu zespołach muzycznych. W większości takich zespołów niezwykle istotne są również instrumenty perkusyjne (doskonałe instrumenty w przystępnych cenach: najlepsze cajony), jakich głównym zadaniem jest tworzenie rytmu. Wśród nich są także takie, jakie mogą być używane samodzielnie, należą do nich cajony, na jakich się siedzi w czasie grania, a także bongosy, czyli dwa złączone ze sobą bębenki wywodzące się z odległej Kuby.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska