Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Myślałeś kiedyś, w jakich naczyniach powinno się spożywać różne alkohole? Jeżeli nie, to sprawdź, czy to odpowiednio robisz

Wbrew różnym opiniom, to z jakich naczyń pijemy jest dość istotne. Niektórzy wiedzą, że kawa spożywana ze szklanki i ta pita z prawdziwej, cienkiej porcelany ma smak zupełnie inny. Tak samo jest z kieliszkami. Alkohol najbardziej smakuje w szkle naprawdę cienkim, jasnym – bezbarwnym, najbardziej korzystnie bez dodatkowych ozdób.

ciemne piwo w kuflu

Autor: Jason Rosenberg
Źródło: http://www.flickr.com

Wiadomo, że są takie napoje wysokoprocentowe, jakie najlepiej smakują z jednego szkła. Tak jest na pewno z piwem, gdyż kufle do piwa to powszechne i szanowane naczynie, ażeby smakować złoty trunek. Jednak z pozostałymi alkoholami jest odmiennie, różne szklanki do drinków, kieliszki, idealnie pasują do innych alkoholi.

Przekonaj się, w jakich naczyniach pić określone alkohole. Do wódki stosuje się kieliszki o pojemności 30-60 ml, na nóżce albo bez niej. Szkło powinniśmy napełnić prawie do końca, tak aby do brzegu (do rąbka) zostało 3-5 milimetra.

Bardzo chętnie zaproponujemy Ci inny tego rodzaju wpis. Jeżeli masz ochotę go zobaczyć, zobacz treść na stronie (http://www.skleposwietlenie.pl/1647-kinkiety-lazienkowe), którą odnajdziesz tutaj.

Wódki czyste podajemy w kieliszkach bez nóżki, zaś w kieliszkach z nóżką – najlepiej czyste, gatunkowe i smakowe. Co więcej, wódkę powinniśmy podawać zamrożoną. Jeżeli nie chcemy trzymać butelek w zamrażarce, można na kilka chwil przed podaniem alkoholu włożyć do niej kieliszki. Ciekawe propozycje znajdziesz tu: .

Do win musujących oraz szampana trzeba użyć tzw.

Zobacz ten artykuł, to też jest świetny artykuł opisywanego zagadnienia. Nie wahaj się i kliknij a z pewnością się nie zawiedziesz.

fletu, czyli smukłego kieliszka, jaki zwęża się ku górze. Trzeba trzymać go za nóżkę tak, ażeby ręką nie rozgrzać alkoholu. Objętość szkła to 150-180 ml.. Trunek nalewamy do 3/4 wysokości szkła. Do win czerwonych konieczne są nam duże kieliszki o rozmiarze 150-250 ml. z krótką nóżką. Czasza kieliszka musi nieznacznie zwężać się ku górze. Alkohol należy nalać do 3/4 wysokości. Do win białych stosujemy takie same kieliszki, jak do czerwonych, ale mniejszych rozmiarów. Czasza ma wielkość około100 mililitrów Napełniamy nie więcej niż do połowy. Do Martini stosujemy charakterystyczne kieliszki, których czasza mocno rozszerza się ku gorze. Więcej w temacie tutaj: .

kieliszki

Autor: Rosendahl
Źródło: www.smakprostoty.pl

A jak z pozostałymi napojami wysokoprocentowymi? Do koniaków i brendy używamy kieliszki, jakie mają pękatą czaszę o wielkości 230 mililitrów Do kieliszka powinniśmy wlać tylko 20-40 ml., zaś do whisky najbardziej dopasowane są szklanki o grubym dnie i wielkości 150 -220 mililitrów Do short drinków należy zastosować kieliszki o krótkiej nóżce (lub bez niej) o pojemności 150 mililitrów. Napełnione powinny być tak, aby do krawędzi kieliszka nie było więcej niż 5 ml.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska