Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Lot na paralotni – w jaki sposób się przyszykować?

Lot na paralotni może niektórym przypominać skoki ze SPAdochronem. W obu przypadkach mięciutki nośny płat zapewnia nam swobodne unoszenie się w powietrzu oraz powolne osiadanie na ziemię.
Różnica polega na tym, iż spadochron otwiera się nam po wyskoku z samolotu, czyli dopiero w powietrzu, natomiast paralotnię napełnia się powietrzem na ziemi, przed startem.

język

Autor: NVIDIA
Źródło: NVIDIA
Lot paralotnią jest w dzisiejszych czasach znacznie łatwiej dostępny niż dawniej. Starczy wyselekcjonować przetestowaną szkołę latania i można rozpoczynać kurs (korepetycje z biologii w krakowie) paralotniarstwa.
hol w hotelu

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

smartfon

Źródło: www.morguefile.com
Zanim postawimy na szkolenie paralotniowe, trzeba przede wszystkim wybrać przetestowaną szkołę oferującą tego typu zajęcia. Przed wydaniem pieniędzy na szkolenie parolotniowe wskazane jest dowiedzieć się więcej o szkole jak też nauczycielach z opisów oraz opinii odnalezionych na stronach www bądź zasięgniętych u przyjaciół. Trzeba także pamiętać, iż paralotniarstwo w dużej mierze uzależnione jest od aury, dlatego trudno przewidzieć, czy instruktaż skończy się parę dni, czy miesięcy po jego zainicjowaniu. Musimy także uzbroić się w wytrwałość – nauka nastręcza czasu oraz ćwiczeń, i nie wszystko pojmie się zaraz.
Jak wygląda szkolenie paralotniowe? Lekcja latania na paralotni dzieli się na trzy etapy.

Zainteresował Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to w najświeższej ofercie również przeczytasz coś, co będzie dla Ciebie wartościowe. Kliknij więc tu!

Początkowy stanowią zajęcia na ziemi, w trakcie których szkoleniowiec przekazuje teoretyczną wiedzę na temat paralotniarstwa jak też tłumaczy, do czego służą poszczególne fragmenty sprzętu.

Następny etap to lekcje praktyczne na podłożu płąskim, w czasie jakich uczeń może przyswoić sterowanie paralotnią bez odbijania się od podłoża. Trzeci etap stanowi lot paralotnią.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska