Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Które ciekawe rozrywki rekreacyjne są warte obejrzenia w Trójmieście?

Każdy, kto jako zamiar własnej np. lipcowej przejażdżki wybierze polskie wybrzeże, prawdopodobnie zdecyduje się na któreś z miast, które tworzy najpopularniejsze Trójmiasto. Warto dodać, że formalnie jest nim tylko od drugiego III 2007 r.

romantyczny świecznik

Autor: barockschloss
Źródło: http://www.flickr.com
oświetlenie LED

Autor: Omar Bárcena
Źródło: http://www.flickr.com
A co to właściwie okazuje się być to Trójmiasto? Jak sugeruje określenie, są to 3 złączone ze sobą miejscowości. Jeżeli ciekawią Ciebie obecne tam atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot, to poczytaj niniejszy artykuł. Należałoby nadmienić, że wszelkie z tego typu miasteczek ma wartą zapoznania historię, z tego miejsca należałoby się z nią zapoznać. Najbardziej istotne rozrywki rekreacyjne w Gdańsku to znany pomnik Neptuna oraz równie znany żuraw, zatem dźwig portowy, który był pobudowany w 1367 roku. Odwiedzając to miasto warto również udać się na ulicę Mariacką. Jeśli chodzi o atrakcje bliskiej Gdyni, to obligatoryjnym obszarem godnym zwiedzania jest słynne stanowisko chodzenia mieszkańców takiego miasta, czyli skwer T. Kościuszki. Bardzo ciekawe z pewnością będzie również odwiedzenie gdyńskiego akwarium tamtejszego Instytutu Nadmorskiego.
Wszakże dla miłośników podziwiania polskiego wybrzeża Bałtyku obligatoryjnym obszarem, jakie należałoby odwiedzić w Trójmieście (a precyzyjnie w Sopocie), jest tamtejsze molo. Warto wspomnieć, iż jest to najbardziej długa tego typu budowa drewniana w Europie, ponieważ ma ona ok. 511 m rozciągłości. Dodać należałoby, że do wjazdu na wspomniane molo przewodzi piękna aleja z wydzieloną ścieżką dla rowerów.

Przed wejściem znajduje się duży obszar, na jakim organizowane są wielokrotnie wszelkie zabawy. Przebywając przy końcu molo naszą baczność przyciągną z pewnością przycumowane blisko jednostki pływające.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska