Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Koncerty mają niesamowitą magię

Chodzenie – jeżdżenie, na wszelkiego rodzaju koncerty to na pewno urokliwa rozrywka. Choćby koncert słynnego Petera Gabriela albo Sky Ferreiry to było coś niesamowitego. Nawet jeśli nie jesteśmy ogromnymi fanami danego artysty bandu, to tak czy siak będziemy bardzo szczęśliwi. Przy założeniu, że umiemy się bawić.

gra na fortepianie

Autor: rufus
Źródło: http://www.flickr.com
Fajnie, iż w naszym kraju ciągle są dobre wydarzenia koncertowe, niegdyś byliśmy niemalże koncertową pustynią, lecz obecnie chyba wszyscy popularni muzycy wiedzą, że dla polskich melomanów warto grać, ponieważ nie będzie większego problemu ze sprzedawaniem wejściówek.

Perfekcyjnym przykładem jest chociażby niedawny koncert Petera Gabriela w łódzkiej Arenie: hala była pełna, zatem gwiazdor zarobił dużo kasy. Aktualnie to koncerty na dvd/blu-ray dają artystom największy profit, sprzedaż płyt jest na kiepskim poziomie niemalże na całym świecie.

Pamiętajmy, że nawet jeśli mamy przemożną ochotę na jakiś koncert, ale z przeróżnych przyczyn nie możemy bawić się na żywo, i tak mamy ciekawe metody na spędzenie czasu. Np. można zakupić soul i r&b koncerty na dvd/blu-ray, dzięki to którym bez ruszania się z domostwa będziemy mogli poczuć niezwykłą atmosferę. W sumie pod kilkoma względami domowy koncert jest lepszą opcją, aniżeli koncert na żywo. W szczególności chodzi o akustykę. Trudno nie zauważyć, iż najczęściej akustyka nie jest perfekcyjna, jakby nie patrzeć chodzimy na koncerty przede wszystkim dla niesamowitej atmosfery, zobaczenia ulubionego muzyka na żywo. Puszczenie fajnego koncertu na DVD powoduje, że tak naprawdę wreszcie usłyszymy muzykę, bez chociażby konieczności nadmiernego stykania się z ludźmi. Często koncertowe wędrówki ludów oraz gadanie mocno irytują.

Zatem: choć przyjemnie jest co pewien okres czasu pójść sobie na koncert, to jednak ciężko nie doceniać składanki koncerty na dvd/blu-ray słuchanej w zaciszu domu (koncertowe emocje po raz kolejny: koncerty na dvd/blu-ray). W przypadku braku pieniędzy na płytę koncertową należy polecić rozejrzenie się za interesującym koncertem w serwisie Youtube. Tak naprawdę to nie chodzi wyłącznie o aspekt finansowy: zasadniczo sytuacja jest taka, że na Youtube jest niemalże wszystko co dobre, a więc jeżeli kogoś zainteresowały archiwalne koncerty w wykonaniu choćby Michaela Jacksona, trafi na dziesiątki filmów.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska