Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Jumping fitness – reguły, efekty a także przeciwwskazania

Jumping fitness jest to nowy rodzaj treningów, który zdobywa coraz to większą popularność.
W skrócie jumping fitness polega na skakaniu na niewielkiej trampolinie.

Wariat i zakonnica

Autor: Kuźnia PR
Źródło: Kuźnia PR
W rzeczywistości jednakże nie jest to takie proste, jak na początku się wydaje. W naszej ojczyźnie trening na trampolinie, czyli jumping Szczecin od niedawna staje się modny. Coraz więcej klubów fitness wdraża do swojej oferty tego typu zajęcia. Treningi mogą być bardzo spokojne, polegające na delikatnym kołysaniu się na trampolinie, bez skakania do góry czy też podwyższające tętno (bieg w miejscu). Mogą również polegać na skakaniu (obydwie stopy odrywają się od skoczni), podczas którego wzmocnią się muskuły brzucha i nóg. Dzięki możliwościom wykorzystania wielu ruchów jak też technik jumping fitness zapewnia wszechstronny trening ciała (zmuszając muskuły, zwłaszcza głębokie, do szybkich skurczów), a miękka nawierzchnia skoczni zapewnia amortyzację, stąd nie obciąża stawów.
video

Autor: www.4taroty.pl
Badania pokazują też, iż ćwiczenia na mini trampolinie są odpowiednie dla starszych ludzi, mających kłopoty z zachowaniem równowagi. Wykazują również że obciążenie, które generuje skakanie na trampolinie będzie takie samo tak na stopach, plecach i czole, gdzie zostało zmierzone (oraz o wiele niżej progu, w jakim kości mogłyby ulec uszkodzeniu), zaś w trakcie biegania kostki są obciążone prawie dwa razy bardziej od innych części ciała.

W czasie skakania na trampolinie stosunek wyczerpania tlenu w porównaniu do zapotrzebowania był czasami wyższy aniżeli podczas biegania . Przy takim samym poborze tlenu, trzeba wykonać o 68 procent większy trud w przypadku joggingu niż podskakiwania na trampolinie.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska