Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Jakie są pozytywy grania w komputerowe gry oraz planszowe?

Rozsądnie wyselekcjonowane gry to doskonałe narzędzie rozwoju malucha. Granie może mieć wpływ na rozwój wielu funkcji psychicznych i społecznych malucha.

Gry mogą rozwijać mowę, pomagają zwiększyć koncentrację smyka. Planszówki natomiast nauczają przestrzegania reguł, rachowania, grupowania, rozróżniania kształtów, liter i cyfr. Jakiego rodzaju gry wybierać? Wszystko zależne jest od celu oraz od przypadku. Jeśli spytamy szachistę o to czy szachy mają wartości edukacyjne, w większości wypadków nawet nie usłyszymy kontrakcji, tylko dostrzeżemy zdumienie w jego oczach. Każdy wie, że królewska gra, gra znana już w Persji VI wieku naszej ery, uczy analizy, myślenia strategicznego, polepszają pamięć, orientację przestrzenną, abstrakcyjne myślenie. A inne gry? Czy należy pozwolić grać dziecku w gry przegladarkowe? Oczywiście że tak.
gry przegladarkowe

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
czasami nie zdajemy sobie sprawy jak wiele obszarów dotyka temat takich rozrywek w życiu młodych osób. Także tzw. planszówki. Granie z latoroślami jest następną sposobnością do spędzenia z nimi czasu. Ma również ogromne edukacyjne walory. Gry planszowe dla przykładu uczą one przestrzegania reguł, liczenia, grupowania, rozróżniania kształtów, cyfr i liter, rozwijają percepcję a także synchronizację wzrokowo-ruchową, co podnosi sprawność manualną maluchów. Przedłużają również okres, w jakim potomek może się skoncentrować, a to przez zaangażowanie, to znowu dzięki współzawodnictwu i frajdy zwyciężania. Gra jest pretekstem do dialogu.

Bywa też katalizatorem do wymierzania pytań przez dziecko jak też do rozmów na przeróżne tematy. Jest więc także źródłem umiejętności społecznych tj. komunikacja werbalna, cierpliwość, zachowanie kolejności.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska