Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Jakie są najbardziej znane instrumenty ?

Muzyka od dawna towarzyszy ludziom w ich codzienności, była formą komunikowania się, ale również wyrażaniem uczuć i emocji. Przez wiele lat ludzie nauczyli się projektować coraz to doskonalsze instrumenty, a także dopracowali reguły kompozycji utworów muzycznych.

Organy kościelne, klasyczne

Autor: John Fitzpatrick
Źródło: http://www.flickr.com
W poprzednich wiekach żyło wielu wspaniałych kompozytorów, jakich dzieła po dziś dzień są niedoścignionym wzorem muzycznego piękna i harmonii. Dla praktycznie każdej młodszej osoby, która chciała istnieć w lokalnym towarzystwie znajomość gry na którymś z instrumentów była podstawową rzeczą, o którą musieli się postarać rodzice.

Do najbardziej popularnych zaliczały się instrumenty z klawiszami. W bogatszych rodzinach królowały fortepiany, a jeśli ktoś miał skromniejsze możliwości finansowe, to instrumenty elektroniczne – pianina. Pianina do dnia dzisiejszego można spotkać w niejednym miejscu, w porównaniu z fortepianami nie potrzebują dużo miejsca, więc idealnie nadają się do różnego rodzaju ośrodków kultury, szkolnych świetlic czy przykładowo szkół muzycznych.

Następnym popularnym klawiszowym instrumentem, obecnym z kolei w prawie każdym kościele, są najnowsze organy klasyczne. Organy są w zasadzie nie do przeniesienia. Wykonuje się je do konkretnego kościoła, biorąc pod uwagę takie parametry jak poziom akustyki wnętrza czy jego kształt. W dalszej kolejności profesjonalna firma która się zajmuje budową tego typu instrumentów tworzy odpowiednie piszczałki i moduł sterujący nimi, a potem wszystko montuje. Cały proces wykonania organów klasycznych może trwać czasami kilka lat, ale przez to otrzymuje się instrument o niepowtarzalnym brzmieniu. Jedynym mankamentem tego typu instrumentu jest cena, niestety zrobienie go jest kosztowne i coraz większą ilość świątyń na niego może być nie stać. Jednak ostatnie lata to bardzo duży wzrost popularności sprzętów elektronicznych, który nastąpił również w muzyce. Jeśli któryś z proboszczów zdecyduje się sporo zaoszczędzić, to może się zdecydować na organy elektroniczne, które będą dużo tańsze niż sprzęt oryginalny, a w szkołach i świetlicach często zaczynają się pojawiać pianina elektroniczne, niedrogie i dające znacznie więcej możliwości niż klasyczne instrumenty.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska