Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Jakich czasów sięga historia wielkiego ekranu i do których celów wykorzystuje się wszelkie filmy?

Czy też wiesz, że historia kina posiada już ok. 150 wiosen? Początkowo były to tylko statyczne fotografie, które z biegiem okresu kojarzone były w tzw. klatki, zatem sekwencyjne kadry tych samych obiektów wykonane po upłynięciu niezwykle niewielkiego odcinka okresu.

filmy

Autor: zeesenboot
Źródło: http://www.flickr.com
Do dzisiaj stosuje się standardowej ilości dwudziestu czterech klatek na sekundę, choć do wykonań w większym stopniu skomplikowanych liczba ta jest sukcesywnie powiększana. Zapewnia to porękę zapisania znacznej liczby danych. Ciekawostką jest to, iż czasami nawet ludzkie oko nie jest w stanie zarejestrować tak znacznej jej dawki. Dla przykładu czy też pamiętasz, iż wycieraczki w autach podczas swej pracy tak naprawdę nie okazują się być w pełni proste? Specjalne filmy wyprodukowane z nie lada liczbą klatek na sekundę ukazują, że taka wycieraczka przynosi na myśl raczej zagięty łuk, a nie prosty patyk. Wszakże takowe filmy okazują się być nakręcane aktualnie w celach wychowawczych, a w jaki sposób prezentowało się to kiedyś?
Otóż pisząc artykuł o filmach nie można nie wspomnieć o francuskich braciach Lumiere, którzy w XIX w. zostali pionierami kinematografii. Z biegiem okresu ich wynalazek stał się wykorzystywany do różnych celów, przykładowo wychowawczych, z przeszłości, propagandowych, promocyjnych czy wreszcie rozrywkowych. Warto również powiedzieć, że filmy są doskonałym wariantem na edukację własnych smyków przez ich zabawę.

Wszelkie animowane bajki to wszakże także obrazy (poznaj ofertę na salvador dali oferta obrazów touchofart) filmowe. Godne uwagi okazują się być także filmy dokumentalne, które przybliżają nam wszelkie ciekawe zdarzenia lub miejsca.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska