Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Jak zainteresować muzyką własne dziecko!

Takie dziecko, które od małego sukcesywnie rozwija własne talenty muzyczne niewątpliwie ma sporo większe szanse na to by tak jakby podbić świat własnymi umiejętnościami. No wiadomo: pewnie dziecko nie ma aż tak wiele talentu, motywacji, ale trzeba wierzyć w swoje dziecko. I właśnie dlatego nie ma nic złego w tym by posłać własną latorośl na lekcje grania na jakimś instrumencie. Może altówka to doskonały instrument?

Gra na skrzypcach i wiolonczeli

Autor: Ted and Jen
Źródło: http://www.flickr.com
Generalnie nie znamy zbyt wielu słynnych muzyków specjalizujących się w graniu na właśnie altówce, lecz tak czy siak to jeszcze nie oznacza, że pomniejszanie fajności altówki ma sens. Zasadniczo altówka to fantastyczny instrument. Choć tak czy siak wybór fajnego instrumentu nie jest takie wielce oczywiste – porównaj aktualne ceny w sklepach internetowych: profesjonalne altówki.

Pamiętajmy, że jeżeli marzą się nam chociażby skrzypce, lecz nasze dziecko całkowicie nie akceptuje tej propozycji, bez dwóch zdań nie powinniśmy za bardzo naciskać. Niby po co? W większości ciąganie dziecka na siłę i tak nie będzie dawać odpowiednich efektów. Naprawdę warto dać dzieciakowi trochę więcej luzu, a będzie OK.

Trzeba również docenić opinię nauczyciela – zatem jeśli doświadczony nauczyciel rzeknie, że w akurat przypadku naszej pociechy altówka albo kontrabasy najzupełniej odpadają, no nie każdy posiada predyspozycje do danego instrumentu, nie ma większego sensu nie zgadzać się z tym, poszukiwać innego nauczyciela, ponieważ instrument muzyczny musi głównie dawać dużo frajdy (tu znajdziesz ciekawe oferty w dobrych cenach: wiolonczele). A jeżeli dziecko z dosłownie niczym nie będzie sobie radziło, trudno nie dojść do tego wniosku, iż to raczej nie dla niego. No cóż, nikt nie powiedział, że jest inaczej. Bez paniki: jakiś dobry instrument muzyczny idzie znaleźć!

Wszystko zależy tak naprawdę od tego w jaki sposób do muzyki podchodzi młody człowiek. Niektóre dzieciaki zaakceptują tylko gitarę elektryczną albo granie na saksofonie, lecz nieco wrażliwsza istota powie swoim rodzicom, iż na ten moment nie ma fajniejszego instrumentu, niźli wiolonczela.

Czy jakieś komentarze na temat (http://www.quick-gym.pl/) naszego tekstu Cię zaintrygowały? W takim razie będzie nam bardzo przyjemnie, jeśli dołączysz do nich też swoje zdanie.

Chociaż akurat wiolonczele są zasadniczo takimi instrumentami, które wymagają mocno ponadprzeciętnych umiejętności, bożego talentu oraz motywacji.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska