Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Jak najlepiej odpoczywać w Szklarskiej Porębie

Wakacje to bardzo oczekiwany okres w życiu niemalże wszystkich nas. Jeżeli decydujemy się na relaks w Polsce, mamy naprawdę ogromny dobór ciekawych miejsc. Wszyscy znajdą coś odpowiedniego dla siebie, a wycieczka na pewno staną się niezapomniane.

szklarska poręba

Autor: Karol K
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy chcemy łączyć aktywny wypoczynek, poznawanie ciekawych miejsc i relaks zdecydowanie należy wyjechać do Szklarskiej Poręby. To miejsce, które nas nie rozczaruje.

Szklarska Poręba leży w województwie dolnośląskim. Popularnym miejscem są znajdujące się na jej terenie wodospady. Na tle wodospadu Szklarki można zrobić zdjęcie z niemal już słynnymi psami bernardynami. Innym rozpoznawanym miejscem jest Zakręt Śmierci. Leży między Szklarską Porębą a Świeradowem-Zdrojem, a jego łuk ma prawie 180 stopni. Nazwa miejsca pochodzi się od bardzo dużej liczby wypadków, jaką spowodowali kierowcy niezachowujący ostrożności. Szklarska Poręba jest także nazywana miastem Ducha Gór. Krąży o nim bardzo dużo legend, a muzeum w omawianej miejscowości posiada nawet poświęconą mu ekspozycje. Mówi się, że kiedy w górach grzmi, Duch Gór płacze za utraconą ukochaną. Miasto to jest jednakże ciekawe dla miłośników opowiadań oraz przyrody. Jeśli głównie potrzebujemy relaksu, a w dodatku interesuje nas Szklarska Poręba hotel SPA (hotel spa dolny śląsk) (SPA BossaNova) to coś idealnego dla nas. Odprężenie w jacuzzi, masaże lub sauna – wszyscy znajdą coś odpowiedniego dla siebie. Całkowity wypoczynek gwarantuje Szklarska Poręba apartamenty, domki lub pensjonaty, wybór bazy noclegowej jest ogromny. Jeżeli wakacje i relaks to dla kogoś przede wszystkim dobra zabawa, w Szklarskiej Porębie z całą pewnością nie będzie się nudził. W mieście organizowanych jest mnóstwo imprez, dodatkowo w centrum miasta zawsze coś się dzieje. Kiedy jesteśmy zaciekawieni jak prezentuje się Szklarska Poręba hotele z kolei zupełnie nas nie dotyczą, ponieważ mieszkamy niedaleko – to miasto będzie perfekcyjne na spacer. Krajobraz jest bardzo piękny i sam spacer będzie dużą przyjemnością.

szklarska poręba

Autor: garwol
Źródło: http://www.flickr.com

Cudze chwalicie, swego nie znacie – to znane powiedzenie dokładnie pasuje do wielu z nas. Wymarzone wakacje kojarzą się często z słoneczną plażą w „ciepłych krajach”. Jednakże Polska ma wiele cudownych miejsc wartych zobaczenia, jednym z nich zdecydowanie jest właśnie Szklarska Poręba. Jej niejednorodność, zapierające dech w piersiach krajobrazy, rezerwaty przyrody, efektowne wodospady, trasy spacerowe oraz przeróżne imprezy masowe sprawią, że niemal każdy może czuć się doskonale w tym miejscu. W dodatku hotele zagwarantują całkowity relaks dzięki SPA. Szklarska Poręba jest miejscem, które na pewno warto odwiedzić i skorzystać z jego uroków.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska