Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Jak łatwo osiągnąć sukces w świecie muzyki?

Rady dla zamierzających wreszcie wypromować własny zespół muzyczny. No wiadomo: zespołów jest sporo większa liczba, aniżeli aptek, sklepów z ubraniami czy lokali z tureckimi przysmakami w polskich miastach. Jednakowoż ogromna konkurencja na rynku muzyki w żadnym wypadku nie może nas zbytnio paraliżować.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/
Chociażby z takiej przyczyny, że trzeba uwierzyć we własne umiejętności. Zapewne w większości przypadków ta wiara jest w zupełności bez pokrycia, ale nawet jeżeli nie zrobimy ogromnej kariery jak Piasek, Slash (komentarze i filmy) albo SOAD, to przynajmniej spędzimy urokliwie wolny czas, pewnie poznamy dużo interesujących osób.

Kiedy człowiek funkcjonuje w świecie muzyki, nawet chodzi o czyste amatorstwo, tak czy siak ma możliwość zwiększyć swoje horyzonty, listę znajomości, zdolności interpersonalne. Nie można się zbytnio napalać na karierę, ponieważ akurat świat rozrywki jest okrutny, lecz należy próbować. Najbardziej znaczące jest to, aby ciągle trenować. Eric Clapton jest utalentowanym gitarzystą – jednak nieustannie trenuje, muzyka to jego pasja, lecz także ciężka praca. Chociaż kiedy będziemy od początku zakładać, że traktujemy granie jako typowo zarobkową pracę, pewnie będziemy komercyjni, a to naprawdę nic dobrego.

Idealny scenariusz to granie z własnymi znajomymi, posiadanie marzeń, ale mimo wszystko to wszystko jest do pewnego okresu czasu dla funu. Na przykład System Of A Down (plany koncertowe) tak zaczynał. Ormianie zamieszkujący USA byli kumplami, uwielbiali muzykę, zapewne nie myśleli, że po niedługim okresie czasu odniosą niewyobrażalny sukces. Choć tutaj akurat mała adnotacja – jęz. polski jest piękny, ale jeśli marzy się nam zrobienie kariery, niezbędna jest wytężona nauka języka Szekspira. Niesamowicie wielu polskich wykonawców nagrywa w jęz. angielskim – jednakże co z nawet wielkich starań, skoro ciężko nie dostrzec, że wielkim problemem jest zły akcent? Wiadoma sprawa: gdy porozumiewamy się z Anglikami, Australijczykami czy choćby Hindusami nie musimy wstydzić się własnego akcentu, bo nie ma jednego sposobu mówienia. Jednakowoż akurat w przypadku śpiewu, ciężko nie śmiać się z akcentu przez niektórych muzyków. To pewne.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska