Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Innowacyjna zabawa w oparciu na kultowych grach typu escape room.

Człowiek, by poprawić swoje humor, kondycję czy by rozświetlić szarość dnia powszedniego szuka rozrywki. Popularnymi grami z których korzystali mieszkańcy to: sztuka filmowa, teatr oraz wszelkiego typu dyscypliny sportowe. Jednakże niekiedy owego rodzaju gry mogą się znudzić.

Spotkanie z przyjaciółmi przy serowym fondue

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Dlatego od wieków ludzie szukali opcjonalnych przyjemności. Niektóre są przyjemnościami skrajnymi, jakie bardzo podwyższają stopień suprareniny w naszym organizmie. A część jest przyjemnościami wyjątkowo flegmatycznymi, jakim ulegamy zwykle w naszych czterech ścianach. Do tego typu przyjemności zaliczamy: czytanie publikacji, wszelkiego rodzaju robótki ręczne. Natomiast co do przyjemności tych bardziej radykalnych zaliczylibyśmy: skoki spadochronowe, skoki na bungee czy loty szybowcowe. Tymczasem, to też są przyjemności, które z upływem mają prawo się znudzić.

I tak powstały zabawy rodzaju escape room. Spis dostępnych miesc: Gracze świadomie zostają zamknięci w pokoju pełnym zagadek oraz układanek. Muszą wyjść w danym czasie. Standardowo czas na rozwiązanie zadań w pomieszczeniu to 45 bądź 60 min. Eksodus z takiego pokoju to wbrew pozorom nie lada wyzwanie. Jest to gra w grupie, która wymaga od swoich uczestników: szybkiego kojarzenia faktów, spostrzegawczości oraz kreatywności a także co najważniejsze dobrego myślenia.

escape room

Autor: thornet_
Źródło: http://www.flickr.com

Gra przeznaczona jest dla osób starszych, ale również dla dzieci pod szczegółową pieczą producentów pomieszczeń oraz rodziców mogą wziąć udział. Pokoje tworzone są w różnorodnych poziomach trudności oraz różniej tematyce. Sugerowane są osobami historycznymi – (Sherlock Holmes, Indiana Jones), nieosiągalnych budynkach – (schron, sejf bankowy) jak i wydarzeniami oraz sprawami prawdziwymi – (bunt w więzieniu czy operacja X). Rozrywka została zrobiona w taki sposób, aby bez współdziałania zespołu wydostanie się z niej było prawie niemożliwe. Niezbędna jest wzajemna gra pomiędzy każdymi uczestnikami.

Podsumowując: nową alternatywą dla współczesnych przyjemności jest gra escape room, jaka powstała na podstawie gry komputerowej typu escape the room. Została ona przeniesiona ze świata wirtualnego do rzeczywistego. Obecnie w Polsce ta gra raduje się ciągle, szybko rosnącą popularnością. Osoby, które znużyły się do tej pory dostępnymi przyjemnościami powinny spróbować możliwości: escape room, które dziś udostępniane są w większości dużych miast w Polsce. Dodatkowe pokoje znajdziesz na stronie:

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska