Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Infrastruktura IT w firmie – czym jest projekt przetwarzania w chmurze i co wskazane jest wiedzieć na ten temat?

Przetwarzanie w chmurze to nazwa wywodząca się z języka angielskiego – Cloud computing, co dokładnie oznacza chmurę obliczeniową. Jest to pewny model przedstawiania oraz dostarczania marketingowego usług IT, a więc jest on ściśle związany z infrastrukturą IT w firmie. Teraz zdołamy wyszczególnić kilka nadzwyczaj istotnych, wręcz fundamentalnych założeń powiązanych z przetwarzaniem w chmurze.

Pierwszym z nich jest to, iż infrastruktura IT w firmie jest współdzielona, co znaczy, iż zdoła z niej korzystać naraz dużo przeróżnych Klientów. Platforma technologiczna, bądź także aplikacje są więc dostępne dla większej grupy osób. Drugim znaczącym założeniem jest to, iż dostępne usługi są odpowiednio skalowane, co znaczy, że usługi te są bardzo elastyczne oraz nie istnieje limit wzrostu.

Kolejne założenie mówi o tym, iż opłaty są powiązane z użytkowaniem danej usługi, to znaczy użytkownik nie musi płacić statycznej ceny za całokształt, ale opłaca każdą zużytą jednostkę, z jakiej korzysta w określonym czasie. Na domiar tego dużym walorem przetwarzania w chmurze jest to, że z tej usługi można aktualnie korzystać na całym świecie, bowiem ma ona zasięg ogólnoświatowy. Aktualnie przetwarzanie w chmurze można podzielić na dwa rodzaje.

Jednym z nich jest chmura prywatna, zaś drugim chmura publiczna. Chmura prywatna jest ofiarowana dla Klientów, którzy mają dostęp do oferowanych usług przez Internet i tv – (internet wrocław) czy też sieć prywatną. Natomiast chmura publiczna obejmuje

cloud

Autor: JD Hancock
Źródło: http://www.flickr.com

przeróżne usługi, które są proponowane dla wszystkich użytkowników Internetu. Mało tego możemy też wyróżnić chmury zewnętrze oraz wewnętrzne. Chmury zewnętrzne mogą być zarówno publiczne jak i prywatne, a ich usługi można bez problemu upowszechniać w razie potrzeby innym Klientom czy też firmom, z kolei chmury wewnętrzne oferują swoje usługi wyłącznie konkretnej firmie bądź przedsiębiorstwu.

Oczywiście na temat przetwarzania w chmurze bezsprzecznie wolno by mówić jeszcze ogromnie wiele, wskazane jest więc zasięgnąć większej ilości informacji tym temacie, na przykład posługując się Internetem. Bez wątpliwości bezproblemowo odkryjesz jeszcze sporo rzeczowych wiadomości odnośnie przetwarzania w chmurze.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska