Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Dźwięki muzyki popularnej, gry fabularne

Wszyscy doskonale wiemy, jak to bywa z muzyką, jeżeli spytamy przypadkowego Polaka: jakiej muzyki słucha, usłyszymy w odpowiedzi: tego, co leci w radiu. Wychodzi, więc na to, że wiele ludzi lubi muzykę popularną. Oczywiście muzyka pop to nie tylko znane z radia piosenki. Mawia się też o ambitnym popie, czyli piosenkach, które szerokiemu gronu nie zawsze przypadną do gustu, mimo, że to tak lubiany pop. Oczywiście są również ludzie o bardziej sprecyzowanych gustach muzycznych.

muzyka pop

Źródło: http://www.sxc.hu/
Zresztą, jeżeli wdamy się w bardziej szczegółową konwersację z kimś przypadkowym, to pewnie dotrzemy do tego, czego poza tym, co w radiu dana osoba słucha. Wielu ludzi kochających muzykę pop kupuje składanki, które są robione przez niemalże wszystkie stacje radiowe. I choć część osób nie rozumie, po, co ktoś płaci za tego typu płyty, to owe składanki są często na pierwszych miejscach w sprzedaży. Widocznie muzyka bez opłat – (muzyka w lokalu bez opłat) pop, tj. utwory lekkie i miłe dla ucha są tymi, których domaga się większość osób.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawiły Cię przeczytane treści, to z pewnością bieżąca publikacja na ten temat także Cię przyciągnie. Spójrz na tekst o tym zagadnieniu.

Prosty refren i wpadająca w ucho melodia, to sposób na popowy sukces, który często znika po wakacyjnym, czy jakimś innym, sezonie.

Gry z pasjonującą fabułą

gra

Autor: Christian T. Petersen
Źródło: Planszóweczka.pl

Zdaje nam się, że mało rzeczy jest nam zupełnie nieznanych, kiedy nagle słyszymy hasło gry fabularne i okazuje się, że tak naprawdę niewiele wiemy. Bo jeśli mowa o grach to sporo osób może opowiedzieć o kilkunastu ciekawych grach, jednak, kiedy słyszymy o grach fabularnych, to wszystko wygląda zupełnie inaczej, bo to my samodzielnie tworzymy grę. O co rzeczywiście chodzi? Otóż musimy mieć paczkę znajomych, którzy podobnie jak my będą chcieli pograć w coś innego.

Trzeba wymyślić ogólne ramy, czyli główny wątek, coś w typie: niech to będzie gra w stylu baśni, gdzie niedobry mag, chce zabić wszystkich dobrych magów, albo coś w rodzaju ucieczki z więzienia, jakiś ludzi. Gdy mamy ogólny pomysł musimy wyznaczyć z grupy osób jedną osobę, która będzie scenarzystą. Taka osoba powinna konkretniej nakreślić sytuację. A później nasze postaci, czyli wszyscy zaangażowani znajomi rozpoczynają grę. Jest to o tyle ciekawsze niż w pospolitych grach, że to my samodzielnie wymyślamy w jaki sposób będziemy reagować na każdą sytuację, dlatego nie ma jakiś kombinacji, które da się przewidzieć.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska