Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Dowiedz się więcej o sławnych i mniej sławnych kapelach muzycznych

Bardzo wielu muzyków, tych najzupełniej nieznanych, mocno uskarża się, że rynek muzyczny jest w XXI wieku zbytnio zabetonowany, zatem dojście do trochę szerszej publiki jest nierealne.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/
Jednakowoż czy w istocie muzycy, którzy są choćby w 1/4 tak doskonali jak Leonard Cohen, Saxon czy Asaf Avidan nie są w stanie bardziej się wybić?.

Może wyłącznie brak umiejętności, charyzmy i motywacji sprawia, iż mamy wielki kłopot z chociażby minimalnym zaistnieniem? Pewnie nikt się nie przyzna, że jest beznadziejnym muzykiem, który jest tak samo oryginalny co przykładowo azjatyckie obuwie. A więc garść porad dla chcących wreszcie zaprzestać grywać tylko dla rodziny oraz znajomych, którzy są fajną publiką, lecz to i tak nie wystarcza

Nakręćmy solidne piosenki. Wynajęcie studia fonograficznego dzisiaj nie jest specjalnie ciężkie i wygórowane cenowo. Spokojna głowa: bez dwóch zdań wszyscy muzycy mogą skądś wykombinować kasę. Trudno zakładać, że zawsze można zrobić nawet małą karierę bez zainwestowania pieniędzy. Kiedy czegoś naprawdę chcemy, tak jakby automatycznie to się nam udaje. Oczywiście trzeba się postarać, co nierzadko stanowi ogromny problem. I to nawet nie rozchodzi się o nasze lenistwo. Brak motywacji jest o wiele powszechniejszy, aniżeli sądzimy.

Pamiętajmy również to, że bardzo często serwis Facebook powoduje, iż najzupełniej niszowy zespół wreszcie odnosi jakiś sukces. Chociaż najpoważniejsza kwestia: czy istotnie w każdym przypadku czymś mocno ważnym jest możliwość osiągnięcia sukcesu? Czy przykładowo muzycysłynnego amerykańskiego bandu Red Hot Chili Peppers to wielkie gwiazdy od samego początku? Zapewne początkowo nie przypuszczali, że odniosą tak wielki sukces. Taki artystyczny, lecz również finansowy. Doceńmy Youtube oraz Spotify – zatem te miejsca, gdzie z pewnością dostrzec można dużo utworów takich solistów oraz bandów, które tak naprawdę nie wydały nawet 100 złotych na działalność, a tak czy siak ich muza jest chętnie odsłuchiwana. Zatem bardzo krótko podsumowując temat robienia kariery w muzyce: zadbajmy o to by nieustannie udoskonalać własne umiejętności, a zapewne powiększymy w tym momencie szanse na sukces.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska