Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Dowcipny sposób komentowania naszej rzeczywistości za pomocą kredek

Pomimo że tytuł wydaje się nieco tajemniczy, z pewnością wszyscy bardzo dobrze zorientowali się, o co chodzi.Takiego typu śmieszne obrazki, bo to o nich tekst, cieszą się ostatnio wielkim powodzeniem.

Nic dziwnego – przecież przyszło nam żyć w cywilizacji obrazkowej.
Skórzane szelki

Autor: Agata Wojtkiewicz
Źródło: Agata Wojtkiewicz
Rysunek satyryczny, pomimo iż znany już długie dziesięciolecia, zdaje się, że nigdy przedtem nie był tak ceniony. Istnieje wiele jego rodzajów, zarówno jeśli rozchodzi się o grafikę, jak także warstwę tekstową. Śmiało można powiedzieć, że ilu artystów, tyle typów tego sposobu komentowania rzeczywistości. Jest tego także druga strona – mnóstwo artystów tak wyspecjalizowało się w takiej dziedzinie, iż uzyskali swój niepowtarzalny styl, dzięki jakiemu ją w jednej chwili rozpoznawalni przez wielbicieli. Ten typ sztuki (polecam touchofart beksiński prace) wymaga zdolności do błyskotliwego sformułowania myśli i stanowczej kreski, jaka nie skupia się zanadto na detalu, nie tworzy skomplikowanych konstrukcji obrazowych, ale w kilku ruchach punktuje to, co najważniejsze. Co interesujące wcale nie trzeba być niesamowitym plastykiem, by zrobić furorę w takiej dziedzinie – czasem o wiele ważniejsza jest ta warstwa językowa, a obraz to jedynie dodatek.
Humor rysunkowy jest tak ceniony z paru powodów. Z pewnością jest tak dlatego, iż jest na bieżąco: praktycznie zawsze stanowi zabawny komentarz do aktualnych wydarzeń, komentując to, co w nich najważniejsze. Oprócz tego bardzo zachęcająca jest jego forma: zwarta, treściwa, prędko dążąca do finału. Lubimy humor rysunkowy bo to dość prosty sposób na poprawę sobie samopoczucia.

Jest ona także szybko osiągalny – znajdziemy go w praktycznie każdym czasopiśmie, na portalach społecznościowych, online – zawsze oraz w jakimkolwiek miejscu da się po niego sięgnąć.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska