Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Darłówko – najlepszy pomysł na wczasy 2014|Wakacje w Darłówku

Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Usytuowana jest u ujścia do morza Bałtyckiego rzeki Wieprzy, która przedziela ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się pomiędzy dwoma częściami dzielnicy usprawnia most zwodzony zbudowany w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego rodzaju zabytkiem w Polsce.

Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i jednocześnie na wybrzeżu określanym Słowińskim, umieszczono darłowski port morski, pełniący równocześnie funkcje: handlową, rybacką i turystyczną.

Pomiędzy mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem krąży tramwaj wodny, z którego rewelacyjnie widać cały pas portu. Cumują tutaj zdumiewające jednostki pływające o długości do siedemdziesięciu pięciu metrów i zanurzeniu do 4 metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie Wikingów i starodawne galeony.

Odnajdziesz tu faktycznie szerokie opracowanie (https://www.surfpoint.pl/blog/nauczyc-sie-kitesurfingu) tego tematu, więc trzeba je dokładnie przeczytać. Poznasz wtedy dużo wartościowych informacji.

Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można przypłynąć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Sporo tu też jachtów i kutrów rybackich, którymi można wybrać się na połów ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości 22 m.. Obiekt wybudowany został w XIX, aczkolwiek od momentu jego powstania zrobiono tu kilka remontów. Ostatni z nich miał miejsce w tysiąc dziewięćset dwudziestym siódmym roku i od tamtej chwili wygląd latarni nie zmienił się.

Dużą atrakcją Darłówka jest plaża przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża wschodnia jest częściowo odseparowana od Bałtyku kamieniami. Są tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepszym dostępem do strefy kąpielowej.

Gdy zainteresowały Cię interesujące informacje oraz szukasz ich na konkretny wątek, kliknij w odsyłacz do artykułu. Tam odnajdziesz niezbędne informacje.

Do dyspozycji turystów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania rozmaitego typu sportów. Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest pozytywny mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i zawiera duże ilości jodu. Innym plusem jest bogata baza turystyczna i stosunkowo niedrogie noclegi Darłówko czeka już, albowiem na wakacje 2014.

Darłówko jest atrakcyjnym celem odwiedzin dla hobbystów historycznych pojazdów wojskowych. Rokrocznie organizowany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy ludzi, co sprawia, iż impreza jest największą tego typu w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wtedy: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej. W Darłówku znajdują się też pozostałości po wyjątkowo ciekawym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, wybudowanej przez Niemców. Należy także wspomnieć, że podczas stanu wojennego znajdowało się tu jedno z miejsc internowania.

***
Pełną ofertę na urlop 2015 w Darłówku można odnaleźć w serwisie lub klikając na poniższe linki:
– Darłówko noclegi
– domki letniskowe Darłówko
– Darłówko kwatery
– tanie domki nad morzem

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska