Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Czym są wydruki 3d oraz do czego tego typu technologia się może przydać?

Technologia w ostatnich latach poszła bardzo do przodu i czasami nawet nie mamy świadomości co nowego właśnie dzieje się w tym temacie. Nad niektórymi rzeczami naukowcy pracują w swych gabinetach i nie wszystko jest przekazywane od razu do opinii publicznej. Jednak są takie odkrycia, o jakich jest bardzo głośno z tego powodu, iż otwierają nowe możliwości nie tylko w świecie nauki, ale także są istotne dla normalnych ludzi mogących z takich technologii skorzystać. Tak właśnie jest w przypadku drukarki zdolnej drukować w technologi 3d. Co to właściwie za urządzenie i w jakich sferach jest bardzo przydatne?

Drukarka w technologii 3D

Autor: Engineering for Change
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenie to daje możliwość tworzenia wydruków przestrzennych. Dawniej wydawałoby się to niemożliwe aby być w stanie stworzyć coś będącego na projekcie graficznym nie angażując do tego innych osób. Od momentu gdy odkryto takie możliwości, urządzenie to przeszło niesamowitą drogę od kosztownego prototypu, aż do drukarki, na którą może sobie pozwolić spora ilość ludzi – . Cena takiego urządzenia od czasu powstania niesamowicie spadła. A takie wydruki 3d są wykorzystywane w rzeczywiście najróżniejszych dziedzinach. Gdzie ten wydruk jest pomocny?

Takie urządzenie może okazać się niezwykle cenne w różnych firmach produkcyjnych. Można przy jego pomocy tworzyć prototypu różnych artykułów oszczędzając na kosztach. Można także sprawdzić funkcjonalność nowych artykułów i zrobić ich testy pod różnymi kątami. Doskonałą pomocą może być możliwość odtworzenia jakieś części, która się zepsuła i tym sposobem przywrócić do działania konkretny produkt. Sprawdzić można oprócz tego, jak konkretne elementy do siebie pasują.

Czy chcesz zobaczyć opisywaną problematykę z zupełnie innej strony? Jeżeli tak, to zobacz też wpisy z www (http://www.rfid.zone/co-to-jest-rfid-2/), które odnajdziesz gdy klikniesz tu.

rzut 3D

Autor: LK&Projekt
Źródło: www.dom-jednorodzinny.pl
Możliwości użycia takiego sprzętu w życiu codziennym wciąż rosną. Urządzenia takie są wciąż udoskonalane. Jednak już teraz widać pewną tendencję. Sprzęt ten nie jest w stanie tworzyć dobrej jakości, niesamowicie skomplikowanych oraz dużych przedmiotów. Z tego powodu raczej nie będzie w stanie zastąpić produkcji masowej. Jednak istotny jest w przypadku tworzenia rzeczy unikatowych na małą skalę. Chodzi o możliwość tworzenia artykułów na zamówienie, bardziej spersonalizowanych. Powstają firmy, w jakich możemy wgrać nasz projekt i dostaniemy z powrotem gotowy wydrukowany przedmiot. W takim wypadku często ma problemu z transportem z innego kraju, ponieważ firmy takie mają swoje placówki w wielu miejscach. Branża ta stale się rozwija oraz może przynieść jeszcze sporo nowych możliwości w przyszłości.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska