Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Czym są i do czego służą tensometry? Czy dobrze korzystać z takich urządzeń, w jakich sytuacjach się najbardziej sprawdzają?

Czujniki tensometryczne, jakie nazywane są również jako tensometry, to najbardziej istotny element każdego rodzaju wagi elektronicznej. To też ważne urządzenie do mierzenia sił ściskających, naprężeń i tak dalej. Często zobaczyć możemy je w układach automatyki, w jakich jest konieczność dokonywania pomiarów wagowych, np. ciężaru zbiorników magazynujących surowce lub platform najazdowych. Czujniki takiego typu zlokalizowane są pod podporami zbiornika albo platformy. W połączeniu z odpowiednimi urządzeniami pomiarowymi jesteśmy w stanie realizować pomiar mas, surowców lub dozowania.

Tensometr

Źródło: wagi-elektroniczne.pl
O wykorzystaniu konkretnego typu tensometru zadecydują warunki i wymagania pomiaru jakie mają związek z materiałem, kształtem konstrukcyjnego elementu czujnika lub temperaturą pracy. W dzisiejszych czasach trzeba przyznać, że najbardziej powszechne zastosowanie mają tensometry oporowe, są więc najbardziej powszechnie stosowane podczas pomiarów laboratoryjnych i użytkowych. Zasada funkcjonowania tensometru oporowego opiera się na właściwości fizycznej drutu metalowego, jaka odnosi się do zmiany jego rezystancji elektrycznej łącznie ze zmianą długości.

Drut oporowy przyklejany jest za pomocą specjalnego kleju na element odkształcający się pod wpływem działających sił.

Koniecznie zweryfikuj ofertę u źródła (http://www.latkowski.pl/pl/oferta/) dotyczącą archiwum pokrewnych materiałów. Są one opublikowane na innym tego rodzaju portalu – zobacz je!

Materiał oporowy czujnika będzie ulegał identycznym odkształceniom, jak element, na jakim czujnik został przyklejony. Technologia przyklejania, stosowane materiały to wielka wiedza firm, które oferują czujniki siły, ponieważ od tego zależą dokładność i stabilność czujników. Zależnie od kształtu oraz ułożenia elementu oporowego można wymienić tensometry wężykowe, tensometry kratowe oraz tensometry oporowe foliowe. Pierwsze z wymienionych to drut rezystancyjny o średnicy ułamków mm, który jest ułożony w kształcie wielokrotnego wężyka. Kolejny rodzaj – szereg drucików jakie są ułożone równolegle i połączone bardziej grubymi odcinkami taśmy miedzianej.

Ostatni składa się z siatki rezystancyjnej w postaci wężykowej wykonanej z cienkiej metalowej folii, jaka jest sklejona z podkładką nośną. W tego rodzaju sytuacji zawsze należy dobierać odpowiednie urządzenie, jakie będzie pasowało do naszej działalności. Dobre urządzenie to faktycznie Midas NFX (zajrzyj na stronę ), wybierając je mamy zapewnienie, że spełni swoje zadania w sposób jak najbardziej odpowiedni. To zapewni powodzenie, będzie gwarancją, iż planowane działanie na pewno się uda. By tak się stało powinniśmy pamiętać o najlepszym doborze sprzętu, to dotyczy także tensometrów.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska