Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Czym jest tak zwana Dziesiąta Muza, za co odpowiada i kiedy się zjawiła?

Czy wiesz, iż w starożytnej Grecji czczono 9 Muz – patronek różnych sztuk, wszakże aktualnie kino i dzieła kinematografii uważa się za sztukę taką samą jak przykładowo śpiew? To dlatego już od ponad stu lat mawia się o tzw. 10 Muzach.
Obecnie teoretycznie wszelki, kto posiada smartfon wielokrotnie zrobił chociaż krótki filmik obrazujący np. wygłupiające się dzieci lub obejrzany na jakiejś wycieczce pejzaż.

kobiety na zakupach

Źródło: travelalberta.com

Takowy film to doskonała pamiątka z wakacji, jaką można by zaprezentować swym przyjaciołom albo swej nie będącej na takiej wędrówce rodzinie. Warto nadmienić, że wręcz dziś można by na różne możliwości, przykładowo ślub zamówić ekipę, która nakręci film (wybierz wideofilmowanie Kraków) z calutkiej uroczystości. Od jakiegoś czasu taki obraz filmowy mógłby zostać zarejestrowany poprzez tak zwanego drona, zatem narzędzie latające, jakie w efekcie może stworzyć film – profesjonalne wideofilmowanie – z niedostępnej w odmienny wariant perspektywy. Jego ewentualnych zastosowań jest wszakże znacznie więcej, wykorzystywany jest przykładowo przez agencje nieruchomości do zaprezentowania oferowanych nieruchomości.
Jednak kiedy w ogóle rozpoczęto rejestrować mobilny obraz filmowy? Za pionierów kinematografii przypuszcza się ogólnie francuskich braci Lumière, jacy pod finał XIX wieku pracowali nad tą techniką.

Nie byli oni jednak wynalazcami tzw. kinematografu, gdyż sam August Lumière stwierdził kiedyś, iż istniał także pewien Polak, niejaki Kazimierz Prószyński, który nas o wiele bardziej wyprzedził. Obecnie czy to w Bollywood czy też w Hollywood za przemysłem filmowym stoją duże fundusze, ponieważ film to już nie narzędzie propagandy, a nade wszystkim rozrywka.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska