Co zapewne może połączyć dom, teatr, sale koncertową i dyskotekę? Wszystkie te strefy wymagają profesjonalnego i idealnego oświetlenia

Jeśli myślimy o dużych imprezach koncertowych czy kulturalnych, nieczęsto dostrzegamy oświetlenie imprez. A to duży lapsus. Bez niego nie byłoby jakichkolwiek dyskotek ani wystąpień cenionych zespołów na stadionach.
Oświetlenie imprez (warto wejść) przez ostatnie kilka lat przeżyło totalną przemianę. Innowacyjność i technika wkradły się w tę branżę. Obecnie w większości przypadków realizatorzy stosują lampy spot lub reflektory LED - http://strefadzwieku.pl -. Lampy spot to lampy punktowe stosowane do podkreślenia jakiś konkretnych detali, rzeczy lub ludzi. Często stosowane są na ekspozycjach lub www.contman.pl przy oświetleniu scen. Niektóre posiadają rączki i można wtedy decydować co powinny oświetlać. Jedynym ich mankamentem wydaje się dosyć nieduże nasilenie światła. Może to powodować konieczność zamontowania ekstra oświetlenia, aby w pełni otrzymać zamierzony efekt.


Łódź
Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Źródło: http://www.flickr.com


Reflektor LED (warto wejść) jest niezwykle popularny. Źródłem ich światła są diody. Reflektor LED nie nagrzewa się tak jak starażarówka, co jest jego dużą zaletą. Jest energooszczędny, a także nadzwyczajnie żywotny. Te dwa końcowe punkty mogą być ogromną i pozytywną przeciwwagą do tylko jednego mankamentu tych reflektorów, a zatem ich ceny.
Jeżeli jednakże popatrzymy na to, przez ile lat będzie nam pracować zużywając niewiele prądu, cena przestaje być wadą, ponieważ rozmywa się w obliczu całościowego wydawania pieniędzy. Reflektor LED wytwarza iluminację ciepłe i zimne, a to także należy brać pod uwagę kupując odpowiedni sprzęt.
 
 
by R & T