Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Co to jest tzw. broń palna oraz w jakim miejscu praktycznie każdy może poćwiczyć jej używanie?

Swobodne korzystanie z co poniektórych typów broni jest w Polsce od dłuższego okresu niedozwolone. Innymi słowy należy mieć istotny powód (np. ryzyko zakłócenia tak zwanego miru domowego) oraz zdać specjalne próby psychologiczne.

muzyka

Autor: Justin Higuchi
Źródło: http://www.flickr.com
Są ponadto inne restrykcje, jednak te nie zostały na społeczeństwo nałożone bez wyraźnego powodu.
t-shirt

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu wymagania regulowane są przez stosowną ustawę o broni i amunicji. Określa ona co to jest m.in. tzw. broń palna i które naboje można by uznać za odpowiednią do niej amunicję.

Czy masz świadomość, że znajdujące się tutaj praktyczne informacje, mogłyby być w dużym stopniu dla Ciebie użyteczne? Tyczą się one problematyki, która Cię teraz zaciekawiła.

Jest tak, że jako broń uważa się każde urządzenie zdolne do rażenia celów na dystans. Tzw. broń palna to broń miotająca naboje przy pomocy energii gazów które powstały ze spalania ładunku miotającego. Tego typu rodzaj broni można rozdzielić ze względu na rodzaj zastosowanego systemu miotającego. Funkcjonuje zatem broń lufowa oraz przykładowo rakietowa.

W praktyce szczęśliwie rzadko osobiście mamy jakikolwiek z nią kontakt, jednak praktycznie każdy może potrenować strzelanie z różnych typów broni na tzw. strzelnicy. To wydzielone stanowisko, w którym można bezpiecznie dla całego otoczenia trenować swoje umiejętności strzeleckie. Każde takie miejsce ma swoją zbrojownię, w której dostępnych jest wiele typów broni palnej. Od takiej tak zwanej krótkiej (na przykład rewolwer) do broni długiej (np. karabin). Warto też wspomnieć, że istnieje m.in. tak zwana broń myśliwska, a zatem broń palna, którą wykorzystuje się w celu regulacji liczby konkretnych zwierząt.

Jakakolwiek by wspomniana broń palna jednak nie była, korzystać z niej mogą wyłącznie w konkretnych przypadkach osoby wykwalifikowane, ponieważ mogłaby ona zrobić drugiemu człowiekowi naprawdę wielką szkodę.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska