Delfin-CDR

Z miłości do muzyki.

Delfin-CDR

Co powinno się wiedzieć o drukarkach

Często nasuwa się pytanie jak znaleźć drukarkę, która jest najtańsza a zarazem najlepsza. Każda drukarka dostosowana jest przecież do określonych zadań.

Drukarka atramentowa sprawdza się, gdy niewiele drukujemy. Potocznie zwane atramentówki są tańsze w eksploatacji, gdyż oryginalne tusze do drukarek, które używa się w tych urządzeniach, można również zastąpić tańszymi zamiennikami. Jednak kiedy zamierza się drukować dużo, a zarazem szybko, należy wybrać drukarkę laserową. Kolorowe drukarki laserowe są szybsze ale nie drukują tak dobrze, jak drukarka atramentowa. Dla przykładu fotografie na śliskim papierze fotograficznym są lepszej jakości, gdy wydrukuje się je w drukarce atramentowej.

Epson Stylus Photo R3000

Autor: Epson
Źródło: Epson

Tanie drukowanieTuszowe drukarki są najbardziej znane. Działają wolniej, ale za to cieszą się dobrym wydrukiem. Są częściej kupowane ze względu na tanie tusze. Tanie tonery oraz dużo szybsze drukowanie powodują, iż drukarki laserowe także mają swoje grono zwolenników. Dla porównania drukarki na tusz, same urządzenia, są dużo tańsze. Sama cena nie może jednak decydować o kupnie. Należy zwrócić uwagę na ich wytrzymałość. W tym temacie drukarki laserowe zdecydowanie są dużo lepsze niż atramentowe.

Taniej, lecz nieoryginalnieCeny oryginalnych materiałów eksploatacyjnych są często bardzo wygórowane. Zakup nieoryginalnych części może być czasami dobrym rozwiązaniem. Zdarza się, że starczą na dłużej, a ich cena jest mniejsza. Zamienniki do drukarek to kartridże produkowane lub refabrykowane przez inne firmy. Refabrykacja polega na odnowieniu już raz zużytych pojemników. To bardzo istotne dla tych, których chcą chronić środowisko naturalne. W tym wypadku można zaoszczędzić nawet do siedemdziesięciu procent ceny oryginału.

Lokalizacja

ul. Brzeska
21-500 Biała Podlaska