Sztuka prania – podpowiedzi

Należyte pranie konfekcji, mimo że wpisuje się w naszą powszednią rutynę, jest nie byle sztuką. Ze względu na powtarzalną istotę tejże pracy, czasem zapominamy o istotnych elementach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym etapie, począwszy od segregowania, a skończywszy na poprawnej pielęgnacji pralki. Oto porady, jakich zastosowanie pozwoli opanować sztukę prania do perfekcji.

pranie

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie sortowania prania zwracaj baczność nie jedynie na barwy, ale też na typ materiałów. Kolory winny być podzielone na jasne oraz ciemne, gdyż nawet przy praniu w niskich temperaturach niektóre barwniki mogą farbować. Następnym kryterium w czasie sortowania będzie rodzaj tkaniny – rozdzielamy pranie zależnie od rodzaju nici na naturalne jak też syntetyczne, jako że wytyczne tyczące się ich prania są zróżnicowane. Dobrym wyjściem może być kosz z kilkoma komorami na pranie, ułatwiającymi segregowanie – polecam informacje.

Za każdym razem stosujmy się do zaleceń producenta ukrytych w symbolach na metce wszytej w odzieży. Kiedy jakieś ubranie nie posiada metki, obchodźmy się z nim bardzo łagodnie. Żeby zabezpieczyć konfekcję przed uszkodzeniami w trakcie prania, za każdym razem sprawdzajmy kieszenie, starajmy się związywać sznurki jak też nie przepełniajmy pralki. Odzież w szczególności narażoną na uszkodzenia w trakcie prania warto wkładać do worków na pranie. Zwracajmy baczność

pranie

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com

również na stan naszych ciuchów przed włożeniemich do bębna. Pranie okryć z poluzowanymi guzikami, biustonoszy w złym stanie bądź garderoby z rozdarciami, zaszkodzić może nie jedynie naszej pralce, ale również ubraniom.

Poprawne posortowanie odzieży, to pierwszy krok w sztuce perfekcyjnego prania.

Intryguje Cię skąd czerpiemy wiedzę na przedstawiony w naszym artykule temat? Namawiamy więc do następnej witryny – tam oczekuje na Ciebie dodatkowe źródło.

Następny to właściwe załadowanie bębna pralki. Pamiętajmy, iż nie należy w całości napełniać bębna. Pozostawienie wolnego miejsca, ażeby ciuchy mogły się bez problemu obracać w bębnie, jest konieczne do pozyskania odpowiednich rezultatów prania. Zależnie od typu materiału winniśmy pozostawić w pralce odpowiednią ilość wolnego miejsca. Tkaniny bawełniane wymagają najmniej wolnego miejsca – wystarczy jak będzie ona odpowiadać wielkości ręki włożonej ponad pranie – porównaj. Tymczasem materiały sztuczne winny zajmować nie więcej aniżeli 40-60% bębna.

, ,

Related posts

Ciekawe pomysły na akcesoria i drobiazgi i akcesoria przydatne podczas urządzania domu.

Wielu ludziom urządzanie mieszkania kojarzy się z zakupem mebli i sprzętów i poustawianiem całości tak, żeby jakoś wyglądało i było w miarę funkcjonalne. Lecz w praktyce to jest dopiero początkiem do tego, żeby było można powiedzieć, że wnętrze rzeczywiście będzie stylowo i ładnie wykończone. Tak naprawdę to dopiero różnego rodzaju elementy wykończeniowe, rozmaite drobiazgi i ozdoby będą tworzyć jedną całość.

Poznaj możliwości elektronicznej zabawy

Ogólnie pojęta elektroniczna rozrywka od bardzo długiego już czasu cieszy się sporą popularnością – z całą pewnością możemy stwierdzić, że praktycznie od momentu wejścia komputerów do powszechnego użytku rozmaite gry są istną życiową pasją dla wielu ludzi.

Uroki wakacji nad polskim morzem w trakcie lata

Urlop - każdy czeka na to wydarzenie z utęsknieniem. Bardzo mało obowiązków, pełny relaks, odcięcie się od stresów oraz przede wszystkim wyczekiwany odpoczynek. Leżenie na plaży, pływanie w morzu czy ogniska trwające do późnej nocy - to perfekcyjny sposób na wakacje.

Latest posts

Ciekawe pomysły na akcesoria i drobiazgi i akcesoria przydatne podczas urządzania domu.

Wielu ludziom urządzanie mieszkania kojarzy się z zakupem mebli i sprzętów i poustawianiem całości tak, żeby jakoś wyglądało i było w miarę funkcjonalne. Lecz w praktyce to jest dopiero początkiem do tego, żeby było można powiedzieć, że wnętrze rzeczywiście będzie stylowo i ładnie wykończone. Tak naprawdę to dopiero różnego rodzaju elementy wykończeniowe, rozmaite drobiazgi i ozdoby będą tworzyć jedną całość.

Jak dobrze wybrać dobrego fotografa na ślub? Przegląd ofert w Poznaniu.

Zawarcie związku małżeńskiego to dla Młodej Pary jedyne wydarzenie, jakie pragną mieć dopieszczone do perfekcji. W jaki sposób więc sprawić, ażeby ta jedna z niewielu pamiątek po tym odświętnym zdarzeniu była pamiątką na całe życie, jaką ochoczo będzie się odtwarzać, a pewnego dnia pokazywać dzieciom tudzież wnukom?
[IMG=006internDziecko4e7c4b2f2c71e.

Monitor zużycia energii – doskonały sposób na analizę zużycia energii i związanych z nim kosztami

Pragnąc efektywnie obniżyć swoje rachunki warto zatroszczyć się o dogłębną analizą zużywanej energii. Świetnym sposobem na spraną ocenę kosztów jest monitor zapewniający wgląd we wszelkie wskaźniki tyczące się poziomu zużycia. Warto mieć świadomość, iż tego typu rozwiązanie cieszy się wielką popularnością, ponieważ pozwala na sprawne obniżenie wydatków za zużywanie energii.

Gaz ziemny – łatwy sposób na ciepły dom

Odeszły już te dni, kiedy na rynku istniał zaledwie jeden dostawca gazu. Konkurencja przekreśliła monopol. Dziś działa kilkadziesiąt firm parających się doprowadzaniem gazu do naszych domów. Kiedy nabywamy mieszkanie, albo stawiamy dom, stajemy przed wyborem, na którą firmę się zdecydować. Gaz ziemny musi być wiarygodny, trzeba więc popytać sąsiadów o to, z usług którego dostarczyciela korzystają. Dobrze jest też poszukać opinii w sieci i zestawić propozycje.

W jaki sposób wykonać domową sieć?

Korzystanie z komputerów stało się w dniu nowoczesnym niesłychanie powszechną czynnością. Wiele naszych obowiązków, zarówno w pracy, jak i w domu jest uzyskiwane za ich wykorzystaniem. Niemniej jednakże w szeregu przypadków zdarza się, że w naszych domach posiadamy kilka komputerów.