Na co trzeba uważać podczas podpisywania umowy z providerem internetowym?

W obecnych czasach dostęp do internetu to kwestia fundamentalna dla dużej części ludzi. Jeśli jednak przyjrzymy się takiej sprawie trochę bliżej zobaczymy, że duża ilość dostawców internetu oferuje umowy wyłącznie na długi okres czasu.

Część drukarki

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież jeśli wybierzemy umowę na np. 3 lata, to najprawdopodobniej już po upłynięciu roku nasi przyjaciele będą korzystać z dwa razy tańszego połączenia za dwukrotnie mniejszą opłatę.

Równie fascynujący artykuł umieszczony jest tu, zatem odwiedź witrynę szczotki bielsko biała i upewnij się, jakie informacje tam przeczytasz. One też Cię zaciekawią.

Niestety obecnie często jest tak, że dostawcy internetu w większym stopniu dbają o pozyskanie nowych klientów niż o aktualnych. Co jakiś okres czasu poszukujemy zatem innego i lepszego rozwiązania. Należy wtedy zwrócić uwagę na kilka spraw. Pierwszą z nich jest właśnie czas trwania umowy. Jeżeli będą to 2 lata, lepiej będzie poszukać innej propozycji. Dobrym rozwiązaniem jest taka na rok lub czas nieokreślony. Co poniektórzy dostawcy oferują też dostęp do sieci internet na 9 lub 11 miesięcy.

Następna znaczącą sprawą jest szybkość łącza. Tu należy być niezwykle uważnym przy zapoznawaniu się z ofertą. Kluczowym słowem jest „do”. Jeżeli przykładowo łącze ma mieć prędkość „do” 100Mb/s, to bardzo prawdopodobne jest, że 100 Mb/s nie będziemy posiadać nigdy albo niezwykle rzadko. Z tego też powodu należy szukać providera, który oferuje bezpłatny okres próbny. Nie należy także zapominać o możliwych ukrytych kosztach.

Może to przybrać postać choćby programu antywirusowego, za który początkowo będziemy płacili jedynie 1 grosz, lecz po upływie np. trzech miesięcy byłoby to już np. 10 zł miesięczne. W zasadzie może to być obojętnie co, chociażby dostęp do internetowej telewizji.

, ,

Related posts

Latest posts

Techniki wykorzystywane w zakładach przemysłowych

Aby praca dowolnego przedsiębiorstwa mogła postępować bez przeszkód nieodzowne są całkowicie sprawne urządzenia - to kompletna podstawa. Istotny jest także czynnik ludzki, lecz nawet najdoskonalsi profesjonaliści nie poradzą sobie bez właściwego sprzętu.
Mnóstwo firm rozpoczyna działalność z wielkim zapałem, robi wszystko aby zyskać klientów, nawiązać relacje biznesowe, rozwijać działalność i tym podobne.

gorący czas rozliczeń z urzędem podatkowym

Przychodzi gorący czas rozliczeń z urzędem skarbowym. Każdego roku wzrasta ilość osób, którzy nie chcą stać w długich kolejkach i postanowili rozliczać się przez Internet. Jest to łatwa i szybka forma rozrachunków. Obecnie w każdym mieszkaniu jest komputer z dojściem do Internetu. Nie ma nic prostszego, aniżeli zainstalowanie programu PIT 2015. Program sam przewodzi eksploatatora przez wszelkie kolumny i nie ma możliwości się pomylić. Program PIT 2015, to prosta w obsługiwaniu aplikacja do wypełniania deklaracji podatkowych dostępna w wersji instalacyjnej.