Na co trzeba uważać podczas podpisywania umowy z providerem internetowym?

W obecnych czasach dostęp do internetu to kwestia fundamentalna dla dużej części ludzi. Jeśli jednak przyjrzymy się takiej sprawie trochę bliżej zobaczymy, że duża ilość dostawców internetu oferuje umowy wyłącznie na długi okres czasu.

Część drukarki

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com
A przecież jeśli wybierzemy umowę na np. 3 lata, to najprawdopodobniej już po upłynięciu roku nasi przyjaciele będą korzystać z dwa razy tańszego połączenia za dwukrotnie mniejszą opłatę.

Równie fascynujący artykuł umieszczony jest tu, zatem odwiedź witrynę szczotki bielsko biała i upewnij się, jakie informacje tam przeczytasz. One też Cię zaciekawią.

Niestety obecnie często jest tak, że dostawcy internetu w większym stopniu dbają o pozyskanie nowych klientów niż o aktualnych. Co jakiś okres czasu poszukujemy zatem innego i lepszego rozwiązania. Należy wtedy zwrócić uwagę na kilka spraw. Pierwszą z nich jest właśnie czas trwania umowy. Jeżeli będą to 2 lata, lepiej będzie poszukać innej propozycji. Dobrym rozwiązaniem jest taka na rok lub czas nieokreślony. Co poniektórzy dostawcy oferują też dostęp do sieci internet na 9 lub 11 miesięcy.

Następna znaczącą sprawą jest szybkość łącza. Tu należy być niezwykle uważnym przy zapoznawaniu się z ofertą. Kluczowym słowem jest „do”. Jeżeli przykładowo łącze ma mieć prędkość „do” 100Mb/s, to bardzo prawdopodobne jest, że 100 Mb/s nie będziemy posiadać nigdy albo niezwykle rzadko. Z tego też powodu należy szukać providera, który oferuje bezpłatny okres próbny. Nie należy także zapominać o możliwych ukrytych kosztach.

Może to przybrać postać choćby programu antywirusowego, za który początkowo będziemy płacili jedynie 1 grosz, lecz po upływie np. trzech miesięcy byłoby to już np. 10 zł miesięczne. W zasadzie może to być obojętnie co, chociażby dostęp do internetowej telewizji.

, ,

Related posts

Latest posts

Ciekawe pomysły na akcesoria i drobiazgi i akcesoria przydatne podczas urządzania domu.

Wielu ludziom urządzanie mieszkania kojarzy się z zakupem mebli i sprzętów i poustawianiem całości tak, żeby jakoś wyglądało i było w miarę funkcjonalne. Lecz w praktyce to jest dopiero początkiem do tego, żeby było można powiedzieć, że wnętrze rzeczywiście będzie stylowo i ładnie wykończone. Tak naprawdę to dopiero różnego rodzaju elementy wykończeniowe, rozmaite drobiazgi i ozdoby będą tworzyć jedną całość.

Jak dobrze wybrać dobrego fotografa na ślub? Przegląd ofert w Poznaniu.

Zawarcie związku małżeńskiego to dla Młodej Pary jedyne wydarzenie, jakie pragną mieć dopieszczone do perfekcji. W jaki sposób więc sprawić, ażeby ta jedna z niewielu pamiątek po tym odświętnym zdarzeniu była pamiątką na całe życie, jaką ochoczo będzie się odtwarzać, a pewnego dnia pokazywać dzieciom tudzież wnukom?
[IMG=006internDziecko4e7c4b2f2c71e.

Monitor zużycia energii – doskonały sposób na analizę zużycia energii i związanych z nim kosztami

Pragnąc efektywnie obniżyć swoje rachunki warto zatroszczyć się o dogłębną analizą zużywanej energii. Świetnym sposobem na spraną ocenę kosztów jest monitor zapewniający wgląd we wszelkie wskaźniki tyczące się poziomu zużycia. Warto mieć świadomość, iż tego typu rozwiązanie cieszy się wielką popularnością, ponieważ pozwala na sprawne obniżenie wydatków za zużywanie energii.

Gaz ziemny – łatwy sposób na ciepły dom

Odeszły już te dni, kiedy na rynku istniał zaledwie jeden dostawca gazu. Konkurencja przekreśliła monopol. Dziś działa kilkadziesiąt firm parających się doprowadzaniem gazu do naszych domów. Kiedy nabywamy mieszkanie, albo stawiamy dom, stajemy przed wyborem, na którą firmę się zdecydować. Gaz ziemny musi być wiarygodny, trzeba więc popytać sąsiadów o to, z usług którego dostarczyciela korzystają. Dobrze jest też poszukać opinii w sieci i zestawić propozycje.

W jaki sposób wykonać domową sieć?

Korzystanie z komputerów stało się w dniu nowoczesnym niesłychanie powszechną czynnością. Wiele naszych obowiązków, zarówno w pracy, jak i w domu jest uzyskiwane za ich wykorzystaniem. Niemniej jednakże w szeregu przypadków zdarza się, że w naszych domach posiadamy kilka komputerów.