Co to jest indukcja i jakie są atuty płyt indukcyjnych?

Indukcją określamy wprowadzenie w jakiś stan, czy też wzbudzenie konkretnego zjawiska. Efekt ten służy w wielu dziedzinach nauki, m.in. w psychologii, elektrostatyce, biologii, socjologii czy też matematyce.
W codziennym życiu mamy okazję korzystania z tzw.

płyt indukcyjnych, które są wykorzystane w domu w kuchni jako zamiennik kuchenki gazowej. Do niedawna takiej płyty były niezwykle drogie, jednak obecnie można by je nabyć po dosyć przystępnych cenach. Jakiego rodzaju są atuty tego typu płyt, to się okaże w poniższym tekście. Pod szklaną płytą znajdują się cewki indukcyjne. Kiedy położymy na nie specjalne naczynia wyprodukowane ze stali ferromagnetycznej, która przyciąga magnes, cewki wytwarzają zmienne pole elektromagnetyczne, które wytwarza ciepło w naczyniu. Największą zaletą takich płyt jest to, że jest to niebywale wydajne wyjście. Ciepło jest wytwarzane jedynie w rondlu, nie zaś na całej płycie. Ta natomiast może rozpoznać wielkość naczynia oraz dostosować pole płaszczyzny podgrzewania do płaszczyzny dna naczynia.
rzut - sprzęt

Autor: Maciej Miąsik
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli na tego typu indukcyjnej kuchence położymy przypadkowy przedmiot, np.

Czy podoba Ci się ciekawa kwestia w naszym artykule? Czujesz ochotę na kolejne? Więc zachęcamy Cię do odwiedzenia naszej innej strony.

pokrywkę lub sztućce, kuchenka nie będzie funkcjonować, gdyż specjalne garnki muszą być idealnie równe, aby indukcja mogła się włączyć. Kolejną zaletą jest skrócony o 30% okres gotowania w porównaniu z kuchenkami gazowymi. Ponadto płyty indukcyjne mogą mieć różnego typu funkcje. Niektórzy wytwórcy oferują zabezpieczenia przed włączeniem płyt indukcyjnych przez dzieci. Pozostali producenci oferują funkcję nasilenia grzania o 50%. Istnieją też płyty, które mógłby rozpoznawać czy są na nich jakiekolwiek naczynia oraz jeśli tak i je podniesiemy, to płyta się Automatycznie wyłączy.

Jeśli zapomnimy o szykowanej właśnie potrawie, kuchenka indukcyjna po upływie wcześniej ustalonego czasu, sama machinalnie się wyłączy. Kuchenka przez cały okres czasu jest zimna, zatem niezwykle łatwo jest utrzymać ją w czystości.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Techniki wykorzystywane w zakładach przemysłowych

Aby praca dowolnego przedsiębiorstwa mogła postępować bez przeszkód nieodzowne są całkowicie sprawne urządzenia - to kompletna podstawa. Istotny jest także czynnik ludzki, lecz nawet najdoskonalsi profesjonaliści nie poradzą sobie bez właściwego sprzętu.
Mnóstwo firm rozpoczyna działalność z wielkim zapałem, robi wszystko aby zyskać klientów, nawiązać relacje biznesowe, rozwijać działalność i tym podobne.

gorący czas rozliczeń z urzędem podatkowym

Przychodzi gorący czas rozliczeń z urzędem skarbowym. Każdego roku wzrasta ilość osób, którzy nie chcą stać w długich kolejkach i postanowili rozliczać się przez Internet. Jest to łatwa i szybka forma rozrachunków. Obecnie w każdym mieszkaniu jest komputer z dojściem do Internetu. Nie ma nic prostszego, aniżeli zainstalowanie programu PIT 2015. Program sam przewodzi eksploatatora przez wszelkie kolumny i nie ma możliwości się pomylić. Program PIT 2015, to prosta w obsługiwaniu aplikacja do wypełniania deklaracji podatkowych dostępna w wersji instalacyjnej.