Co to jest indukcja i jakie są atuty płyt indukcyjnych?

Indukcją określamy wprowadzenie w jakiś stan, czy też wzbudzenie konkretnego zjawiska. Efekt ten służy w wielu dziedzinach nauki, m.in. w psychologii, elektrostatyce, biologii, socjologii czy też matematyce.
W codziennym życiu mamy okazję korzystania z tzw.

płyt indukcyjnych, które są wykorzystane w domu w kuchni jako zamiennik kuchenki gazowej. Do niedawna takiej płyty były niezwykle drogie, jednak obecnie można by je nabyć po dosyć przystępnych cenach. Jakiego rodzaju są atuty tego typu płyt, to się okaże w poniższym tekście. Pod szklaną płytą znajdują się cewki indukcyjne. Kiedy położymy na nie specjalne naczynia wyprodukowane ze stali ferromagnetycznej, która przyciąga magnes, cewki wytwarzają zmienne pole elektromagnetyczne, które wytwarza ciepło w naczyniu. Największą zaletą takich płyt jest to, że jest to niebywale wydajne wyjście. Ciepło jest wytwarzane jedynie w rondlu, nie zaś na całej płycie. Ta natomiast może rozpoznać wielkość naczynia oraz dostosować pole płaszczyzny podgrzewania do płaszczyzny dna naczynia.
rzut - sprzęt

Autor: Maciej Miąsik
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli na tego typu indukcyjnej kuchence położymy przypadkowy przedmiot, np.

Czy podoba Ci się ciekawa kwestia w naszym artykule? Czujesz ochotę na kolejne? Więc zachęcamy Cię do odwiedzenia naszej innej strony.

pokrywkę lub sztućce, kuchenka nie będzie funkcjonować, gdyż specjalne garnki muszą być idealnie równe, aby indukcja mogła się włączyć. Kolejną zaletą jest skrócony o 30% okres gotowania w porównaniu z kuchenkami gazowymi. Ponadto płyty indukcyjne mogą mieć różnego typu funkcje. Niektórzy wytwórcy oferują zabezpieczenia przed włączeniem płyt indukcyjnych przez dzieci. Pozostali producenci oferują funkcję nasilenia grzania o 50%. Istnieją też płyty, które mógłby rozpoznawać czy są na nich jakiekolwiek naczynia oraz jeśli tak i je podniesiemy, to płyta się Automatycznie wyłączy.

Jeśli zapomnimy o szykowanej właśnie potrawie, kuchenka indukcyjna po upływie wcześniej ustalonego czasu, sama machinalnie się wyłączy. Kuchenka przez cały okres czasu jest zimna, zatem niezwykle łatwo jest utrzymać ją w czystości.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Ciekawe pomysły na akcesoria i drobiazgi i akcesoria przydatne podczas urządzania domu.

Wielu ludziom urządzanie mieszkania kojarzy się z zakupem mebli i sprzętów i poustawianiem całości tak, żeby jakoś wyglądało i było w miarę funkcjonalne. Lecz w praktyce to jest dopiero początkiem do tego, żeby było można powiedzieć, że wnętrze rzeczywiście będzie stylowo i ładnie wykończone. Tak naprawdę to dopiero różnego rodzaju elementy wykończeniowe, rozmaite drobiazgi i ozdoby będą tworzyć jedną całość.

Jak dobrze wybrać dobrego fotografa na ślub? Przegląd ofert w Poznaniu.

Zawarcie związku małżeńskiego to dla Młodej Pary jedyne wydarzenie, jakie pragną mieć dopieszczone do perfekcji. W jaki sposób więc sprawić, ażeby ta jedna z niewielu pamiątek po tym odświętnym zdarzeniu była pamiątką na całe życie, jaką ochoczo będzie się odtwarzać, a pewnego dnia pokazywać dzieciom tudzież wnukom?
[IMG=006internDziecko4e7c4b2f2c71e.

Monitor zużycia energii – doskonały sposób na analizę zużycia energii i związanych z nim kosztami

Pragnąc efektywnie obniżyć swoje rachunki warto zatroszczyć się o dogłębną analizą zużywanej energii. Świetnym sposobem na spraną ocenę kosztów jest monitor zapewniający wgląd we wszelkie wskaźniki tyczące się poziomu zużycia. Warto mieć świadomość, iż tego typu rozwiązanie cieszy się wielką popularnością, ponieważ pozwala na sprawne obniżenie wydatków za zużywanie energii.

Gaz ziemny – łatwy sposób na ciepły dom

Odeszły już te dni, kiedy na rynku istniał zaledwie jeden dostawca gazu. Konkurencja przekreśliła monopol. Dziś działa kilkadziesiąt firm parających się doprowadzaniem gazu do naszych domów. Kiedy nabywamy mieszkanie, albo stawiamy dom, stajemy przed wyborem, na którą firmę się zdecydować. Gaz ziemny musi być wiarygodny, trzeba więc popytać sąsiadów o to, z usług którego dostarczyciela korzystają. Dobrze jest też poszukać opinii w sieci i zestawić propozycje.

W jaki sposób wykonać domową sieć?

Korzystanie z komputerów stało się w dniu nowoczesnym niesłychanie powszechną czynnością. Wiele naszych obowiązków, zarówno w pracy, jak i w domu jest uzyskiwane za ich wykorzystaniem. Niemniej jednakże w szeregu przypadków zdarza się, że w naszych domach posiadamy kilka komputerów.