Co to jest indukcja i jakie są atuty płyt indukcyjnych?

Indukcją określamy wprowadzenie w jakiś stan, czy też wzbudzenie konkretnego zjawiska. Efekt ten służy w wielu dziedzinach nauki, m.in. w psychologii, elektrostatyce, biologii, socjologii czy też matematyce.
W codziennym życiu mamy okazję korzystania z tzw.

płyt indukcyjnych, które są wykorzystane w domu w kuchni jako zamiennik kuchenki gazowej. Do niedawna takiej płyty były niezwykle drogie, jednak obecnie można by je nabyć po dosyć przystępnych cenach. Jakiego rodzaju są atuty tego typu płyt, to się okaże w poniższym tekście. Pod szklaną płytą znajdują się cewki indukcyjne. Kiedy położymy na nie specjalne naczynia wyprodukowane ze stali ferromagnetycznej, która przyciąga magnes, cewki wytwarzają zmienne pole elektromagnetyczne, które wytwarza ciepło w naczyniu. Największą zaletą takich płyt jest to, że jest to niebywale wydajne wyjście. Ciepło jest wytwarzane jedynie w rondlu, nie zaś na całej płycie. Ta natomiast może rozpoznać wielkość naczynia oraz dostosować pole płaszczyzny podgrzewania do płaszczyzny dna naczynia.
rzut - sprzęt

Autor: Maciej Miąsik
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli na tego typu indukcyjnej kuchence położymy przypadkowy przedmiot, np.

Czy podoba Ci się ciekawa kwestia w naszym artykule? Czujesz ochotę na kolejne? Więc zachęcamy Cię do odwiedzenia naszej innej strony.

pokrywkę lub sztućce, kuchenka nie będzie funkcjonować, gdyż specjalne garnki muszą być idealnie równe, aby indukcja mogła się włączyć. Kolejną zaletą jest skrócony o 30% okres gotowania w porównaniu z kuchenkami gazowymi. Ponadto płyty indukcyjne mogą mieć różnego typu funkcje. Niektórzy wytwórcy oferują zabezpieczenia przed włączeniem płyt indukcyjnych przez dzieci. Pozostali producenci oferują funkcję nasilenia grzania o 50%. Istnieją też płyty, które mógłby rozpoznawać czy są na nich jakiekolwiek naczynia oraz jeśli tak i je podniesiemy, to płyta się Automatycznie wyłączy.

Jeśli zapomnimy o szykowanej właśnie potrawie, kuchenka indukcyjna po upływie wcześniej ustalonego czasu, sama machinalnie się wyłączy. Kuchenka przez cały okres czasu jest zimna, zatem niezwykle łatwo jest utrzymać ją w czystości.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Serwis zamków Gerda w Warszawie

Trwałe drzwi i niełatwy do sforsowania przez bandytę zamek to elementarz spokoju każdego lokum. Sytuacja staje się pechowa, kiedy ktoś zatrzaśnie drzwi i sam poczuje się jak złoczyńca, stojąc bezradnie przed zdradliwym zamknięciem. Co czynić? To proste: włączyć laptopa, połączyć się z internetem i wpisać: „otwieranie drzwi Warszawa”. Jeżeli wybierzesz porządnego ślusarza, pomoc zjawi się natychmiast, a ty sam ujrzysz symulację włamania do własnych czterech kątów. Przeżycia wyjątkowe, a i kłopot zażegnany.

Samsung galaxy s6 ma szansę nam się podobać

W technologii co jakiś czas pojawia się coś kolejnego
Powinniśmy posiadać pewność, że elektronika wciąż się zmienia, a co się z tym łączy, możemy okazać się przekonani, że jeśli tylko troszkę będziemy szukać, to wyszukamy coś właściwego dla siebie. Dlatego warto się przyjrzeć przeróżnym ofertom, tak żeby mieć gwarancję, że dane sprzęty spełnią nasze oczekiwania.

Jakie są najbardziej znane instrumenty ?

Muzyka od dawna jest obecna u ludzi w ich codzienności, była sposobem komunikacji, a także wyrażaniem emocji i uczuć. Przez wiele lat ludzie nauczyli się budować coraz to doskonalsze instrumenty, a także dopracowali zasady komponowania muzycznych utworów.

Popularne instrumenty dęte

Instrumenty dęte są grupą nazywaną także aerofonami. Zalicza się tutaj kolejno instrumenty dęte drewniane, z blachy i klawiszowe. Przykładem instrumentów dętych drewnianych są oczywiście saksofony.

Połączenia obwodów – wyłączniki i styczniki

Styczniki są pospolicie używane do łączenia różnorodnych kabli. To swego rodzaju spinacz z silnikiem elektromagnesowym oraz obwodami głównymi. Odznaczają się naprawdę wysoką trwałością, a też liczną częstotliwością łączeń.