Ile zarabiają w Polsce tacy specjaliści jak programiści?

ProgRAMiści w naszym kraju są w stanie zarabiać naprawdę wiele. Ich średnia pensja wynosi czasami 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście wiele zmiennych, od których zależna jest ostateczna wielkość pensji. Dla przykładu programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 złotych brutto, natomiast ten, który prowadzi własną firmę na zasadzie B2B: 12000 złotych netto. Jakie technologie są aktualnie w najwyższym stopniu korzystne finansowo – w najwyższym stopniu korzystne finansowo są Spring (15 tysięcy złotych) czy też Angular (12 tys. brutto). Niezależnie od formy pracy niezwykle ciekawą opcją od dużej ilości lat jest j. Java (aktualnie średnio jest to 11000 złotych brutto w wypadku umowy o pracę oraz trochę ponad 14000 złotych netto w przypadku B2B). Pensje brutto według technologii w wypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy złotych, React od 9 do 14 tys., Java od 9 do 14000 zł, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 tysięcy zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 złotych.
Programista pobiera odmienne kwoty w przypadku formy kooperacji, tzn. zarabia nieco mniejsze kwoty w wypadku pracy zdalnej i jego zarobki różnią się od poziomu zaawansowania. W obu przypadkach różnica to parę tys. złotych miesięcznie. Jeżeli chodzi o to, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są niezwykle potrzebni we współczesnym świecie. Niestety nadal ich brakuje. Wynika to m.in.

Zaczekaj chwilę! Zainteresował Cię artykuł? Masz ochotę na dalsze dodatkowe wątki (http://www.sklep.doko.pl/inwertery-fotowoltaiczne)? To miłe. Wejdź w ten link i przeloguj się do strony z wątkami na ten temat.

z faktu, że obecnie panuje powszechne przeświadczenie, jako by nauka była trudna oraz długotrwała.

To fakt, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na tym etacie, jednak osoby zainteresowane mogłyby skorzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne serwisy internetowe. W czasie takiego bootcampu ukierunkowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.

, ,

Related posts

Latest posts

Serwis zamków Gerda w Warszawie

Trwałe drzwi i niełatwy do sforsowania przez bandytę zamek to elementarz spokoju każdego lokum. Sytuacja staje się pechowa, kiedy ktoś zatrzaśnie drzwi i sam poczuje się jak złoczyńca, stojąc bezradnie przed zdradliwym zamknięciem. Co czynić? To proste: włączyć laptopa, połączyć się z internetem i wpisać: „otwieranie drzwi Warszawa”. Jeżeli wybierzesz porządnego ślusarza, pomoc zjawi się natychmiast, a ty sam ujrzysz symulację włamania do własnych czterech kątów. Przeżycia wyjątkowe, a i kłopot zażegnany.

Samsung galaxy s6 ma szansę nam się podobać

W technologii co jakiś czas pojawia się coś kolejnego
Powinniśmy posiadać pewność, że elektronika wciąż się zmienia, a co się z tym łączy, możemy okazać się przekonani, że jeśli tylko troszkę będziemy szukać, to wyszukamy coś właściwego dla siebie. Dlatego warto się przyjrzeć przeróżnym ofertom, tak żeby mieć gwarancję, że dane sprzęty spełnią nasze oczekiwania.

Jakie są najbardziej znane instrumenty ?

Muzyka od dawna jest obecna u ludzi w ich codzienności, była sposobem komunikacji, a także wyrażaniem emocji i uczuć. Przez wiele lat ludzie nauczyli się budować coraz to doskonalsze instrumenty, a także dopracowali zasady komponowania muzycznych utworów.

Popularne instrumenty dęte

Instrumenty dęte są grupą nazywaną także aerofonami. Zalicza się tutaj kolejno instrumenty dęte drewniane, z blachy i klawiszowe. Przykładem instrumentów dętych drewnianych są oczywiście saksofony.

Połączenia obwodów – wyłączniki i styczniki

Styczniki są pospolicie używane do łączenia różnorodnych kabli. To swego rodzaju spinacz z silnikiem elektromagnesowym oraz obwodami głównymi. Odznaczają się naprawdę wysoką trwałością, a też liczną częstotliwością łączeń.