Ile zarabiają w Polsce tacy specjaliści jak programiści?

ProgRAMiści w naszym kraju są w stanie zarabiać naprawdę wiele. Ich średnia pensja wynosi czasami 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście wiele zmiennych, od których zależna jest ostateczna wielkość pensji. Dla przykładu programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 złotych brutto, natomiast ten, który prowadzi własną firmę na zasadzie B2B: 12000 złotych netto. Jakie technologie są aktualnie w najwyższym stopniu korzystne finansowo – w najwyższym stopniu korzystne finansowo są Spring (15 tysięcy złotych) czy też Angular (12 tys. brutto). Niezależnie od formy pracy niezwykle ciekawą opcją od dużej ilości lat jest j. Java (aktualnie średnio jest to 11000 złotych brutto w wypadku umowy o pracę oraz trochę ponad 14000 złotych netto w przypadku B2B). Pensje brutto według technologii w wypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy złotych, React od 9 do 14 tys., Java od 9 do 14000 zł, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 tysięcy zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 złotych.
Programista pobiera odmienne kwoty w przypadku formy kooperacji, tzn. zarabia nieco mniejsze kwoty w wypadku pracy zdalnej i jego zarobki różnią się od poziomu zaawansowania. W obu przypadkach różnica to parę tys. złotych miesięcznie. Jeżeli chodzi o to, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są niezwykle potrzebni we współczesnym świecie. Niestety nadal ich brakuje. Wynika to m.in.

Zaczekaj chwilę! Zainteresował Cię artykuł? Masz ochotę na dalsze dodatkowe wątki (http://www.sklep.doko.pl/inwertery-fotowoltaiczne)? To miłe. Wejdź w ten link i przeloguj się do strony z wątkami na ten temat.

z faktu, że obecnie panuje powszechne przeświadczenie, jako by nauka była trudna oraz długotrwała.

To fakt, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na tym etacie, jednak osoby zainteresowane mogłyby skorzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne serwisy internetowe. W czasie takiego bootcampu ukierunkowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.

, ,

Related posts

Latest posts

Techniki wykorzystywane w zakładach przemysłowych

Aby praca dowolnego przedsiębiorstwa mogła postępować bez przeszkód nieodzowne są całkowicie sprawne urządzenia - to kompletna podstawa. Istotny jest także czynnik ludzki, lecz nawet najdoskonalsi profesjonaliści nie poradzą sobie bez właściwego sprzętu.
Mnóstwo firm rozpoczyna działalność z wielkim zapałem, robi wszystko aby zyskać klientów, nawiązać relacje biznesowe, rozwijać działalność i tym podobne.

gorący czas rozliczeń z urzędem podatkowym

Przychodzi gorący czas rozliczeń z urzędem skarbowym. Każdego roku wzrasta ilość osób, którzy nie chcą stać w długich kolejkach i postanowili rozliczać się przez Internet. Jest to łatwa i szybka forma rozrachunków. Obecnie w każdym mieszkaniu jest komputer z dojściem do Internetu. Nie ma nic prostszego, aniżeli zainstalowanie programu PIT 2015. Program sam przewodzi eksploatatora przez wszelkie kolumny i nie ma możliwości się pomylić. Program PIT 2015, to prosta w obsługiwaniu aplikacja do wypełniania deklaracji podatkowych dostępna w wersji instalacyjnej.