Ile zarabiają w Polsce tacy specjaliści jak programiści?

ProgRAMiści w naszym kraju są w stanie zarabiać naprawdę wiele. Ich średnia pensja wynosi czasami 3 razy więcej, niż średnie wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na danych z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies
Jest oczywiście wiele zmiennych, od których zależna jest ostateczna wielkość pensji. Dla przykładu programista na umowie o pracę pobiera średnio 11000 złotych brutto, natomiast ten, który prowadzi własną firmę na zasadzie B2B: 12000 złotych netto. Jakie technologie są aktualnie w najwyższym stopniu korzystne finansowo – w najwyższym stopniu korzystne finansowo są Spring (15 tysięcy złotych) czy też Angular (12 tys. brutto). Niezależnie od formy pracy niezwykle ciekawą opcją od dużej ilości lat jest j. Java (aktualnie średnio jest to 11000 złotych brutto w wypadku umowy o pracę oraz trochę ponad 14000 złotych netto w przypadku B2B). Pensje brutto według technologii w wypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 tysięcy złotych, React od 9 do 14 tys., Java od 9 do 14000 zł, Net od do 14 tysięcy, Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 tysięcy zł, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 złotych.
Programista pobiera odmienne kwoty w przypadku formy kooperacji, tzn. zarabia nieco mniejsze kwoty w wypadku pracy zdalnej i jego zarobki różnią się od poziomu zaawansowania. W obu przypadkach różnica to parę tys. złotych miesięcznie. Jeżeli chodzi o to, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, gdyż są niezwykle potrzebni we współczesnym świecie. Niestety nadal ich brakuje. Wynika to m.in.

Zaczekaj chwilę! Zainteresował Cię artykuł? Masz ochotę na dalsze dodatkowe wątki (http://www.sklep.doko.pl/inwertery-fotowoltaiczne)? To miłe. Wejdź w ten link i przeloguj się do strony z wątkami na ten temat.

z faktu, że obecnie panuje powszechne przeświadczenie, jako by nauka była trudna oraz długotrwała.

To fakt, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na tym etacie, jednak osoby zainteresowane mogłyby skorzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne serwisy internetowe. W czasie takiego bootcampu ukierunkowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.

, ,

Related posts

Latest posts

Ciekawe pomysły na akcesoria i drobiazgi i akcesoria przydatne podczas urządzania domu.

Wielu ludziom urządzanie mieszkania kojarzy się z zakupem mebli i sprzętów i poustawianiem całości tak, żeby jakoś wyglądało i było w miarę funkcjonalne. Lecz w praktyce to jest dopiero początkiem do tego, żeby było można powiedzieć, że wnętrze rzeczywiście będzie stylowo i ładnie wykończone. Tak naprawdę to dopiero różnego rodzaju elementy wykończeniowe, rozmaite drobiazgi i ozdoby będą tworzyć jedną całość.

Jak dobrze wybrać dobrego fotografa na ślub? Przegląd ofert w Poznaniu.

Zawarcie związku małżeńskiego to dla Młodej Pary jedyne wydarzenie, jakie pragną mieć dopieszczone do perfekcji. W jaki sposób więc sprawić, ażeby ta jedna z niewielu pamiątek po tym odświętnym zdarzeniu była pamiątką na całe życie, jaką ochoczo będzie się odtwarzać, a pewnego dnia pokazywać dzieciom tudzież wnukom?
[IMG=006internDziecko4e7c4b2f2c71e.

Monitor zużycia energii – doskonały sposób na analizę zużycia energii i związanych z nim kosztami

Pragnąc efektywnie obniżyć swoje rachunki warto zatroszczyć się o dogłębną analizą zużywanej energii. Świetnym sposobem na spraną ocenę kosztów jest monitor zapewniający wgląd we wszelkie wskaźniki tyczące się poziomu zużycia. Warto mieć świadomość, iż tego typu rozwiązanie cieszy się wielką popularnością, ponieważ pozwala na sprawne obniżenie wydatków za zużywanie energii.

Gaz ziemny – łatwy sposób na ciepły dom

Odeszły już te dni, kiedy na rynku istniał zaledwie jeden dostawca gazu. Konkurencja przekreśliła monopol. Dziś działa kilkadziesiąt firm parających się doprowadzaniem gazu do naszych domów. Kiedy nabywamy mieszkanie, albo stawiamy dom, stajemy przed wyborem, na którą firmę się zdecydować. Gaz ziemny musi być wiarygodny, trzeba więc popytać sąsiadów o to, z usług którego dostarczyciela korzystają. Dobrze jest też poszukać opinii w sieci i zestawić propozycje.

W jaki sposób wykonać domową sieć?

Korzystanie z komputerów stało się w dniu nowoczesnym niesłychanie powszechną czynnością. Wiele naszych obowiązków, zarówno w pracy, jak i w domu jest uzyskiwane za ich wykorzystaniem. Niemniej jednakże w szeregu przypadków zdarza się, że w naszych domach posiadamy kilka komputerów.