Kilka porad w kontekście bezpieczeństwa naszych komputerów

komputery są sprzętami takimi, jak każdy tego typu sprzęt. Żeby prawidłowo działały, należy się o nie w odpowiedni sposób zatroszczyć.
Chodzi tu o przecieranie przy pomocy szmatki monitora czy o zachowanie ostrożności z różnego typu płynami przy klawiaturze.

samochód

Autor: Calvad.pl
Źródło: Calvad.pl
Trzeba pamiętać także o systemie operacyjnym, pulpicie czy internecie. Dzięki poniższym wskazówkom można zdobyć następny poziom wtajemniczenia, gdyż możesz zostać pełnoprawnym administratorem swojego systemu. Komputer, jeżeli jest przyłączony do internetu, może niestety zostać zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy wirusy. Mogłyby one (jeśli komputer jest na stałe przyłączony do sieci internet) w sposób ukryty połączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeśli nie ufasz swojemu firewallowi, rzeczywiście warto upewnić się, z kim się łączy nasz komputer korzystając z obecnych w systemie narzędzi. Po uruchomieniu wiersza poleceń należy napisać polecenie: „netstat – na”. Na liście zostaną przedstawione wszelkie aktualne istniejące połączenia razem z ich stanem.
Wyrażony będzie także końcowy adres IP oraz numer portu. Jeżeli podejrzewasz, że co poniektóre z połączeń nie muszą być użyte, należy spróbować napisać: „netstat -ab”. Zostaną wymienione nazwy docelowych hostów oraz programów, z których połączenie zostało zainicjowane. Jak pamiętamy, systemowe zasady utrzymywania bezpieczeństwa są przechowywane w przystawce gpedit.msc, która jest dostępna w konsoli zarządzania MMC. Tego typu przystawka zapisuje ustawienia reguł w pliku registary.pol, lecz należy bardzo ostrożnie się z nim obchodzić. Nawet jeśli posiadamy na komputerze zainstalowane nowe programy antywirusowe i antyszpiegowskie, należy czasami na własną rękę skontrolować, czy jakiemuś podejrzanemu oprogramowaniu nie udało się przedostać przez nasze zabezpieczenia.

użytkownikom łączącym się z siecią za pomocą modemu radzimy w menu kontekstowym domyślnego połączenia z internetem wybrać punkt „Właściwości”, a w następnej kolejności na karcie „Opcje” sprawdzić, że zaznaczono punkt „Monituj o nazwę użytkownika”, hasło czy też certyfikat.

, , ,

Related posts

Latest posts

Właściwie oświetlona impreza to podstawa

Wielu ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo istotną rolę w czasie koncertu i przeróżnego rodzaju wystąpień na scenie odgrywa światło. To właśnie od niego zależy czy wszyscy artyści będą odpowiednio pokazani, jak i również zależy od tego również to, czy widzowie będą ciągle przywoływani na tą stronę, czy będą uciekali wzrokiem gdzieś na bok, ponieważ światła na scenie będą na przykład nazbyt ostre oraz okaże się, że nie są w stanie patrzeć na scenę.

Czy obcokrajowiec może zostać na stałe na terenie Polski?

Nie da się ukryć zjawiska, że obecnie żyjemy w czasach, w jakich w szerokim zakresie rozumiane migracje mają miejsce na dużą skalę. Jest to niewątpliwie efekt globalizacji, który przyniósł nam wiele dobrego. Jesteśmy również świadkami nadciągania ludności do naszego kraju. Coraz większa liczba cudzoziemców pragnie czynnie brać udział w życiu naszego kraju, dlatego że na arenie międzynarodowej nasz kraj uważany jest jako otwarty i przyjacielski nowym osadnikom. Niemniej natomiast, aby każda osoba, jaka w ostatnim czasie przyjechała do naszego kraju mogła cieszyć się pełnią praw, istotne jest spełnienie wszystkich wymagań formalnych.

Różne wersje Samsung Galaxy

Rozwijanie się telefonii komórkowej opiera się na tym, co specjaliści w tej branży dostrzegą u tych bardziej doświadczonych. Wielofunkcyjność telefonów nie sprowadza się obecnie tylko do tego, że łączą w sobie wiele możliwości. Mnogość modeli do wyboru może zachęcić do jeszcze bardziej szczegółowego ich poznawania.

Warto odwiedzić Bolestraszyce!

Bolestraszyce to mała wieś położona w pobliżu Przemyśla.Z uwagi na pełną uroku lokalizację jest znakomitą destynacją dla turystów. Również znajdujące się w niej arboretum stanowi częsty cel wypraw miłośników przyrody. Zakwaterowanie w Bolestraszycach jest doskonałym rozwiązaniem także dla osób chcących pozwiedzać okoliczne miejscowości.

Wybieramy wysoką jakość – kamery sportowe GoPro w doskonałej cenie

Analizując obecne możliwości, to właśnie kamera GoPro zaliczana jest do wyjątkowo dobrych rzeczy rejestrujących na rynku. Wbudowane Wi-Fi, dołączony do zestawu pilot do Wi-Fi czy szansa rejestrowania w pełnej jakości pod wodą to tylko nieliczne z wielu możliwości w tej kamerze. W szczególności dla pasjonatów sportów ekstremalnych stanowi ona ciekawe rozwiązanie. Najnowocześniejsza wersja kamery tej marki trafia doskonale w gusta zainteresowanych klientów, którzy zachęceni są już po obejrzeniu wersji demonstracyjnej w sieci.