Kilka porad w kontekście bezpieczeństwa naszych komputerów

komputery są sprzętami takimi, jak każdy tego typu sprzęt. Żeby prawidłowo działały, należy się o nie w odpowiedni sposób zatroszczyć.
Chodzi tu o przecieranie przy pomocy szmatki monitora czy o zachowanie ostrożności z różnego typu płynami przy klawiaturze.

samochód

Autor: Calvad.pl
Źródło: Calvad.pl
Trzeba pamiętać także o systemie operacyjnym, pulpicie czy internecie. Dzięki poniższym wskazówkom można zdobyć następny poziom wtajemniczenia, gdyż możesz zostać pełnoprawnym administratorem swojego systemu. Komputer, jeżeli jest przyłączony do internetu, może niestety zostać zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy wirusy. Mogłyby one (jeśli komputer jest na stałe przyłączony do sieci internet) w sposób ukryty połączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeśli nie ufasz swojemu firewallowi, rzeczywiście warto upewnić się, z kim się łączy nasz komputer (serwis huawei wrocław) korzystając z obecnych w systemie narzędzi. Po uruchomieniu wiersza poleceń należy napisać polecenie: „netstat – na”. Na liście zostaną przedstawione wszelkie aktualne istniejące połączenia razem z ich stanem.
Wyrażony będzie także końcowy adres IP oraz numer portu. Jeżeli podejrzewasz, że co poniektóre z połączeń nie muszą być użyte, należy spróbować napisać: „netstat -ab”. Zostaną wymienione nazwy docelowych hostów oraz programów, z których połączenie zostało zainicjowane. Jak pamiętamy, systemowe zasady utrzymywania bezpieczeństwa są przechowywane w przystawce gpedit.msc, która jest dostępna w konsoli zarządzania MMC. Tego typu przystawka zapisuje ustawienia reguł w pliku registary.pol, lecz należy bardzo ostrożnie się z nim obchodzić. Nawet jeśli posiadamy na komputerze zainstalowane nowe programy antywirusowe i antyszpiegowskie, należy czasami na własną rękę skontrolować, czy jakiemuś podejrzanemu oprogramowaniu nie udało się przedostać przez nasze zabezpieczenia.

użytkownikom łączącym się z siecią za pomocą modemu radzimy w menu kontekstowym domyślnego połączenia z internetem wybrać punkt „Właściwości”, a w następnej kolejności na karcie „Opcje” sprawdzić, że zaznaczono punkt „Monituj o nazwę użytkownika”, hasło czy też certyfikat.

, , ,

Related posts

Latest posts

Gitarowe propozycje

Gitary elektryczne to aktualnie osprzęt nadzwyczaj przydatny, każdej osobie, która marzy o założeniu swojego zespołu rockowo-folkowego. Są one dosyć łatwe w obsłudze a, także nie wymagają jakiś cudnych zdolności technicznych. Tego typu instrumenty muzyczne w ciekawy sposób są w stanie umilić każdemu czas i pomagać się zrelaksować, a również zaistnieć na arenie muzycznej. Ilość potencjalnych zmagań jak również programów dla amatorów- muzyków jest naprawdę znaczna, z tej przyczyny każdy znajdzie tu coś właśnie dla siebie. Gdzie jednak nabywać tego typu gitary jak również jak je skutecznie wybierać – to pytania, jakie nieraz zaprzątają głowę ogromnej ilości osób kiepsko zorientowanych w propozycjach muzycznych urządzeń jak również wielorakich sklepików znajdujących się na terenie całego państwa.

Łeba – atrakcje i nocleg na wakacje

Poszukujesz dobrego miejsca do odpoczynku nad morzem? Potrzebujesz w spokoju nabrać energii a tym samym zobaczyć coś ciekawego? W Łebie znajdziesz wszystko czego potrzeba, żeby mieć udany urlop!

Jakie plany na wieczór kawalerski Gdynia ma szansę zaproponować?

Ewentualności na dobrą zabawę istnieje wiele, starczy tylko, że będziemy wiedzieli w jakim miejscu szukać. Przez to właśnie potrzeba popatrzeć jakie okazują się być propozycje, tak by powiedzieć, że znajdziemy tą odpowiednią dla nas.
W jaki sposób funkcjonuje paintball laserowy Gdańsk ma szansę nam pokazać
Ofert na wSPAniałe spędzenie czasu ze znajomymi istnieje dużo, przez to jeżeli wiemy w jakim miejscu ich poszukiwać, to nie będziemy się nudzić.

Gdzie pobrać drugi odpis naszego aktu urodzenia?

Na pewno każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że Polska jest państwem, w którym istnieje dość duża biurokracja. Z drugiej jednak strony formalności panujące przy załatwianiu szeregu najróżniejszych spraw w urzędach są mimo wszystko w pełni zrozumiałe, więc pozostaje nam tylko konkretne zaznajomienie się z nimi, bowiem jedynie dzięki odpowiedniej wiedzy z nimi związanej uda nam się rzeczywiście łatwo przez nie przejść.