Każdy komputer potrzebuje legalnego oprogramowania — szczególnie te, które są używane w pracy

W Polsce obowiązuje takie prawo, że każdy laptop, który bywa wykorzystywany w biurach, powinien mieć oryginalny program.
Zapewne wszyscy pamiętamy skandal oraz kompromitację, na jakie wystawiona została policja, gdy pewnego dnia wyszło na jaw, że pracują oni na lewym oprogramowaniu.

oprogramowanie

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Ścigają takie rzeczy pośród Polaków, a sami nie świecili zbytnio przykładem. Dzisiaj tego typu zachowania są już dosyć rzadkie. Wszystkie przedsiębiorstwa wiedzą, że laptopy, które znajdują się w budynku oraz używane (tanie używane laptopy) są przez osoby tam zatrudnione, muszą posiadać oryginalne oprogramowanie, ale także legalny system antywirusowy. To niezwykle ważne. Musimy posiadać na to rachunek oraz w momencie kontroli pokazać, że wszystko jest w porządku. Jeśli kupujemy oprogramowanie od razu do kilkudziesięciu albo nawet kilkuset komputerów, to oczywiście mamy szansę, by liczyć na rabat. Będziemy potraktowani jak wyjątkowi klienci. W takim wypadku przykładowo przedstawiciel handlowy firmy przyjedzie do nas, aby przeprowadzić kurs z tego programu. Będzie to z pewnością bardzo przydatne, gdyż badania pokazują, że większość ludzi nie wykorzystuje wszelkich możliwości, które daje dany program, gdyż po prostu nie wiemy, że istnieją. Takiego rodzaju szkolenie może być także wykonane zdalnie.

Taka forma jest współcześnie dość popularna. Nie ma się co dziwić, przecież żyjemy w czasach ogólnej cyfryzacji. Kupując oprogramowania na komputery firmowe, pamiętajmy o tym, że trzeba otrzymać także gwarancję.

, , ,

Related posts

Latest posts

Ciekawe pomysły na akcesoria i drobiazgi i akcesoria przydatne podczas urządzania domu.

Wielu ludziom urządzanie mieszkania kojarzy się z zakupem mebli i sprzętów i poustawianiem całości tak, żeby jakoś wyglądało i było w miarę funkcjonalne. Lecz w praktyce to jest dopiero początkiem do tego, żeby było można powiedzieć, że wnętrze rzeczywiście będzie stylowo i ładnie wykończone. Tak naprawdę to dopiero różnego rodzaju elementy wykończeniowe, rozmaite drobiazgi i ozdoby będą tworzyć jedną całość.

Jak dobrze wybrać dobrego fotografa na ślub? Przegląd ofert w Poznaniu.

Zawarcie związku małżeńskiego to dla Młodej Pary jedyne wydarzenie, jakie pragną mieć dopieszczone do perfekcji. W jaki sposób więc sprawić, ażeby ta jedna z niewielu pamiątek po tym odświętnym zdarzeniu była pamiątką na całe życie, jaką ochoczo będzie się odtwarzać, a pewnego dnia pokazywać dzieciom tudzież wnukom?
[IMG=006internDziecko4e7c4b2f2c71e.

Monitor zużycia energii – doskonały sposób na analizę zużycia energii i związanych z nim kosztami

Pragnąc efektywnie obniżyć swoje rachunki warto zatroszczyć się o dogłębną analizą zużywanej energii. Świetnym sposobem na spraną ocenę kosztów jest monitor zapewniający wgląd we wszelkie wskaźniki tyczące się poziomu zużycia. Warto mieć świadomość, iż tego typu rozwiązanie cieszy się wielką popularnością, ponieważ pozwala na sprawne obniżenie wydatków za zużywanie energii.

Gaz ziemny – łatwy sposób na ciepły dom

Odeszły już te dni, kiedy na rynku istniał zaledwie jeden dostawca gazu. Konkurencja przekreśliła monopol. Dziś działa kilkadziesiąt firm parających się doprowadzaniem gazu do naszych domów. Kiedy nabywamy mieszkanie, albo stawiamy dom, stajemy przed wyborem, na którą firmę się zdecydować. Gaz ziemny musi być wiarygodny, trzeba więc popytać sąsiadów o to, z usług którego dostarczyciela korzystają. Dobrze jest też poszukać opinii w sieci i zestawić propozycje.

W jaki sposób wykonać domową sieć?

Korzystanie z komputerów stało się w dniu nowoczesnym niesłychanie powszechną czynnością. Wiele naszych obowiązków, zarówno w pracy, jak i w domu jest uzyskiwane za ich wykorzystaniem. Niemniej jednakże w szeregu przypadków zdarza się, że w naszych domach posiadamy kilka komputerów.