Mazury, obszar zieleni, jeziora, bogactwo fauny i roślin oraz czyste powietrze, tworzą wspaniałe warunki wypoczynku

O pozytywnych stronach regionu północno-wschodniej Polski można opowiadać bez końca i to używając samych – naj. Są tu najgłębsze w Polsce i czyste wody oraz najobszerniejsze na całym niżu Środkowoeuropejskim, połacie leśne. Najpiękniejsze księżycowe scenerie polodowcowe.

Kraina Wielkich Jezior, to także najostrzejszy w kraju mikroklimat, dzięki temu kraina zyskała przydomek polskiego bieguna zimna. Rzadkością na skalę światową, jest naturalny zbiornik wodny Hańcza, najgłębsze w Polsce a nawet w środkowej części kontynentu. Akwen ma cechy akwenu wysokogórskiego z bardzo czystą, świetnie natlenioną wodą. Od wielu lat weekendy nad wodą są rozpowszechnione wśród płetwonurków, którzy posiadają nieopodal własną niezmienną bazę noclegową – kempingi na Pojezierzu Mazurskim.
jezioro

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Wspaniały wypoczynek czeka na odwiedzających decydujących się na wakacyjny pobyt nad jeziorem Wigry. Zespół jezior wigierskich, stanowi jeden z najatrakcyjniejszych pejzaży w Polsce (dla zainteresowanych). Przez Jezioro Wigierskie wije się rzeka Czarna Hańcza, jeden z najpopularniejszych szlaków kajakowych w Polsce. Turyści mogą ulokować się na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Z tego miejsca kajakarze mogą popłynąć na jeden z najpiękniejszych i najbardziej znanych szlaków kajakowych. Agroturystyka wodna w województwie suwalskim ma już własne tradycje . Żeglarze ściągają na Wigry, pełne wysp i zatok.

Jezioro Wigierskie ubarwione nierówną linią brzegową wraz z sąsiadującymi, mniejszymi jeziorami, to bezcenna oaza turystyczno-krajoznawcza w samym centrum Wigierskiego Parku Narodowego. Kraina Tysiąca Jezior to mekka dla wędkarzy. Wśród rybaków dużo jest opowieści o połowach, w okolicy Biebrzańskiego Parku Narodowego, wyjątkowych cudów – szczupaków a także mnogości różnych

jezioro

Autor: Rod Waddington
Źródło: http://www.flickr.com

wartościowych rodzajów ryb.

Nieziemsko atrakcyjny tekst, nieprawdaż? Jeśli także posiadasz takie zdanie, to kliknij tu oraz przeczytaj w serwisie wszystkie informacje.

Nad Biebrzę udaje się by pozostawać bliżej przyrody , spędzić czas w ciszy „zakłócanej” jedynie ptasim śpiewem.

Biebrza to raj dla podglądaczy ptaków . Ze względu na nich, urządzane są wyprawy połączone z obserwacją i identyfikowaniem okazów ornitologicznych bagien biebrzańskich. Ptaki fantastycznie się tropi snując wolno kajakiem lub tratwą, która fantastycznie zastępuje domki na Mazurach dlatego, że tratwa fantastycznie sprawuje funkcję ciekawego lokum.

, ,

Related posts

Ciekawe pomysły na akcesoria i drobiazgi i akcesoria przydatne podczas urządzania domu.

Wielu ludziom urządzanie mieszkania kojarzy się z zakupem mebli i sprzętów i poustawianiem całości tak, żeby jakoś wyglądało i było w miarę funkcjonalne. Lecz w praktyce to jest dopiero początkiem do tego, żeby było można powiedzieć, że wnętrze rzeczywiście będzie stylowo i ładnie wykończone. Tak naprawdę to dopiero różnego rodzaju elementy wykończeniowe, rozmaite drobiazgi i ozdoby będą tworzyć jedną całość.

Poznaj możliwości elektronicznej zabawy

Ogólnie pojęta elektroniczna rozrywka od bardzo długiego już czasu cieszy się sporą popularnością – z całą pewnością możemy stwierdzić, że praktycznie od momentu wejścia komputerów do powszechnego użytku rozmaite gry są istną życiową pasją dla wielu ludzi.

Uroki wakacji nad polskim morzem w trakcie lata

Urlop - każdy czeka na to wydarzenie z utęsknieniem. Bardzo mało obowiązków, pełny relaks, odcięcie się od stresów oraz przede wszystkim wyczekiwany odpoczynek. Leżenie na plaży, pływanie w morzu czy ogniska trwające do późnej nocy - to perfekcyjny sposób na wakacje.

Latest posts

Kilka porad w kontekście bezpieczeństwa naszych komputerów

komputery są urządzeniami takimi, jak każdy tego typu sprzęt. Żeby prawidłowo funkcjonowały, należy się o nie w odpowiedni sposób troszczyć.
Chodzi tutaj o przecieranie za pomocą szmatki monitora czy o utrzymanie ostrożności z różnego rodzaju cieczami przy klawiaturze.

Jak rozwija się branża technologii komputerowej? Którzy producenci radzą sobie najlepiej w dobie globalizacji?

Nasz świat rozwija się w imponującym tempie. Praktycznie w każdym tygodniu dowiadujemy się o wyjściu na rynek całkowicie nowej, nowoczesnej technologii, która wpływa na jakość naszego życia. Odpowiedni ludzie – mowa oczywiście o technologach i specjalistach z branży komputerowej - stale wymyślają nowe rozwiązania, wpływające na jakość i komfort życia osób z całego świata.

Na jaki koncert warto iść

Aktualnie w Polsce nastała moda na organizację rozmaitych imprez kulturowych i rozrywkowych. To wpływa na to, iż zdecydowanie więcej przedsiębiorstw podejmuje decyzję by przeprowadzić organizacje rozmaitych koncertów, jakich atrakcją są zazwyczaj występy najbardziej znanych artystów krajowej muzyki, ale też zagraniczni wykonawcy.

Z jakiej przyczyny w Poznaniu jeszcze przyzwoiciej sprzedają się nawigacje gps?

Bez wątpienia w dzisiejszych porach mieszkańcy coraz to więcej podróżują. Dzieje się tak nie tylko za sprawą jeszcze tańszych biletów na autobus. Istotne w tym miejscu jest to, że raz po raz więcej ludzi ma hobby odkrywania świata a wskutek egzystencji w Unii Europejskiej otwarto granice, przez co przemieszczanie się jest jeszcze szybsze i komfortowe. Jeżeli więc w Poznaniu zamierzamy wybrać się w podróż samochodową warto wstąpić do sklepu, jaki wyprzedaje nawigacje gps.