Parę rad na temat reklamowania swojej działalności w Internecie.

Prowadzisz małą działalność i bez przerwy słyszysz, że musisz być widoczny w Internecie, lecz czujesz się zagubiony wśród wielu niezrozumiałych pojęć?
Słyszysz pojęcia segmentacja, planer sw kluczowych, mem, lecz nie masz odwagi pytać o co biega, co to jest mem?
Ten tekst ma za zadanie przybliżyć kluczowe pojęcia związane z marketingiem sieciowym.

A zatem po kolei: co to jest mem?

marketing

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

To po prostu forma informacji, jaka może przybrać różne formy: obrazka, filmiku, hasła, zdania czy tylko wyrazu (co to jest mem). Ważne jest, by był on popularny w sieci oraz, żeby użytkownicy chcieli go sobie przekazywać i udostępniać.
Memy są wykorzystywane także w reklamie. Wyobraź sobie, że uda ci się stworzyć przekaz, który nieodpłatnie będzie rozprowadzony w sieci. Brzmi kusząco? By to uczynić, prócz kreatywności, poczucia humoru musimy trafić w gust grupy docelowej. Czy wiesz jak to zdziałać? Z pomocą przyjdzie nam segmentacja rynku np. alterWEB.

Jeżeli zaintrygował Cię nasz opis, to pragniemy zwrócić Twoja uwagę na fakt, że pod poniższym linkiem oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie.

To podział na grupy konsumentów, jacy są w miarę tacy sami pod różnymi względami i wykazują takie same zainteresowanie dotyczące zakupów. Brzmi to może zawile, lecz nawet prowadząc mały punkt usług po pewnym czasie dowiedz się, że twoi klienci to zasadniczo na przykład kobiety po 40 roku życia, średnio zamożne, ale dbające o siebie i to jest właśnie grupa docelowa.

Z pewnością słyszałeś także o mocy, jaką w reklamie mają wyszukiwarki internetowe. Sukcesem są w tym przypadku słowa kluczowe, jakie wprowadzane są przez potencjalnych klientów do wyszukiwarki, celem wyszukania konkretnych wiadomości, produktów lub usług.

Te frazy powinno się umieszczać na swojej witrynie, w tekstach na blogu, żeby powodować odpowiedni ruch w sieci. Ale tutaj uwaga – niedobre dobieranie słów kluczowych powoduje stratę naszego zaangażowania i brak oczekiwanych rezultatów. Skąd wobec tego wiedzieć, które słowa muszą być używane?
Z pomocą może nam przyjść planer sw kluczowych – darmowe narzędzie od Google. Aby dostać do niego dostęp wystarczy założyć konto na Gmail. Po wejściu w planer sw kluczowych (zobacz; planer sw kluczowych) pokaże nam się wyszukiwarka, w jaką wprowadzamy słowo interesujące nas ze względu na prowadzoną działalność, a otrzymamy podpowiedzi haseł pasujących. Potem możemy przekonać się jakie są szanse na jego wypozycjonowanie.
Aczkolwiek z początku może ci się
wydawać, że jest to bardzo skomplikowane. Trzeba jednakże uwierzyć, iż jest to narzędzie, którego używania możesz się nauczyć.

, ,

Related posts

Latest posts

Techniki wykorzystywane w zakładach przemysłowych

Aby praca dowolnego przedsiębiorstwa mogła postępować bez przeszkód nieodzowne są całkowicie sprawne urządzenia - to kompletna podstawa. Istotny jest także czynnik ludzki, lecz nawet najdoskonalsi profesjonaliści nie poradzą sobie bez właściwego sprzętu.
Mnóstwo firm rozpoczyna działalność z wielkim zapałem, robi wszystko aby zyskać klientów, nawiązać relacje biznesowe, rozwijać działalność i tym podobne.

gorący czas rozliczeń z urzędem podatkowym

Przychodzi gorący czas rozliczeń z urzędem skarbowym. Każdego roku wzrasta ilość osób, którzy nie chcą stać w długich kolejkach i postanowili rozliczać się przez Internet. Jest to łatwa i szybka forma rozrachunków. Obecnie w każdym mieszkaniu jest komputer z dojściem do Internetu. Nie ma nic prostszego, aniżeli zainstalowanie programu PIT 2015. Program sam przewodzi eksploatatora przez wszelkie kolumny i nie ma możliwości się pomylić. Program PIT 2015, to prosta w obsługiwaniu aplikacja do wypełniania deklaracji podatkowych dostępna w wersji instalacyjnej.