Parę rad na temat reklamowania swojej działalności w Internecie.

Prowadzisz małą działalność i bez przerwy słyszysz, że musisz być widoczny w Internecie, lecz czujesz się zagubiony wśród wielu niezrozumiałych pojęć?
Słyszysz pojęcia segmentacja, planer sw kluczowych, mem, lecz nie masz odwagi pytać o co biega, co to jest mem?
Ten tekst ma za zadanie przybliżyć kluczowe pojęcia związane z marketingiem sieciowym.

A zatem po kolei: co to jest mem?

marketing

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

To po prostu forma informacji, jaka może przybrać różne formy: obrazka, filmiku, hasła, zdania czy tylko wyrazu (co to jest mem). Ważne jest, by był on popularny w sieci oraz, żeby użytkownicy chcieli go sobie przekazywać i udostępniać.
Memy są wykorzystywane także w reklamie. Wyobraź sobie, że uda ci się stworzyć przekaz, który nieodpłatnie będzie rozprowadzony w sieci. Brzmi kusząco? By to uczynić, prócz kreatywności, poczucia humoru musimy trafić w gust grupy docelowej. Czy wiesz jak to zdziałać? Z pomocą przyjdzie nam segmentacja rynku np. alterWEB.

Jeżeli zaintrygował Cię nasz opis, to pragniemy zwrócić Twoja uwagę na fakt, że pod poniższym linkiem oczekuje na Ciebie interesujące zagadnienie.

To podział na grupy konsumentów, jacy są w miarę tacy sami pod różnymi względami i wykazują takie same zainteresowanie dotyczące zakupów. Brzmi to może zawile, lecz nawet prowadząc mały punkt usług po pewnym czasie dowiedz się, że twoi klienci to zasadniczo na przykład kobiety po 40 roku życia, średnio zamożne, ale dbające o siebie i to jest właśnie grupa docelowa.

Z pewnością słyszałeś także o mocy, jaką w reklamie mają wyszukiwarki internetowe. Sukcesem są w tym przypadku słowa kluczowe, jakie wprowadzane są przez potencjalnych klientów do wyszukiwarki, celem wyszukania konkretnych wiadomości, produktów lub usług.

Te frazy powinno się umieszczać na swojej witrynie, w tekstach na blogu, żeby powodować odpowiedni ruch w sieci. Ale tutaj uwaga – niedobre dobieranie słów kluczowych powoduje stratę naszego zaangażowania i brak oczekiwanych rezultatów. Skąd wobec tego wiedzieć, które słowa muszą być używane?
Z pomocą może nam przyjść planer sw kluczowych – darmowe narzędzie od Google. Aby dostać do niego dostęp wystarczy założyć konto na Gmail. Po wejściu w planer sw kluczowych (zobacz; planer sw kluczowych) pokaże nam się wyszukiwarka, w jaką wprowadzamy słowo interesujące nas ze względu na prowadzoną działalność, a otrzymamy podpowiedzi haseł pasujących. Potem możemy przekonać się jakie są szanse na jego wypozycjonowanie.
Aczkolwiek z początku może ci się
wydawać, że jest to bardzo skomplikowane. Trzeba jednakże uwierzyć, iż jest to narzędzie, którego używania możesz się nauczyć.

, ,

Related posts

Latest posts

Kilka porad w kontekście bezpieczeństwa naszych komputerów

komputery są urządzeniami takimi, jak każdy tego typu sprzęt. Żeby prawidłowo funkcjonowały, należy się o nie w odpowiedni sposób troszczyć.
Chodzi tutaj o przecieranie za pomocą szmatki monitora czy o utrzymanie ostrożności z różnego rodzaju cieczami przy klawiaturze.

Jak rozwija się branża technologii komputerowej? Którzy producenci radzą sobie najlepiej w dobie globalizacji?

Nasz świat rozwija się w imponującym tempie. Praktycznie w każdym tygodniu dowiadujemy się o wyjściu na rynek całkowicie nowej, nowoczesnej technologii, która wpływa na jakość naszego życia. Odpowiedni ludzie – mowa oczywiście o technologach i specjalistach z branży komputerowej - stale wymyślają nowe rozwiązania, wpływające na jakość i komfort życia osób z całego świata.

Na jaki koncert warto iść

Aktualnie w Polsce nastała moda na organizację rozmaitych imprez kulturowych i rozrywkowych. To wpływa na to, iż zdecydowanie więcej przedsiębiorstw podejmuje decyzję by przeprowadzić organizacje rozmaitych koncertów, jakich atrakcją są zazwyczaj występy najbardziej znanych artystów krajowej muzyki, ale też zagraniczni wykonawcy.

Z jakiej przyczyny w Poznaniu jeszcze przyzwoiciej sprzedają się nawigacje gps?

Bez wątpienia w dzisiejszych porach mieszkańcy coraz to więcej podróżują. Dzieje się tak nie tylko za sprawą jeszcze tańszych biletów na autobus. Istotne w tym miejscu jest to, że raz po raz więcej ludzi ma hobby odkrywania świata a wskutek egzystencji w Unii Europejskiej otwarto granice, przez co przemieszczanie się jest jeszcze szybsze i komfortowe. Jeżeli więc w Poznaniu zamierzamy wybrać się w podróż samochodową warto wstąpić do sklepu, jaki wyprzedaje nawigacje gps.