Parę rad na temat reklamowania swojej działalności w Internecie.

Prowadzisz małą działalność i bez przerwy słyszysz, że musisz być widoczny w Internecie, lecz czujesz się zagubiony wśród wielu niezrozumiałych pojęć?
Słyszysz pojęcia segmentacja, planer sw kluczowych, mem, lecz nie masz odwagi pytać o co biega, co to jest mem?
Ten tekst ma za zadanie przybliżyć kluczowe pojęcia związane z marketingiem sieciowym.

A zatem po kolei: co to jest mem?

marketing

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

To po prostu forma informacji, jaka może przybrać różne formy: obrazka, filmiku, hasła, zdania czy tylko wyrazu (co to jest mem). Ważne jest, by był on popularny w sieci oraz, żeby użytkownicy chcieli go sobie przekazywać i udostępniać.
Memy są wykorzystywane także w reklamie. Wyobraź sobie, że uda ci się stworzyć przekaz, który nieodpłatnie będzie rozprowadzony w sieci. Brzmi kusząco? By to uczynić, prócz kreatywności, poczucia humoru musimy trafić w gust grupy docelowej. Czy wiesz jak to zdziałać? Z pomocą przyjdzie nam segmentacja rynku np. alterWEB. To podział na grupy konsumentów, jacy są w miarę tacy sami pod różnymi względami i wykazują takie same zainteresowanie dotyczące zakupów. Brzmi to może zawile, lecz nawet prowadząc mały punkt usług po pewnym czasie dowiedz się, że twoi klienci to zasadniczo na przykład kobiety po 40 roku życia, średnio zamożne, ale dbające o siebie i to jest właśnie grupa docelowa.

Z pewnością słyszałeś także o mocy, jaką w reklamie mają wyszukiwarki internetowe. Sukcesem są w tym przypadku słowa kluczowe, jakie wprowadzane są przez potencjalnych klientów do wyszukiwarki, celem wyszukania konkretnych wiadomości, produktów lub usług.

Te frazy powinno się umieszczać na swojej witrynie, w tekstach na blogu, żeby powodować odpowiedni ruch w sieci. Ale tutaj uwaga – niedobre dobieranie słów kluczowych powoduje stratę naszego zaangażowania i brak oczekiwanych rezultatów. Skąd wobec tego wiedzieć, które słowa muszą być używane?
Z pomocą może nam przyjść planer sw kluczowych – darmowe narzędzie od Google. Aby dostać do niego dostęp wystarczy założyć konto na Gmail. Po wejściu w planer sw kluczowych (zobacz; planer sw kluczowych) pokaże nam się wyszukiwarka, w jaką wprowadzamy słowo interesujące nas ze względu na prowadzoną działalność, a otrzymamy podpowiedzi haseł pasujących. Potem możemy przekonać się jakie są szanse na jego wypozycjonowanie.
Aczkolwiek z początku może ci się
wydawać, że jest to bardzo skomplikowane. Trzeba jednakże uwierzyć, iż jest to narzędzie, którego używania możesz się nauczyć.

, ,

Related posts

Latest posts

Jeżeli wahasz się, czy ekran led będzie dla ciebie najlepszy, zapoznaj się z jego walorami

W ostatnich latach ekrany led uzyskały znaczną popularność. Tyczy to w równym stopniu sfery zakupu sprzętu RTV, który ma być zastosowany w mieszkaniu, jak i dużych ekranów transmisyjnych, jakie stosowane są przy okazji różnych imprez kulturalnych i masowych, jak także w kampaniach reklamowych. Mimo to wciąż zdarza się, że klienci wahają się, czy ekran led rzeczywiście spisze się idealnie i nie mają pewności, czy zdecydować się na zakup.

Najciekawsze sprzęty w przemysłu dokumentacji wideo i zapierającego dech w piersiach świata sportowców.

Z pewnością każdy człowiek oglądający od czasu do czasu programy telewizyjne lub mający sprawny dostęp do sieci on-line widział chociaż raz interesujące ujęcia filmowe, o tematyce sportu. Niezwykle prosto można znaleźć takie zapisy z dziedzin, które są bardziej ekstremalne od reszty. Z tego też powodu niezwykle rozpowszechnione stało się używanie specjalnych, ale także nie tak bardzo kosztownych kamer, które umożliwiają nagrywanie zapierających dech w piersiach ujęć.

Istotne aspekty związane ze śmiercią bliskiego człowieka i pochówkiem

Każdy człowiek niestety w którejś chwili życia ma styczność z odejściem kogoś bliskiego. Tego rodzaju przeżycie nigdy nie należy do łatwych, wymaga jednak przeprowadzenia odpowiednich czynności. Osoba zmarła potrzebuje bowiem godnego pogrzebu zgodnie z własną wiarą i ewentualnymi życzeniami wypowiedzianymi przed śmiercią. Obecnie usługi pogrzebowe świadczone są niezwykle umiejętnie i stoją na wysokim poziomie. Po odejściu członka rodziny niezwykle ważne jest również załatwienie spraw prawnych, czyli przykładowo kwestii testamentu i potencjalnego spadku.

Kulturalne rozrywki dla dzieci w stolicy – omówienie.

Świat dorosłych, chociaż pełen obowiązków za które należy brać odpowiedzialność, bywa również ostoją zadumy i relaksu. Miejscami, w których dorosłe dzieci mogą się odprężyć są filharmonie, teatry, kina… Gdzie zatem wyprawić mniejsze dzieci? Może na nową wariację „Brzydkiego kaczątka”? Przedstawienie opiera się na lubianej baśni Hansa Christiana Andersena. Od samego początku przykuwa uwagę przedszkolaków. Pokazują się przebrani w zabawny sposób aktorzy, którzy starają zachowywać się jak najciszej, ponieważ nie chcą wadzić pisarzowi w tworzeniu opowieści.

Telewizory: plazmy, LCD i LED – który z nich kupić?

Nadszedł czas aby zmienić telewizor na nowy? Zastanawiasz się czy wybrać telewizor LCD, tv led czy telewizor plazmowy? Przedstawione porównania pomogą Ci w wyborze, przybliżając wady i zalety różnego typu telewizorów. W celu uzyskania większej ilości informacji dotyczących konkretnych modeli telewizorów polecamy obejrzeć ofertę jaką ma sklep internetowy rtv.

Współczesny dron DJI Phantom 3 Professional i akcesoria GoPro

Firma DJI jakiś okres temu zaprezentowała najświeższy artykuł - dron Phantom 3 Professional, jaki rychło wzbudził zainteresowanie wielu postaci. Produkt ten cechuje się imponującą jakością nagrywania obrazów, posiada sposobność wykonywania fotografii w zakresie 12 megapikseli, oraz także nagrywania obrazów w perfekcyjnej jakości ULTRA HD - 4K. Obiektyw posiada aż 9 fragmentów, jakie zapewniają okazały kąt nagrywania, wysoką jakość obrazu i małą wagę kamery.