Dokąd sięga tradycja przebierania się w różne stroje przy co poniektórych popularnych okazjach?

Konwenans przebierania się na bale maskaradowe sięga średniowiecza oraz pochodzi ze solarnej Italii. Pochodzący z tamtąd oligarchowie ubierali je, aby upodobnić się do różnorodnych postaci słynnych z mitologii.

rodzina

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawą nowinką jest fakt, iż karnawał był wyłącznym sezonem w roku, kiedy panowało społeczne przyzwolenie na ubieranie damskich ubrań poprzez mężczyzn.
gry

Autor: Allison Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Tak obszerna przeszłość nie mogłaby wyjść w niepamięć, przeto do dzisiaj w wielu państwach świata kontynuuje się tradycję okazyjnej zmiany swego wizerunku, np. przez przebrania na Halloween. W wielu – zwłaszcza anglojęzycznych krajach wieczorem 31-go października obchodzi się powiązane z maskaradą święto. Nie jest to święto urzędowe, wszakże jest jednym z najpopularniejszych świąt w roku. W Polsce ludzie ubierają przebrania na Halloween od ok. lat 90-tych dwudziestego w. W najwyższym stopniu kojarzona z nim jest dynia z wyciętymi oczami, nosem oraz ustami.

W sytuacji kiedy chcesz przeczytać oprócz tego także inne dodatkowe informacje na ten temat, to więcej zobaczysz na portalu (https://antykistarocie.pl/skup-zegarkow/), do którego link jest w tym miejscu.

Ponadto wielokrotnie zamieszcza się w niej jakieś źródło blasku, przykładowo lampę czy w przeszłości świecę. Odmienne popularne przebrania na Halloween to np. demony, zombie, wiedźmy, trupie czaszki czy czarne kotki.

przebrania na halloween

Autor: Teatr Praga
Analogicznie bardzo długą tradycję posiadają maski weneckie – zdecydowanie więcej znajdziesz na www. Tradycja ich wkładania sięga co najmniej XIII w.. Używając maski weneckie wszyscy ludzie suwerennie od ich statusu społecznego czy finansowego mogą być tym, kim pragną. Nie jest istotne, czy pracuje się jako służąca czy pani domu.

Obywatele są wtedy nierozpoznawalni. Takie maski weneckie dzielą się na różne typy. Najbardziej popularna z nich to bauta, która zakrywa calutką twarz, ale jej dolna partia nie przylega do brody.

, , , ,

Related posts

Ciekawe pomysły na akcesoria i drobiazgi i akcesoria przydatne podczas urządzania domu.

Wielu ludziom urządzanie mieszkania kojarzy się z zakupem mebli i sprzętów i poustawianiem całości tak, żeby jakoś wyglądało i było w miarę funkcjonalne. Lecz w praktyce to jest dopiero początkiem do tego, żeby było można powiedzieć, że wnętrze rzeczywiście będzie stylowo i ładnie wykończone. Tak naprawdę to dopiero różnego rodzaju elementy wykończeniowe, rozmaite drobiazgi i ozdoby będą tworzyć jedną całość.

Poznaj możliwości elektronicznej zabawy

Ogólnie pojęta elektroniczna rozrywka od bardzo długiego już czasu cieszy się sporą popularnością – z całą pewnością możemy stwierdzić, że praktycznie od momentu wejścia komputerów do powszechnego użytku rozmaite gry są istną życiową pasją dla wielu ludzi.

Uroki wakacji nad polskim morzem w trakcie lata

Urlop - każdy czeka na to wydarzenie z utęsknieniem. Bardzo mało obowiązków, pełny relaks, odcięcie się od stresów oraz przede wszystkim wyczekiwany odpoczynek. Leżenie na plaży, pływanie w morzu czy ogniska trwające do późnej nocy - to perfekcyjny sposób na wakacje.

Latest posts

Kilka porad w kontekście bezpieczeństwa naszych komputerów

komputery są urządzeniami takimi, jak każdy tego typu sprzęt. Żeby prawidłowo funkcjonowały, należy się o nie w odpowiedni sposób troszczyć.
Chodzi tutaj o przecieranie za pomocą szmatki monitora czy o utrzymanie ostrożności z różnego rodzaju cieczami przy klawiaturze.

Jak rozwija się branża technologii komputerowej? Którzy producenci radzą sobie najlepiej w dobie globalizacji?

Nasz świat rozwija się w imponującym tempie. Praktycznie w każdym tygodniu dowiadujemy się o wyjściu na rynek całkowicie nowej, nowoczesnej technologii, która wpływa na jakość naszego życia. Odpowiedni ludzie – mowa oczywiście o technologach i specjalistach z branży komputerowej - stale wymyślają nowe rozwiązania, wpływające na jakość i komfort życia osób z całego świata.

Na jaki koncert warto iść

Aktualnie w Polsce nastała moda na organizację rozmaitych imprez kulturowych i rozrywkowych. To wpływa na to, iż zdecydowanie więcej przedsiębiorstw podejmuje decyzję by przeprowadzić organizacje rozmaitych koncertów, jakich atrakcją są zazwyczaj występy najbardziej znanych artystów krajowej muzyki, ale też zagraniczni wykonawcy.

Z jakiej przyczyny w Poznaniu jeszcze przyzwoiciej sprzedają się nawigacje gps?

Bez wątpienia w dzisiejszych porach mieszkańcy coraz to więcej podróżują. Dzieje się tak nie tylko za sprawą jeszcze tańszych biletów na autobus. Istotne w tym miejscu jest to, że raz po raz więcej ludzi ma hobby odkrywania świata a wskutek egzystencji w Unii Europejskiej otwarto granice, przez co przemieszczanie się jest jeszcze szybsze i komfortowe. Jeżeli więc w Poznaniu zamierzamy wybrać się w podróż samochodową warto wstąpić do sklepu, jaki wyprzedaje nawigacje gps.