Dokąd sięga tradycja przebierania się w różne stroje przy co poniektórych popularnych okazjach?

Konwenans przebierania się na bale maskaradowe sięga średniowiecza oraz pochodzi ze solarnej Italii. Pochodzący z tamtąd oligarchowie ubierali je, aby upodobnić się do różnorodnych postaci słynnych z mitologii.

rodzina

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawą nowinką jest fakt, iż karnawał był wyłącznym sezonem w roku, kiedy panowało społeczne przyzwolenie na ubieranie damskich ubrań poprzez mężczyzn.
gry

Autor: Allison Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Tak obszerna przeszłość nie mogłaby wyjść w niepamięć, przeto do dzisiaj w wielu państwach świata kontynuuje się tradycję okazyjnej zmiany swego wizerunku, np. przez przebrania na Halloween. W wielu – zwłaszcza anglojęzycznych krajach wieczorem 31-go października obchodzi się powiązane z maskaradą święto. Nie jest to święto urzędowe, wszakże jest jednym z najpopularniejszych świąt w roku. W Polsce ludzie ubierają przebrania na Halloween od ok. lat 90-tych dwudziestego w. W najwyższym stopniu kojarzona z nim jest dynia z wyciętymi oczami, nosem oraz ustami.

W sytuacji kiedy chcesz przeczytać oprócz tego także inne dodatkowe informacje na ten temat, to więcej zobaczysz na portalu (https://antykistarocie.pl/skup-zegarkow/), do którego link jest w tym miejscu.

Ponadto wielokrotnie zamieszcza się w niej jakieś źródło blasku, przykładowo lampę czy w przeszłości świecę. Odmienne popularne przebrania na Halloween to np. demony, zombie, wiedźmy, trupie czaszki czy czarne kotki.

przebrania na halloween

Autor: Teatr Praga
Analogicznie bardzo długą tradycję posiadają maski weneckie – zdecydowanie więcej znajdziesz na www. Tradycja ich wkładania sięga co najmniej XIII w.. Używając maski weneckie wszyscy ludzie suwerennie od ich statusu społecznego czy finansowego mogą być tym, kim pragną. Nie jest istotne, czy pracuje się jako służąca czy pani domu.

Obywatele są wtedy nierozpoznawalni. Takie maski weneckie dzielą się na różne typy. Najbardziej popularna z nich to bauta, która zakrywa calutką twarz, ale jej dolna partia nie przylega do brody.

, , , ,

Related posts

Czy obcokrajowiec może zostać na stałe na terenie Polski?

Nie da się ukryć zjawiska, że obecnie żyjemy w czasach, w jakich w szerokim zakresie rozumiane migracje mają miejsce na dużą skalę. Jest to niewątpliwie efekt globalizacji, który przyniósł nam wiele dobrego. Jesteśmy również świadkami nadciągania ludności do naszego kraju. Coraz większa liczba cudzoziemców pragnie czynnie brać udział w życiu naszego kraju, dlatego że na arenie międzynarodowej nasz kraj uważany jest jako otwarty i przyjacielski nowym osadnikom. Niemniej natomiast, aby każda osoba, jaka w ostatnim czasie przyjechała do naszego kraju mogła cieszyć się pełnią praw, istotne jest spełnienie wszystkich wymagań formalnych.

Warto odwiedzić Bolestraszyce!

Bolestraszyce to mała wieś położona w pobliżu Przemyśla.Z uwagi na pełną uroku lokalizację jest znakomitą destynacją dla turystów. Również znajdujące się w niej arboretum stanowi częsty cel wypraw miłośników przyrody. Zakwaterowanie w Bolestraszycach jest doskonałym rozwiązaniem także dla osób chcących pozwiedzać okoliczne miejscowości.

Szansa na dosłowne rozwinięcie skrzydeł i niezwykłą, podniebną przygodę

W dzisiejszych czasach możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu jest sporo. Zafascynowanie grami komputerowymi z czasem słabnie i wtedy poszukujemy hobby, które pobudzają wyobraźnię, a niejednokrotnie też przyspieszają bicie serca.
Ciekawym rozwiązaniem na oderwanie się od szarej rzeczywistości jest uprawianie sportu.

Dąbki – ładne i niesamowite miejsce nad Bałtykiem

Nie każdy wie, ile w Polsce można odnaleźć wspaniałych miejsc, w których można miło spędzić wczasy. Bez wątpienia należą do nich Dąbki – urokliwe uzdrowisko znajdujące się zarówno nad Bałtykiem, jak też jeziorem Bukowo.

Latest posts

Techniki wykorzystywane w zakładach przemysłowych

Aby praca dowolnego przedsiębiorstwa mogła postępować bez przeszkód nieodzowne są całkowicie sprawne urządzenia - to kompletna podstawa. Istotny jest także czynnik ludzki, lecz nawet najdoskonalsi profesjonaliści nie poradzą sobie bez właściwego sprzętu.
Mnóstwo firm rozpoczyna działalność z wielkim zapałem, robi wszystko aby zyskać klientów, nawiązać relacje biznesowe, rozwijać działalność i tym podobne.

gorący czas rozliczeń z urzędem podatkowym

Przychodzi gorący czas rozliczeń z urzędem skarbowym. Każdego roku wzrasta ilość osób, którzy nie chcą stać w długich kolejkach i postanowili rozliczać się przez Internet. Jest to łatwa i szybka forma rozrachunków. Obecnie w każdym mieszkaniu jest komputer z dojściem do Internetu. Nie ma nic prostszego, aniżeli zainstalowanie programu PIT 2015. Program sam przewodzi eksploatatora przez wszelkie kolumny i nie ma możliwości się pomylić. Program PIT 2015, to prosta w obsługiwaniu aplikacja do wypełniania deklaracji podatkowych dostępna w wersji instalacyjnej.