Czym jest tak zwana Dziesiąta Muza, za co odpowiada i kiedy się zjawiła?

Czy wiesz, iż w starożytnej Grecji czczono 9 Muz – patronek różnych sztuk, wszakże aktualnie kino i dzieła kinematografii uważa się za sztukę taką samą jak przykładowo śpiew? To dlatego już od ponad stu lat mawia się o tzw. 10 Muzach.
Obecnie teoretycznie wszelki, kto posiada smartfon wielokrotnie zrobił chociaż krótki filmik obrazujący np. wygłupiające się dzieci lub obejrzany na jakiejś wycieczce pejzaż.

kobiety na zakupach

Źródło: travelalberta.com
Takowy film to doskonała pamiątka z wakacji, jaką można by zaprezentować swym przyjaciołom albo swej nie będącej na takiej wędrówce rodzinie. Warto nadmienić, że wręcz dziś można by na różne możliwości, przykładowo ślub zamówić ekipę, która nakręci film (wybierz wideofilmowanie Kraków) z calutkiej uroczystości. Od jakiegoś czasu taki obraz filmowy mógłby zostać zarejestrowany poprzez tak zwanego drona, zatem narzędzie latające, jakie w efekcie może stworzyć film – profesjonalne wideofilmowanie – z niedostępnej w odmienny wariant perspektywy. Jego ewentualnych zastosowań jest wszakże znacznie więcej, wykorzystywany jest przykładowo przez agencje nieruchomości do zaprezentowania oferowanych nieruchomości.
Jednak kiedy w ogóle rozpoczęto rejestrować mobilny obraz filmowy? Za pionierów kinematografii przypuszcza się ogólnie francuskich braci Lumière, jacy pod finał XIX wieku pracowali nad tą techniką.

Nie byli oni jednak wynalazcami tzw. kinematografu, gdyż sam August Lumière stwierdził kiedyś, iż istniał także pewien Polak, niejaki Kazimierz Prószyński, który nas o wiele bardziej wyprzedził. Obecnie czy to w Bollywood czy też w Hollywood za przemysłem filmowym stoją duże fundusze, ponieważ film to już nie narzędzie propagandy, a nade wszystkim rozrywka.

, , , ,

Related posts

Ciekawe pomysły na akcesoria i drobiazgi i akcesoria przydatne podczas urządzania domu.

Wielu ludziom urządzanie mieszkania kojarzy się z zakupem mebli i sprzętów i poustawianiem całości tak, żeby jakoś wyglądało i było w miarę funkcjonalne. Lecz w praktyce to jest dopiero początkiem do tego, żeby było można powiedzieć, że wnętrze rzeczywiście będzie stylowo i ładnie wykończone. Tak naprawdę to dopiero różnego rodzaju elementy wykończeniowe, rozmaite drobiazgi i ozdoby będą tworzyć jedną całość.

Poznaj możliwości elektronicznej zabawy

Ogólnie pojęta elektroniczna rozrywka od bardzo długiego już czasu cieszy się sporą popularnością – z całą pewnością możemy stwierdzić, że praktycznie od momentu wejścia komputerów do powszechnego użytku rozmaite gry są istną życiową pasją dla wielu ludzi.

Uroki wakacji nad polskim morzem w trakcie lata

Urlop - każdy czeka na to wydarzenie z utęsknieniem. Bardzo mało obowiązków, pełny relaks, odcięcie się od stresów oraz przede wszystkim wyczekiwany odpoczynek. Leżenie na plaży, pływanie w morzu czy ogniska trwające do późnej nocy - to perfekcyjny sposób na wakacje.

Czemu dobrze jest mieć replikę broni palnej?

W danym czasie modny się stał airsoft, ponieważ mogą się w ten sposób rozerwać wszyscy ludzie i to niezależnie od swojego wieku jak też płci.

Bezwzględnym wymogiem jest zakładanie w czasie bawienia się certyfikowanej ochrony oczy, czyli specjalnych okularków. Mimo że airsoft jest mniej bolesny od popularnego paintballu to i tak trzeba pamiętać, że każda wystrzelona kulka, w razie trafienia w oko może być niebezpieczna.

Latest posts

Ciekawe pomysły na akcesoria i drobiazgi i akcesoria przydatne podczas urządzania domu.

Wielu ludziom urządzanie mieszkania kojarzy się z zakupem mebli i sprzętów i poustawianiem całości tak, żeby jakoś wyglądało i było w miarę funkcjonalne. Lecz w praktyce to jest dopiero początkiem do tego, żeby było można powiedzieć, że wnętrze rzeczywiście będzie stylowo i ładnie wykończone. Tak naprawdę to dopiero różnego rodzaju elementy wykończeniowe, rozmaite drobiazgi i ozdoby będą tworzyć jedną całość.

Jak dobrze wybrać dobrego fotografa na ślub? Przegląd ofert w Poznaniu.

Zawarcie związku małżeńskiego to dla Młodej Pary jedyne wydarzenie, jakie pragną mieć dopieszczone do perfekcji. W jaki sposób więc sprawić, ażeby ta jedna z niewielu pamiątek po tym odświętnym zdarzeniu była pamiątką na całe życie, jaką ochoczo będzie się odtwarzać, a pewnego dnia pokazywać dzieciom tudzież wnukom?
[IMG=006internDziecko4e7c4b2f2c71e.

Monitor zużycia energii – doskonały sposób na analizę zużycia energii i związanych z nim kosztami

Pragnąc efektywnie obniżyć swoje rachunki warto zatroszczyć się o dogłębną analizą zużywanej energii. Świetnym sposobem na spraną ocenę kosztów jest monitor zapewniający wgląd we wszelkie wskaźniki tyczące się poziomu zużycia. Warto mieć świadomość, iż tego typu rozwiązanie cieszy się wielką popularnością, ponieważ pozwala na sprawne obniżenie wydatków za zużywanie energii.

Gaz ziemny – łatwy sposób na ciepły dom

Odeszły już te dni, kiedy na rynku istniał zaledwie jeden dostawca gazu. Konkurencja przekreśliła monopol. Dziś działa kilkadziesiąt firm parających się doprowadzaniem gazu do naszych domów. Kiedy nabywamy mieszkanie, albo stawiamy dom, stajemy przed wyborem, na którą firmę się zdecydować. Gaz ziemny musi być wiarygodny, trzeba więc popytać sąsiadów o to, z usług którego dostarczyciela korzystają. Dobrze jest też poszukać opinii w sieci i zestawić propozycje.

W jaki sposób wykonać domową sieć?

Korzystanie z komputerów stało się w dniu nowoczesnym niesłychanie powszechną czynnością. Wiele naszych obowiązków, zarówno w pracy, jak i w domu jest uzyskiwane za ich wykorzystaniem. Niemniej jednakże w szeregu przypadków zdarza się, że w naszych domach posiadamy kilka komputerów.