Czym jest tak zwana Dziesiąta Muza, za co odpowiada i kiedy się zjawiła?

Czy wiesz, iż w starożytnej Grecji czczono 9 Muz – patronek różnych sztuk, wszakże aktualnie kino i dzieła kinematografii uważa się za sztukę taką samą jak przykładowo śpiew? To dlatego już od ponad stu lat mawia się o tzw. 10 Muzach.
Obecnie teoretycznie wszelki, kto posiada smartfon wielokrotnie zrobił chociaż krótki filmik obrazujący np. wygłupiające się dzieci lub obejrzany na jakiejś wycieczce pejzaż.

kobiety na zakupach

Źródło: travelalberta.com
Takowy film to doskonała pamiątka z wakacji, jaką można by zaprezentować swym przyjaciołom albo swej nie będącej na takiej wędrówce rodzinie. Warto nadmienić, że wręcz dziś można by na różne możliwości, przykładowo ślub zamówić ekipę, która nakręci film (wybierz wideofilmowanie Kraków) z calutkiej uroczystości. Od jakiegoś czasu taki obraz filmowy mógłby zostać zarejestrowany poprzez tak zwanego drona, zatem narzędzie latające, jakie w efekcie może stworzyć film – profesjonalne wideofilmowanie – z niedostępnej w odmienny wariant perspektywy. Jego ewentualnych zastosowań jest wszakże znacznie więcej, wykorzystywany jest przykładowo przez agencje nieruchomości do zaprezentowania oferowanych nieruchomości.
Jednak kiedy w ogóle rozpoczęto rejestrować mobilny obraz filmowy? Za pionierów kinematografii przypuszcza się ogólnie francuskich braci Lumière, jacy pod finał XIX wieku pracowali nad tą techniką.

Nie byli oni jednak wynalazcami tzw. kinematografu, gdyż sam August Lumière stwierdził kiedyś, iż istniał także pewien Polak, niejaki Kazimierz Prószyński, który nas o wiele bardziej wyprzedził. Obecnie czy to w Bollywood czy też w Hollywood za przemysłem filmowym stoją duże fundusze, ponieważ film to już nie narzędzie propagandy, a nade wszystkim rozrywka.

, , , ,

Related posts

Czy obcokrajowiec może zostać na stałe na terenie Polski?

Nie da się ukryć zjawiska, że obecnie żyjemy w czasach, w jakich w szerokim zakresie rozumiane migracje mają miejsce na dużą skalę. Jest to niewątpliwie efekt globalizacji, który przyniósł nam wiele dobrego. Jesteśmy również świadkami nadciągania ludności do naszego kraju. Coraz większa liczba cudzoziemców pragnie czynnie brać udział w życiu naszego kraju, dlatego że na arenie międzynarodowej nasz kraj uważany jest jako otwarty i przyjacielski nowym osadnikom. Niemniej natomiast, aby każda osoba, jaka w ostatnim czasie przyjechała do naszego kraju mogła cieszyć się pełnią praw, istotne jest spełnienie wszystkich wymagań formalnych.

Warto odwiedzić Bolestraszyce!

Bolestraszyce to mała wieś położona w pobliżu Przemyśla.Z uwagi na pełną uroku lokalizację jest znakomitą destynacją dla turystów. Również znajdujące się w niej arboretum stanowi częsty cel wypraw miłośników przyrody. Zakwaterowanie w Bolestraszycach jest doskonałym rozwiązaniem także dla osób chcących pozwiedzać okoliczne miejscowości.

Szansa na dosłowne rozwinięcie skrzydeł i niezwykłą, podniebną przygodę

W dzisiejszych czasach możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu jest sporo. Zafascynowanie grami komputerowymi z czasem słabnie i wtedy poszukujemy hobby, które pobudzają wyobraźnię, a niejednokrotnie też przyspieszają bicie serca.
Ciekawym rozwiązaniem na oderwanie się od szarej rzeczywistości jest uprawianie sportu.

Dąbki – ładne i niesamowite miejsce nad Bałtykiem

Nie każdy wie, ile w Polsce można odnaleźć wspaniałych miejsc, w których można miło spędzić wczasy. Bez wątpienia należą do nich Dąbki – urokliwe uzdrowisko znajdujące się zarówno nad Bałtykiem, jak też jeziorem Bukowo.

Latest posts

Techniki wykorzystywane w zakładach przemysłowych

Aby praca dowolnego przedsiębiorstwa mogła postępować bez przeszkód nieodzowne są całkowicie sprawne urządzenia - to kompletna podstawa. Istotny jest także czynnik ludzki, lecz nawet najdoskonalsi profesjonaliści nie poradzą sobie bez właściwego sprzętu.
Mnóstwo firm rozpoczyna działalność z wielkim zapałem, robi wszystko aby zyskać klientów, nawiązać relacje biznesowe, rozwijać działalność i tym podobne.

gorący czas rozliczeń z urzędem podatkowym

Przychodzi gorący czas rozliczeń z urzędem skarbowym. Każdego roku wzrasta ilość osób, którzy nie chcą stać w długich kolejkach i postanowili rozliczać się przez Internet. Jest to łatwa i szybka forma rozrachunków. Obecnie w każdym mieszkaniu jest komputer z dojściem do Internetu. Nie ma nic prostszego, aniżeli zainstalowanie programu PIT 2015. Program sam przewodzi eksploatatora przez wszelkie kolumny i nie ma możliwości się pomylić. Program PIT 2015, to prosta w obsługiwaniu aplikacja do wypełniania deklaracji podatkowych dostępna w wersji instalacyjnej.