Jumping fitness – reguły, efekty a także przeciwwskazania

Jumping fitness jest to nowy rodzaj treningów, który zdobywa coraz to większą popularność.
W skrócie jumping fitness polega na skakaniu na niewielkiej trampolinie.

Wariat i zakonnica

Autor: Kuźnia PR
Źródło: Kuźnia PR
W rzeczywistości jednakże nie jest to takie proste, jak na początku się wydaje. W naszej ojczyźnie trening na trampolinie, czyli jumping Szczecin od niedawna staje się modny. Coraz więcej klubów fitness wdraża do swojej oferty tego typu zajęcia. Treningi mogą być bardzo spokojne, polegające na delikatnym kołysaniu się na trampolinie, bez skakania do góry czy też podwyższające tętno (bieg w miejscu). Mogą również polegać na skakaniu (obydwie stopy odrywają się od skoczni), podczas którego wzmocnią się muskuły brzucha i nóg. Dzięki możliwościom wykorzystania wielu ruchów jak też technik jumping fitness zapewnia wszechstronny trening ciała (zmuszając muskuły, zwłaszcza głębokie, do szybkich skurczów), a miękka nawierzchnia skoczni zapewnia amortyzację, stąd nie obciąża stawów.
video

Autor: www.4taroty.pl
Badania pokazują też, iż ćwiczenia na mini trampolinie są odpowiednie dla starszych ludzi, mających kłopoty z zachowaniem równowagi.

Przypadł Ci do gustu nasz opis? Zatem czytaj tutaj więcej (http://dariadzikiewiczartfoto.pl/sesja-rodzinna-wroclaw/), na co masz chęć na następnej stronie, którą z pasją dla Ciebie przygotowaliśmy.

Wykazują również że obciążenie, które generuje skakanie na trampolinie będzie takie samo tak na stopach, plecach i czole, gdzie zostało zmierzone (oraz o wiele niżej progu, w jakim kości mogłyby ulec uszkodzeniu), zaś w trakcie biegania kostki są obciążone prawie dwa razy bardziej od innych części ciała.

W czasie skakania na trampolinie stosunek wyczerpania tlenu w porównaniu do zapotrzebowania był czasami wyższy aniżeli podczas biegania . Przy takim samym poborze tlenu, trzeba wykonać o 68 procent większy trud w przypadku joggingu niż podskakiwania na trampolinie.

, , , ,

Related posts

Interesujące formy rozrywki w trakcie spotkań towarzyskich. Co zrobić, aby mieć pewność, iż organizowane przez nas spotkania nie będą nudne?

Człowiek z natury jest istotą, która pragnie mieć kontakt z innymi osobami. Jest to zwyczajne zjawisko, nie licząc części jednostek, które stronią od spotkań z ludźmi oraz wolą być same. To oczywiste, iż niektóre osoby w mniejszym stopniu potrzebują kontaktów interpersonalnych niż inne, jednakże generalnie rzecz ujmując, człowiek to istota „stadna”, potrzebująca nie tylko najbliższej rodziny, lecz także szerszego grona przyjaciółoraz znajomych, z którymi można w interesujący sposób spędzić wolny czas.Wszelakie gospodarstwa domowe od czasu do czasu decydują się na organizowanie przyjęcia, na które zaprasza się wybranych gości.

Dlaczego warto wybrać się na wakacje do Trójmiasta? jakiego rodzaju atrakcje są warte uwagi?

Wyjeżdżając gdzieś na urlop z całą rodziną, z reguły chcemy mieć zapewnienie, że okolica obfituje w sporo ciekawych atrakcji. Z tego względu wybierając się nad morze dobrze jest pojechać do Trójmiasta, ponieważ nawet w przypadku kiepskiej pogody nie będzie okazji do nudy.
Jeśli chodzi o atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot będą miastami, jakie zagwarantują nam na pewno masę świetnej zabawy.

Pokonywanie swoich kompleksów z pewnością jest poważnym wyzwaniem.

Szczególnie jeśli ktoś systematycznie przeciąga swoje granice wytrzymałości. Najwięcej osób tak naprawdę pozostaje w bezpiecznym miejscu myśląc, że ich marzenia kiedyś zrealizują się same. Niestety takie kierowanie się w życiu nie jest ani trochę korzystne, ponieważ zwykle po kilku miesiącach znajdują się dokładnie w identycznym miejscu co kiedyś.

Latest posts

Serwis zamków Gerda w Warszawie

Trwałe drzwi i niełatwy do sforsowania przez bandytę zamek to elementarz spokoju każdego lokum. Sytuacja staje się pechowa, kiedy ktoś zatrzaśnie drzwi i sam poczuje się jak złoczyńca, stojąc bezradnie przed zdradliwym zamknięciem. Co czynić? To proste: włączyć laptopa, połączyć się z internetem i wpisać: „otwieranie drzwi Warszawa”. Jeżeli wybierzesz porządnego ślusarza, pomoc zjawi się natychmiast, a ty sam ujrzysz symulację włamania do własnych czterech kątów. Przeżycia wyjątkowe, a i kłopot zażegnany.

Samsung galaxy s6 ma szansę nam się podobać

W technologii co jakiś czas pojawia się coś kolejnego
Powinniśmy posiadać pewność, że elektronika wciąż się zmienia, a co się z tym łączy, możemy okazać się przekonani, że jeśli tylko troszkę będziemy szukać, to wyszukamy coś właściwego dla siebie. Dlatego warto się przyjrzeć przeróżnym ofertom, tak żeby mieć gwarancję, że dane sprzęty spełnią nasze oczekiwania.

Jakie są najbardziej znane instrumenty ?

Muzyka od dawna jest obecna u ludzi w ich codzienności, była sposobem komunikacji, a także wyrażaniem emocji i uczuć. Przez wiele lat ludzie nauczyli się budować coraz to doskonalsze instrumenty, a także dopracowali zasady komponowania muzycznych utworów.

Popularne instrumenty dęte

Instrumenty dęte są grupą nazywaną także aerofonami. Zalicza się tutaj kolejno instrumenty dęte drewniane, z blachy i klawiszowe. Przykładem instrumentów dętych drewnianych są oczywiście saksofony.

Połączenia obwodów – wyłączniki i styczniki

Styczniki są pospolicie używane do łączenia różnorodnych kabli. To swego rodzaju spinacz z silnikiem elektromagnesowym oraz obwodami głównymi. Odznaczają się naprawdę wysoką trwałością, a też liczną częstotliwością łączeń.