Jumping fitness – reguły, efekty a także przeciwwskazania

Jumping fitness jest to nowy rodzaj treningów, który zdobywa coraz to większą popularność.
W skrócie jumping fitness polega na skakaniu na niewielkiej trampolinie.

Wariat i zakonnica

Autor: Kuźnia PR
Źródło: Kuźnia PR
W rzeczywistości jednakże nie jest to takie proste, jak na początku się wydaje. W naszej ojczyźnie trening na trampolinie, czyli jumping Szczecin od niedawna staje się modny. Coraz więcej klubów fitness wdraża do swojej oferty tego typu zajęcia. Treningi mogą być bardzo spokojne, polegające na delikatnym kołysaniu się na trampolinie, bez skakania do góry czy też podwyższające tętno (bieg w miejscu). Mogą również polegać na skakaniu (obydwie stopy odrywają się od skoczni), podczas którego wzmocnią się muskuły brzucha i nóg. Dzięki możliwościom wykorzystania wielu ruchów jak też technik jumping fitness zapewnia wszechstronny trening ciała (zmuszając muskuły, zwłaszcza głębokie, do szybkich skurczów), a miękka nawierzchnia skoczni zapewnia amortyzację, stąd nie obciąża stawów.
video

Autor: www.4taroty.pl
Badania pokazują też, iż ćwiczenia na mini trampolinie są odpowiednie dla starszych ludzi, mających kłopoty z zachowaniem równowagi.

Przypadł Ci do gustu nasz opis? Zatem czytaj tutaj więcej (http://dariadzikiewiczartfoto.pl/sesja-rodzinna-wroclaw/), na co masz chęć na następnej stronie, którą z pasją dla Ciebie przygotowaliśmy.

Wykazują również że obciążenie, które generuje skakanie na trampolinie będzie takie samo tak na stopach, plecach i czole, gdzie zostało zmierzone (oraz o wiele niżej progu, w jakim kości mogłyby ulec uszkodzeniu), zaś w trakcie biegania kostki są obciążone prawie dwa razy bardziej od innych części ciała.

W czasie skakania na trampolinie stosunek wyczerpania tlenu w porównaniu do zapotrzebowania był czasami wyższy aniżeli podczas biegania . Przy takim samym poborze tlenu, trzeba wykonać o 68 procent większy trud w przypadku joggingu niż podskakiwania na trampolinie.

, , , ,

Related posts

Czy obcokrajowiec może zostać na stałe na terenie Polski?

Nie da się ukryć zjawiska, że obecnie żyjemy w czasach, w jakich w szerokim zakresie rozumiane migracje mają miejsce na dużą skalę. Jest to niewątpliwie efekt globalizacji, który przyniósł nam wiele dobrego. Jesteśmy również świadkami nadciągania ludności do naszego kraju. Coraz większa liczba cudzoziemców pragnie czynnie brać udział w życiu naszego kraju, dlatego że na arenie międzynarodowej nasz kraj uważany jest jako otwarty i przyjacielski nowym osadnikom. Niemniej natomiast, aby każda osoba, jaka w ostatnim czasie przyjechała do naszego kraju mogła cieszyć się pełnią praw, istotne jest spełnienie wszystkich wymagań formalnych.

Warto odwiedzić Bolestraszyce!

Bolestraszyce to mała wieś położona w pobliżu Przemyśla.Z uwagi na pełną uroku lokalizację jest znakomitą destynacją dla turystów. Również znajdujące się w niej arboretum stanowi częsty cel wypraw miłośników przyrody. Zakwaterowanie w Bolestraszycach jest doskonałym rozwiązaniem także dla osób chcących pozwiedzać okoliczne miejscowości.

Szansa na dosłowne rozwinięcie skrzydeł i niezwykłą, podniebną przygodę

W dzisiejszych czasach możliwości atrakcyjnego spędzania wolnego czasu jest sporo. Zafascynowanie grami komputerowymi z czasem słabnie i wtedy poszukujemy hobby, które pobudzają wyobraźnię, a niejednokrotnie też przyspieszają bicie serca.
Ciekawym rozwiązaniem na oderwanie się od szarej rzeczywistości jest uprawianie sportu.

Dąbki – ładne i niesamowite miejsce nad Bałtykiem

Nie każdy wie, ile w Polsce można odnaleźć wspaniałych miejsc, w których można miło spędzić wczasy. Bez wątpienia należą do nich Dąbki – urokliwe uzdrowisko znajdujące się zarówno nad Bałtykiem, jak też jeziorem Bukowo.

Latest posts

Techniki wykorzystywane w zakładach przemysłowych

Aby praca dowolnego przedsiębiorstwa mogła postępować bez przeszkód nieodzowne są całkowicie sprawne urządzenia - to kompletna podstawa. Istotny jest także czynnik ludzki, lecz nawet najdoskonalsi profesjonaliści nie poradzą sobie bez właściwego sprzętu.
Mnóstwo firm rozpoczyna działalność z wielkim zapałem, robi wszystko aby zyskać klientów, nawiązać relacje biznesowe, rozwijać działalność i tym podobne.

gorący czas rozliczeń z urzędem podatkowym

Przychodzi gorący czas rozliczeń z urzędem skarbowym. Każdego roku wzrasta ilość osób, którzy nie chcą stać w długich kolejkach i postanowili rozliczać się przez Internet. Jest to łatwa i szybka forma rozrachunków. Obecnie w każdym mieszkaniu jest komputer z dojściem do Internetu. Nie ma nic prostszego, aniżeli zainstalowanie programu PIT 2015. Program sam przewodzi eksploatatora przez wszelkie kolumny i nie ma możliwości się pomylić. Program PIT 2015, to prosta w obsługiwaniu aplikacja do wypełniania deklaracji podatkowych dostępna w wersji instalacyjnej.