Jumping fitness – reguły, efekty a także przeciwwskazania

Jumping fitness jest to nowy rodzaj treningów, który zdobywa coraz to większą popularność.
W skrócie jumping fitness polega na skakaniu na niewielkiej trampolinie.

Wariat i zakonnica

Autor: Kuźnia PR
Źródło: Kuźnia PR
W rzeczywistości jednakże nie jest to takie proste, jak na początku się wydaje. W naszej ojczyźnie trening na trampolinie, czyli jumping Szczecin od niedawna staje się modny. Coraz więcej klubów fitness wdraża do swojej oferty tego typu zajęcia. Treningi mogą być bardzo spokojne, polegające na delikatnym kołysaniu się na trampolinie, bez skakania do góry czy też podwyższające tętno (bieg w miejscu). Mogą również polegać na skakaniu (obydwie stopy odrywają się od skoczni), podczas którego wzmocnią się muskuły brzucha i nóg. Dzięki możliwościom wykorzystania wielu ruchów jak też technik jumping fitness zapewnia wszechstronny trening ciała (zmuszając muskuły, zwłaszcza głębokie, do szybkich skurczów), a miękka nawierzchnia skoczni zapewnia amortyzację, stąd nie obciąża stawów.
video

Autor: www.4taroty.pl
Badania pokazują też, iż ćwiczenia na mini trampolinie są odpowiednie dla starszych ludzi, mających kłopoty z zachowaniem równowagi.

Przypadł Ci do gustu nasz opis? Zatem czytaj tutaj więcej (http://dariadzikiewiczartfoto.pl/sesja-rodzinna-wroclaw/), na co masz chęć na następnej stronie, którą z pasją dla Ciebie przygotowaliśmy.

Wykazują również że obciążenie, które generuje skakanie na trampolinie będzie takie samo tak na stopach, plecach i czole, gdzie zostało zmierzone (oraz o wiele niżej progu, w jakim kości mogłyby ulec uszkodzeniu), zaś w trakcie biegania kostki są obciążone prawie dwa razy bardziej od innych części ciała.

W czasie skakania na trampolinie stosunek wyczerpania tlenu w porównaniu do zapotrzebowania był czasami wyższy aniżeli podczas biegania . Przy takim samym poborze tlenu, trzeba wykonać o 68 procent większy trud w przypadku joggingu niż podskakiwania na trampolinie.

, , , ,

Related posts

Ciekawe pomysły na akcesoria i drobiazgi i akcesoria przydatne podczas urządzania domu.

Wielu ludziom urządzanie mieszkania kojarzy się z zakupem mebli i sprzętów i poustawianiem całości tak, żeby jakoś wyglądało i było w miarę funkcjonalne. Lecz w praktyce to jest dopiero początkiem do tego, żeby było można powiedzieć, że wnętrze rzeczywiście będzie stylowo i ładnie wykończone. Tak naprawdę to dopiero różnego rodzaju elementy wykończeniowe, rozmaite drobiazgi i ozdoby będą tworzyć jedną całość.

Poznaj możliwości elektronicznej zabawy

Ogólnie pojęta elektroniczna rozrywka od bardzo długiego już czasu cieszy się sporą popularnością – z całą pewnością możemy stwierdzić, że praktycznie od momentu wejścia komputerów do powszechnego użytku rozmaite gry są istną życiową pasją dla wielu ludzi.

Uroki wakacji nad polskim morzem w trakcie lata

Urlop - każdy czeka na to wydarzenie z utęsknieniem. Bardzo mało obowiązków, pełny relaks, odcięcie się od stresów oraz przede wszystkim wyczekiwany odpoczynek. Leżenie na plaży, pływanie w morzu czy ogniska trwające do późnej nocy - to perfekcyjny sposób na wakacje.

Czemu dobrze jest mieć replikę broni palnej?

W danym czasie modny się stał airsoft, ponieważ mogą się w ten sposób rozerwać wszyscy ludzie i to niezależnie od swojego wieku jak też płci.

Bezwzględnym wymogiem jest zakładanie w czasie bawienia się certyfikowanej ochrony oczy, czyli specjalnych okularków. Mimo że airsoft jest mniej bolesny od popularnego paintballu to i tak trzeba pamiętać, że każda wystrzelona kulka, w razie trafienia w oko może być niebezpieczna.

Latest posts

Ciekawe pomysły na akcesoria i drobiazgi i akcesoria przydatne podczas urządzania domu.

Wielu ludziom urządzanie mieszkania kojarzy się z zakupem mebli i sprzętów i poustawianiem całości tak, żeby jakoś wyglądało i było w miarę funkcjonalne. Lecz w praktyce to jest dopiero początkiem do tego, żeby było można powiedzieć, że wnętrze rzeczywiście będzie stylowo i ładnie wykończone. Tak naprawdę to dopiero różnego rodzaju elementy wykończeniowe, rozmaite drobiazgi i ozdoby będą tworzyć jedną całość.

Jak dobrze wybrać dobrego fotografa na ślub? Przegląd ofert w Poznaniu.

Zawarcie związku małżeńskiego to dla Młodej Pary jedyne wydarzenie, jakie pragną mieć dopieszczone do perfekcji. W jaki sposób więc sprawić, ażeby ta jedna z niewielu pamiątek po tym odświętnym zdarzeniu była pamiątką na całe życie, jaką ochoczo będzie się odtwarzać, a pewnego dnia pokazywać dzieciom tudzież wnukom?
[IMG=006internDziecko4e7c4b2f2c71e.

Monitor zużycia energii – doskonały sposób na analizę zużycia energii i związanych z nim kosztami

Pragnąc efektywnie obniżyć swoje rachunki warto zatroszczyć się o dogłębną analizą zużywanej energii. Świetnym sposobem na spraną ocenę kosztów jest monitor zapewniający wgląd we wszelkie wskaźniki tyczące się poziomu zużycia. Warto mieć świadomość, iż tego typu rozwiązanie cieszy się wielką popularnością, ponieważ pozwala na sprawne obniżenie wydatków za zużywanie energii.

Gaz ziemny – łatwy sposób na ciepły dom

Odeszły już te dni, kiedy na rynku istniał zaledwie jeden dostawca gazu. Konkurencja przekreśliła monopol. Dziś działa kilkadziesiąt firm parających się doprowadzaniem gazu do naszych domów. Kiedy nabywamy mieszkanie, albo stawiamy dom, stajemy przed wyborem, na którą firmę się zdecydować. Gaz ziemny musi być wiarygodny, trzeba więc popytać sąsiadów o to, z usług którego dostarczyciela korzystają. Dobrze jest też poszukać opinii w sieci i zestawić propozycje.

W jaki sposób wykonać domową sieć?

Korzystanie z komputerów stało się w dniu nowoczesnym niesłychanie powszechną czynnością. Wiele naszych obowiązków, zarówno w pracy, jak i w domu jest uzyskiwane za ich wykorzystaniem. Niemniej jednakże w szeregu przypadków zdarza się, że w naszych domach posiadamy kilka komputerów.