Dowiedz się więcej o sławnych i mniej sławnych kapelach muzycznych

Bardzo wielu muzyków, tych najzupełniej nieznanych, mocno uskarża się, że rynek muzyczny jest w XXI wieku zbytnio zabetonowany, zatem dojście do trochę szerszej publiki jest nierealne.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/
Jednakowoż czy w istocie muzycy, którzy są choćby w 1/4 tak doskonali jak Leonard Cohen, Saxon czy Asaf Avidan nie są w stanie bardziej się wybić?.

Może wyłącznie brak umiejętności, charyzmy i motywacji sprawia, iż mamy wielki kłopot z chociażby minimalnym zaistnieniem? Pewnie nikt się nie przyzna, że jest beznadziejnym muzykiem, który jest tak samo oryginalny co przykładowo azjatyckie obuwie. A więc garść porad dla chcących wreszcie zaprzestać grywać tylko dla rodziny oraz znajomych, którzy są fajną publiką, lecz to i tak nie wystarcza

Nakręćmy solidne piosenki. Wynajęcie studia fonograficznego dzisiaj nie jest specjalnie ciężkie i wygórowane cenowo. Spokojna głowa: bez dwóch zdań wszyscy muzycy mogą skądś wykombinować kasę. Trudno zakładać, że zawsze można zrobić nawet małą karierę bez zainwestowania pieniędzy. Kiedy czegoś naprawdę chcemy, tak jakby automatycznie to się nam udaje. Oczywiście trzeba się postarać, co nierzadko stanowi ogromny problem. I to nawet nie rozchodzi się o nasze lenistwo. Brak motywacji jest o wiele powszechniejszy, aniżeli sądzimy.

Pamiętajmy również to, że bardzo często serwis Facebook powoduje, iż najzupełniej niszowy zespół wreszcie odnosi jakiś sukces. Chociaż najpoważniejsza kwestia: czy istotnie w każdym przypadku czymś mocno ważnym jest możliwość osiągnięcia sukcesu? Czy przykładowo muzycysłynnego amerykańskiego bandu Red Hot Chili Peppers to wielkie gwiazdy od samego początku? Zapewne początkowo nie przypuszczali, że odniosą tak wielki sukces. Taki artystyczny, lecz również finansowy. Doceńmy Youtube oraz Spotify – zatem te miejsca, gdzie z pewnością dostrzec można dużo utworów takich solistów oraz bandów, które tak naprawdę nie wydały nawet 100 złotych na działalność, a tak czy siak ich muza jest chętnie odsłuchiwana. Zatem bardzo krótko podsumowując temat robienia kariery w muzyce: zadbajmy o to by nieustannie udoskonalać własne umiejętności, a zapewne powiększymy w tym momencie szanse na sukces.

, , , ,

Related posts

Organizacja imprez masowych w kilku krokach – wymogi techniczne i formalne imprezy

Zorganizowanie imprezy, przeznaczonej dla dużej liczby odbiorców, to poważne zadanie. Aby impreza była udana oraz całkowicie bezpieczna, trzeba zatroszczyć się o mnóstwo rozmaitych kwestii, jak obsługa techniczna imprez, czy wynajem agregatów prądotwórczych. Warto zacząć od zaplanowania zadań, by nie przegapić żadnego z kluczowych zagadnień.

Na jaki koncert warto iść

Aktualnie w naszym kraju panuje moda na organizowanie różnorodnych wydarzeń kulturowych i rozrywkowych. To przekłada się na to, iż coraz większa ilość przedsiębiorstw decyduje się na organizacje rozmaitych koncertów, których uwieńczeniem są zazwyczaj koncerty największych gwiazd polskiej muzyki, jak też muzyki światowej.

Instrumenty elektroniczne i klasyczne – które wybrać?

Muzyczne instrumenty dzieli się na instrumenty dęte i szarpane. Wśród instrumentów dętych, nazywanych inaczej aerofonami można rozróżnić instrumenty blaszane, drewniane oraz klawiszowe. Przedstawicieli rodzin instrumentów dętych wykonanych z blachy i drewna jest całkiem sporo i są powszechnie znane. Instrumenty z klawiszamito dość wąska grupa.

Granie na instrumentach to wspaniałe hobby dla każdego

Z pewnością nikogo nie należy namawiać do tego, że każdy instrument ma swój niepowtarzalny dźwięk, że brzmi inaczej, a co się z tym łączy, im więcej instrumentów jest stosowanych w czasie grania danej piosenki, tym bez wątpienia wspanialej będzie ona brzmiała. Dlatego właśnie warto uczyć się gry na różnorakich instrumentach, nawet na takich, które stopniowo pośród młodzieży przechodzą do lamusa.

Bogaty wybór płyt z muzyką

Czy kupowanie płyt muzycznych ma w chwili obecnej jakikolwiek sens? W końcu internet daje nam teraz możliwość ściągnięcia bez płacenia praktycznie wszystkich piosenek jakimi tylko jesteśmy w danym momencie zainteresowani, co jest dużo bardziej komfortowym rozwiązaniem.

Latest posts

Najtrudniejsze wyczyny

Ile razy jest tak, że pragnęliśmy jakiś moment zatrzymać na ujęciu albo filmiku, lecz nie mogliśmy, ponieważ stwierdzaliśmy, że nasz sprzęt nie nadaje się na takie ekstremalne sytuacje? Na szczęście świat się rozwija, a co się z tym wiąże technologia też cały czas idzie na przód. Dzięki temu, możemy teraz wykupić aparaty albo kamery, które są w stanie przetrzymać naprawdę bardzo dużo.

Gdzie znajdując się w Gdańsku warto zdobyć współczesne czytniki e-book?

każdego roku rośnie wielkość sprzedawanych książek. Ta informacja jest niezmiernie pocieszająca, dlatego że w dawnych latach w wielu miejscach w Polsce można było zauważyć coś wręcz przeciwnego. Wraz z postępem technologii oraz z postępem zmieniły się również sposoby zakupu książek. Niegdyś książka wiązała się z dużym zbiorem, zależnym od liczebności stron. Aktualnie coraz częściej wszelakie publikacje przenoszone są do odmiany cyfrowej.

Jak przygotować dziecko na bal karnawałowy?

Karnawał to szczególny czas, kiedy w wielu miejscach świata ludzie bawią się i uczestniczą w różnego rodzaju balach. W Polsce ten zwyczaj również jest praktykowany, a jest to wyraźne szczególnie na przykładzie najmłodszych. W placówkach edukacyjnych bowiem organizowanie zabaw karnawałowych jest już tradycją.

Weselne atrakcje na nietypowe wesele

Wybranie odpowiedniej sali, sukni czy też dekoracji to kaszka z mlekiem o ile dysponuje się elastycznym budżetem ślubnym. Nawet jeżeli kategoryzujesz się do gremia tych „elastycznych” panien młodych to i tak zapytanie: jakiego rodzaju atrakcje ślubne wybrać? – potrafi przyprawić cię o migrenę.

Jeżeli nie interesują nas obrazy to wciąż mamy szansę spojrzeć na rzeźby

Czasami dzieje się tak, że nie idziemy do muzeów, ani do żadnych galerii, gdyż obrazy nas męczą, nie rozumiemy się na nich i nie chcemy wyrzucać pieniędzy, żeby chodzić od obrazu do obrazu, skoro mamy szansę je przejrzeć również w internecie. Mimo wszystko kiedy chcemy stać chociaż trochę bliżej sztuki, to powinniśmy zobaczyć, czy nie przypodoba nam się czasem to, co oferuje nam galeria rzeźby.