Jak łatwo osiągnąć sukces w świecie muzyki?

Rady dla zamierzających wreszcie wypromować własny zespół muzyczny. No wiadomo: zespołów jest sporo większa liczba, aniżeli aptek, sklepów z ubraniami czy lokali z tureckimi przysmakami w polskich miastach. Jednakowoż ogromna konkurencja na rynku muzyki w żadnym wypadku nie może nas zbytnio paraliżować.

gitara

Źródło: http://www.morguefile.com/
Chociażby z takiej przyczyny, że trzeba uwierzyć we własne umiejętności. Zapewne w większości przypadków ta wiara jest w zupełności bez pokrycia, ale nawet jeżeli nie zrobimy ogromnej kariery jak Piasek, Slash (komentarze i filmy) albo SOAD, to przynajmniej spędzimy urokliwie wolny czas, pewnie poznamy dużo interesujących osób.

Kiedy człowiek funkcjonuje w świecie muzyki, nawet chodzi o czyste amatorstwo, tak czy siak ma możliwość zwiększyć swoje horyzonty, listę znajomości, zdolności interpersonalne. Nie można się zbytnio napalać na karierę, ponieważ akurat świat rozrywki jest okrutny, lecz należy próbować. Najbardziej znaczące jest to, aby ciągle trenować. Eric Clapton jest utalentowanym gitarzystą – jednak nieustannie trenuje, muzyka to jego pasja, lecz także ciężka praca. Chociaż kiedy będziemy od początku zakładać, że traktujemy granie jako typowo zarobkową pracę, pewnie będziemy komercyjni, a to naprawdę nic dobrego.

Idealny scenariusz to granie z własnymi znajomymi, posiadanie marzeń, ale mimo wszystko to wszystko jest do pewnego okresu czasu dla funu. Na przykład System Of A Down (plany koncertowe) tak zaczynał. Ormianie zamieszkujący USA byli kumplami, uwielbiali muzykę, zapewne nie myśleli, że po niedługim okresie czasu odniosą niewyobrażalny sukces. Choć tutaj akurat mała adnotacja – jęz. polski jest piękny, ale jeśli marzy się nam zrobienie kariery, niezbędna jest wytężona nauka języka Szekspira. Niesamowicie wielu polskich wykonawców nagrywa w jęz. angielskim – jednakże co z nawet wielkich starań, skoro ciężko nie dostrzec, że wielkim problemem jest zły akcent? Wiadoma sprawa: gdy porozumiewamy się z Anglikami, Australijczykami czy choćby Hindusami nie musimy wstydzić się własnego akcentu, bo nie ma jednego sposobu mówienia. Jednakowoż akurat w przypadku śpiewu, ciężko nie śmiać się z akcentu przez niektórych muzyków. To pewne.

, , , ,

Related posts

Organizacja imprez masowych w kilku krokach – wymogi techniczne i formalne imprezy

Zorganizowanie imprezy, przeznaczonej dla dużej liczby odbiorców, to poważne zadanie. Aby impreza była udana oraz całkowicie bezpieczna, trzeba zatroszczyć się o mnóstwo rozmaitych kwestii, jak obsługa techniczna imprez, czy wynajem agregatów prądotwórczych. Warto zacząć od zaplanowania zadań, by nie przegapić żadnego z kluczowych zagadnień.

Na jaki koncert warto iść

Aktualnie w naszym kraju panuje moda na organizowanie różnorodnych wydarzeń kulturowych i rozrywkowych. To przekłada się na to, iż coraz większa ilość przedsiębiorstw decyduje się na organizacje rozmaitych koncertów, których uwieńczeniem są zazwyczaj koncerty największych gwiazd polskiej muzyki, jak też muzyki światowej.

Instrumenty elektroniczne i klasyczne – które wybrać?

Muzyczne instrumenty dzieli się na instrumenty dęte i szarpane. Wśród instrumentów dętych, nazywanych inaczej aerofonami można rozróżnić instrumenty blaszane, drewniane oraz klawiszowe. Przedstawicieli rodzin instrumentów dętych wykonanych z blachy i drewna jest całkiem sporo i są powszechnie znane. Instrumenty z klawiszamito dość wąska grupa.

Granie na instrumentach to wspaniałe hobby dla każdego

Z pewnością nikogo nie należy namawiać do tego, że każdy instrument ma swój niepowtarzalny dźwięk, że brzmi inaczej, a co się z tym łączy, im więcej instrumentów jest stosowanych w czasie grania danej piosenki, tym bez wątpienia wspanialej będzie ona brzmiała. Dlatego właśnie warto uczyć się gry na różnorakich instrumentach, nawet na takich, które stopniowo pośród młodzieży przechodzą do lamusa.

Bogaty wybór płyt z muzyką

Czy kupowanie płyt muzycznych ma w chwili obecnej jakikolwiek sens? W końcu internet daje nam teraz możliwość ściągnięcia bez płacenia praktycznie wszystkich piosenek jakimi tylko jesteśmy w danym momencie zainteresowani, co jest dużo bardziej komfortowym rozwiązaniem.

Latest posts

Najtrudniejsze wyczyny

Ile razy jest tak, że pragnęliśmy jakiś moment zatrzymać na ujęciu albo filmiku, lecz nie mogliśmy, ponieważ stwierdzaliśmy, że nasz sprzęt nie nadaje się na takie ekstremalne sytuacje? Na szczęście świat się rozwija, a co się z tym wiąże technologia też cały czas idzie na przód. Dzięki temu, możemy teraz wykupić aparaty albo kamery, które są w stanie przetrzymać naprawdę bardzo dużo.

Gdzie znajdując się w Gdańsku warto zdobyć współczesne czytniki e-book?

każdego roku rośnie wielkość sprzedawanych książek. Ta informacja jest niezmiernie pocieszająca, dlatego że w dawnych latach w wielu miejscach w Polsce można było zauważyć coś wręcz przeciwnego. Wraz z postępem technologii oraz z postępem zmieniły się również sposoby zakupu książek. Niegdyś książka wiązała się z dużym zbiorem, zależnym od liczebności stron. Aktualnie coraz częściej wszelakie publikacje przenoszone są do odmiany cyfrowej.

Jak przygotować dziecko na bal karnawałowy?

Karnawał to szczególny czas, kiedy w wielu miejscach świata ludzie bawią się i uczestniczą w różnego rodzaju balach. W Polsce ten zwyczaj również jest praktykowany, a jest to wyraźne szczególnie na przykładzie najmłodszych. W placówkach edukacyjnych bowiem organizowanie zabaw karnawałowych jest już tradycją.

Weselne atrakcje na nietypowe wesele

Wybranie odpowiedniej sali, sukni czy też dekoracji to kaszka z mlekiem o ile dysponuje się elastycznym budżetem ślubnym. Nawet jeżeli kategoryzujesz się do gremia tych „elastycznych” panien młodych to i tak zapytanie: jakiego rodzaju atrakcje ślubne wybrać? – potrafi przyprawić cię o migrenę.

Jeżeli nie interesują nas obrazy to wciąż mamy szansę spojrzeć na rzeźby

Czasami dzieje się tak, że nie idziemy do muzeów, ani do żadnych galerii, gdyż obrazy nas męczą, nie rozumiemy się na nich i nie chcemy wyrzucać pieniędzy, żeby chodzić od obrazu do obrazu, skoro mamy szansę je przejrzeć również w internecie. Mimo wszystko kiedy chcemy stać chociaż trochę bliżej sztuki, to powinniśmy zobaczyć, czy nie przypodoba nam się czasem to, co oferuje nam galeria rzeźby.